.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2004 :: BATMAN #631 :.

BATMAN #631

Tytuł historii: War Games Act 1, Part 8: Last Stand at Alamo High
Miesiąc wydania: Październik 2004 (USA)
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Kinsun
Okładka: Matt Wagner
Tusz: Aaron Sowd
Kolor: Tony Avina
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32


<<< Kontynuacja z Catwoman #34

Szkoła średnia im. Louisa E. Grieve'a. Wnętrze budynku jest okupowane przez członków różnych gangów. Darla, przyjaciółka Tima Drake'a, jest poważnie ranna. Na zewnątrz roi się od policji i mediów. Dziennikarze na żywo relacjonują wydarzenia rozgrywające się w placówce, a sanitariusze i lekarze przygotowują się na przyjęcie rannych. Jest również... autokar, który dostarcza energię elektryczną, a obok niego ubrany na pomarańczowo mężczyzna, który sprawia wrażenie niewzruszonego obecną sytuacją. Jeden z policjantów podchodzi i pyta się, co robi w tym miejscu. Ten odpowiada, że policja wezwała go, by odciął szkołę od energii.
Jak się okazuje, samochód-dostawca energii to w rzeczywistości "przenośna Jaskinia". Aktualnie znajdują się w niej Batman i Batgirl, którzy wraz z Oracle planują akcję ewakuacji szkoły. Barbara proponuje Nietoperzowi, aby wybrał najbezpieczniejszą drogę wejścia do szkoły, która prowadzi przez ścieki. Szkoła jest dość stara, a wejście przez kanalizacje jest łatwiejsze niż się zdaje. Gdy Oracle przesyła na komputer Nietoperza plany wejścia do szkoły, Bruce wzywa Dicka przez radio, aby wszedł do wozu. Grayson okazuje się być mężczyzną w pomarańczowym ubraniu. Batman każe mu dyskretnie wyjechać z miejsca. Po chwili Oracle wnioskuje, że wóz dostarczający energię elektryczną wygląda dość dziwnie przy wejściu do kanałów. Chwilę później, samochód zmienia swoją "profesję" na oczyszczanie ścieków. Batman mówi, że nie tylko ona ma dostęp do hologramów i możliwość zmieniania wyglądu.
Kanały. Batman, Batgirl i Nightwing są już blisko wejścia do szkoły. Nietoperz mówi swej drużynie, że ktokolwiek znajdzie pierwszy Tima, go niezwłocznie zawiadomić, by mógł powiedzieć o wszystkich detalach obecnej sytuacji. Grayson pyta swego mentora na ile jest pewien, że tak się stanie. Nietoperz odpowiada: "Ponieważ go wytrenowałem".
Wewnątrz szkoły. Tim próbuje uciszyć chaos, jaki zagościł w szkole. Nagle podbiega do niego szkolny kolega, Larry, który wraz z innymi uciekł z kafeterii, którą napadli terroryści. Larry informuje Tima, że bandyci porwali paru nauczycieli i uczniów, ale kilku zostawili. Drake próbuje uspokoić przerażonego ucznia i każe mu pójść wraz z nim do pokoju pielęgniarek, gdzie leży ranna Darla. W pokoju pielęgniarskim Drake dowiaduje się, że Darla straciła dużo krwi i ,że jest potrzebna jej lepsza pomoc niż ta, którą może jej zaproponować lekarka szkolna. Tim, biorąc kij baseballowy, wychodzi z pokoju, z zamiarem odnalezienia bezpiecznego wyjścia z szkoły. Lekarz szkolny się na to nie zgadza, jednak Tim go ignoruje.
Chłopak idzie powoli przez korytarz szkolny. Nagle, ktoś zaskakuje go z tyłu, zakrywając usta i zaciągając do pobliskiego pokoju.

  
Przykładowe Strony:
  

"Przestań się szamotać, Tim. To ja." Mówi Nightwing. Grayson pyta się chłopca o sytuację, tak jak mu nakazał Nietoperz. O dziwo, Drake sporządził całą listę gangów okupujących szkołę- łącznie sześć. Mówi również, że jest wśród uczniów i pracowników szkoły jedna osoba ranna, ale w krytycznym stanie. Dick wyjaśnia mu, że bandyci szukają żywej lub martwej córki jednego z przestępczych lordów Gotham, ale jest jeszcze druga grupa, która ma ze sobą ciężki sprzęt. Tim informuje go, że tą dziewczyną jest Darla. Nightwing kontaktuje się z Barmanem i Batgirl przez radio i mówi im, że nawiązał kontakt z Drake'iem.
Hala sportowa. Grupa terrorystów pilnuje kilku nauczycieli i uczniów. Jeden z nauczycieli prosi ich, aby wypuścili dzieci. Bandyta chce już zastrzelić profesora, ale nagle pada na ziemię. W jego stronę rusza jeden z terrorystów, sprawdzając, co się mu stało. Gdy bandzior wstaje, jego twarz jest pokryta mazią, której w żaden sposób nie można zdjąć. Następnie z ukrycia wyłania się Batman, który w jednej chwili radzi sobie z uzbrojonymi mężczyznami. Gdy jest już po wszystkim, Nietoperz nakazuje zakładnikom opuszczenie jak najszybciej szkoły i natychmiastowe przejście przez blokady policyjne.
Chwilę później Batman spotyka się z Batgirl i Nightwingiem, którzy oczyścili teren w bibliotece, stołówce, kafeterii i na korytarzach. Razem wkraczają do pokoju szpitalnego, gdzie uwalniają ostatnią grupę zakładników. Gdy Batman widzi, w jak poważnym stanie jest Darla, bierze ją na swe ramiona i każe drużynie, by go osłaniała. Gdy znajdują się na zewnątrz szkoły, wszystkie kamery zwrócone są w stronę Batmana, Nightwinga i Batgirl. Gdy Nietoperz oddaje dziewczynę w ręce sanitariuszy, widzi z tyłu swoją kompanię. Po chwili mówi "Dlaczego tak stoicie? Jesteśmy obserwowani! A Miasto jest wciąż pod wpływem chaosu!", po czym Mroczny wraz z swoimi sojusznikami uciekają ze szkoły. W tej samej chwili Arturo Rodriguez, jeden z reporterów, tak komentuje całą sytuację: "Wygląda na to, że nieautoryzowana interwencja przebranych członków straży obywatelskiej w kryzys została spowodowana śmiercią co najmniej jednej młodej dziewczyny".

>>> Kontynuacja w Detective Comics #798

Autor: Chudy

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk