.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 1940 :: BATMAN #1 :.

BATMAN #1

Tytuły historii:
- The Legend Of The Batman - Who He Is And How He Came To Be
- The Joker
- Professor Hugo Strange and The Monsters (The Giants of Hugo Strange)
- The Coming of the Cat
- The Joker Returns!

Data wydania: Wiosna 1940 (USA)
Okładka: Bob Kane
Scenariusz: Bill Finger
Rysunki: Bob Kane
Tusz: Sheldon Moldoff, Jerry Robinson
Liternictwo: Sheldon Moldoff, Jerry Robinson

"The Legend Of The Batman - Who He Is And How He Came To Be"

Scenariusz: Bill Finger
Rysunki: Bob Kane
Tusz: Jerry Robinson
Liternictwo: Jerry Robinson
Ilość stron: 2

Pewnej nocy, 15 lat temu, Thomas Wayne wraz z małżonką i dzieckiem wracają z kina do domu. Nagle pojawia się bandyta i żąda naszyjnika kobiety. Jej mąż odtrąca złodziejaszka, a ten odpowiada strzałem z broni, który zabija mężczyznę. Zrozpaczona kobieta woła o pomoc, jednak bandyta zabija i ją. Syn małżeństwa - Bruce - przygląda się martwym ciałom swoich rodziców z wielkim szokiem. Dni mijają, a młody Wayne przyrzeka, że kiedyś pomści śmierć matki i ojca. Czas biegnie, a Bruce staje się świetnym naukowcem oraz silnym sportowcem. Siedząc pewnego wieczoru w domu, stwierdza, że jest już gotów do wymierzenia zemsty, jednak nie wie jak odpowiednio sterroryzować przestępców. Myśli, że powinien stać się stworzeniem nocy. Nagle przez otwarte okno wlatuje nietoperz. Bruce odczytuje ten znak jako omen - powinien stać się nietoperzem. Tak oto powstał... Batman!

Autor: kelen

"The Joker"

Scenariusz: Bill Finger
Rysunki: Bob Kane
Tusz: Jerry Robinson
Liternictwo: Jerry Robinson
Ilość stron: 13

Podczas wieczornej audycji radiowej ktoś przerywa normalny program i mówi, że o północy zabije bogacza z Gotham oraz ukradnie jego cenny klejnot - człowiek nazywa siebie Jokerem. Zaniepokojony bogacz - Henry Claridge - wzywa ochronę. Mija północ, nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Nagle bogacz się dusi i umiera z uśmiechem na twarzy. Policja sprawdza sejf z klejnotem - drogocenny kamień został podmieniony na fałszywy, a zaraz przy podróbce leżała karta "Joker". Tymczasem sprawca całego zamieszania spokojnie rozmyśla w swojej kryjówce o tym, jak ukradł klejnot dzień wcześniej i zatruł bogacza trucizną, która zabija po 24 godzinach. Joker uśmiecha się do siebie i stwierdza, że jeśli policja chce się z nim zabawić, to musi być przygotowana na wszystko.
Gazety, telewizja, radio - wszędzie jest mowa o tajemniczym Jokerze. Wieści dochodzą również do Batmana i Robina, ale Bruce stwierdza, że muszą jeszcze poczekać na schwytanie przestępcy.
Kolejna audycja radiowa zostaje przerwana przez Jokera, który grozi następnemu bogatemu mężczyźnie. Ponownie policja przybywa do domu bogacza i czeka. Po północy mężczyzna umiera, a zaraz potem pomieszczenie wypełnia gaz, który zabija resztę ludzi. Joker wychodzi z ukrycia - schował się w zbroi rycerskiej stojącej koło kominka. Morderca się kłania i dziękuje "publiczności".

  
Przykładowe Strony:
  

Tymczasem kryminaliści szykują plan, by wypłoszyć Jokera z kryjówki w celu pojmania go. Postanawiają puścić plotkę że Brute Nelson chce złapać przestępcę. Plotka szybko się rozeszła i dotarła również do Batmana, który ma zamiar wieczorem wtargnąć do domu Brute'a. Tymczasem Nelson siedzi u siebie w domu i rozmyśla nad pochwyceniem Jokera, który w tym samym momencie wchodzi przez okno do pomieszczenia, w którym znajduje się mężczyzna. Po chwili do pokoju wbiegają pomocnicy Brute'a, którzy zauważają Batmana. Nietoperz rozprawia się z bandytami, a Joker w tym czasie zabija Nelsona i ucieka samochodem. Batman w ostatniej chwili chwyta tył samochodu i walczy z Jokerem. Dojeżdżają do mostu. Auto wpada do rzeki, a Nietoperz i Joker wyskakują z samochodu. Przestępca zadaje kilka mocnych ciosów Mrocznemu, który potem zostaje wypchany z mostu i wpada do rzeki.
Joker tym razem grozi przez radio sędziemu, który wtrącił go kiedyś do więzienia. Batman i Robin mają dwie godziny na uratowanie mężczyzny. W domu sędziego znajduje się jeden pilnujący policjant, który okazuje się być Jokerem. Przestępca zabija mężczyznę i ucieka do swojej kryjówki. Robin, który obserwował dom sędziego, udaje się za Jokerem i trafia do jego kryjówki. Chłopiec jednak zostaje zauważony i Joker uderza go w głowę od tyłu. Batman zauważa zniknięcie Robina i poprzez różne ślady trafia do kryjówki Jokera. Inicjuje się tam walka, podczas której wybucha pożar spowodowany chemikaliami przestępcy. Joker ucieka, jednak Batman i Robin znajdują go na budowie jednego z budynków. Przestępca ucieka, ale Nietoperz dogania go i zadaje mu parę ciosów. Klown ląduje w więzieniu.

Autor: kelen

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk