.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: FANFILMS :: BATMAN: THE SILENT MOVIE :.

BATMAN: THE SILENT MOVIE (Polska, 2007)

Czas: 18:20 minut
Reżyseria: Breja
Montaż: Breja
Scenariusz: Breja

W Internecie można znaleźć wiele różnych fanfilmów, ale Batman: The Silent Movie jest inny. Twórcą tego fanfilmu jest Breja, czyli osoba, którą możecie znać z komentarzy na BatCave. W swoim projekcie autor wykorzystał materiały pochodzące m.in. z Batman: TAS i innych serii i filmów w celu zmontowania zupełnie nowego filmu. Oczywiście nie było sensu wykorzystywać oryginalnych dialogów, więc Breja wpadł na pomysł, by stworzyć niemy i czarno biały film. Taki zabieg tworzy znakomity klimat i nastrój.

Pomysł na fabułę był luźno zainspirowany Zabójczym Żartem (szczególnie widać to w zakończeniu) i chodzi w skrócie o kolejne spotkanie Batmana z Jokerem, któremu wcale nie jest już jednak do śmiechu, i wszystko go znudziło, przez co pozbył się wszelkich hamulców, jeśli jakieś jeszcze miał i dochodzi do wniosku, że pora spektakularnie skończyć karierę. A rozwiązaniem wcale nie będzie jednak zwyczajna finałowa walka z Mrocznym Rycerzem.

W filmie wykorzystano fragmenty odcinków i filmów: Mask of The Phanatsm i Mystery of the Batwoman, z TASu Be a Clown, The Clock King, Harley and Ivy, Loughing Fish, Joker's Wild, The Cape and Cowl Conspiracy, The Cat and the Claw, The Man who killed Batman, The Terrible Trio, Riddler's Reform, The Demon's Quest oraz Never Fear i Beware the Creeper z TNBA, "The Demon Reborn" z Supermana, Injustice for All i Fury z Justice League i Strange New World z The Batman.

Myzyka użyta w filmie to: "Sonata Księżycowa" Bethoveena, "The Batman Theme" Danny'ego Elfmana, "Requiem dla snu" Clinta Mansella, "O Fortuna" Wagnera, "Eye of the Tiger" grupy Survivor, "Mask of the Phantasm Theme" Shirley Walker, "In the Deathcar" Gorana Bregovica, "Who by fire" Leonarda Cohena, i wreszcie "Late Goodbye" grupy Poets of The Fall (wykorzystane przy napisach końcowych, tak jak w Maxie Payne'ie 2, z tej gry też pomysł na napis "Batman's journey through the night will continue" na samym końcu).

Obecnie trwają pracę nad kontynuacją, niestety nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle ujrzy światło dzienne.

Przygotował: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk