.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2007 :: BATMAN #659 :.

BATMAN #659

Tytuł historii: Grotesk, Part One
Miesiąc wydania: Styczeń 2007 (USA)
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Tom Mandrake
Okładka: Gregory Lauren
Tusz: Tom Mandrake
Kolor: Nathan Eyring
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 32

10:48 P.M. Dwunasty Unit dostaje wezwanie z powodu podejrzanej aktywności w dokach. Po chwili jednostka jest na miejscu. Gdy policjanci przeszukują teren, nagle zza pleców jednego z nich wylatuje człowiek, cały w płomieniach, wykrzykując, by go zabili. Jeden z nich strzela do niego zarazem kończąc jego cierpienie. 
11:36 P.M. Na miejscu wydarzeń jest już komisarz Gordon wraz z ekipą badając całą sytuacje. Gordon zauważa, że to już trzecie takie samo zabójstwo. Po chwili okazuje się, że mężczyzna nazywał się Donny Lucio. Zwerbowany oszust pracował dla Carmine'a Focarelliego, lecz został przejęty przez ruską mafię zwaną Perun.
11:51 P.M. Jaskinia nietoperza. Alfred oznajmia, że gazety nazwały zabójcę "Grotesk". Batman już w drodze opowiada, że ostatniej nocy jakieś rzezimieszki nawiedziły klinikę Leslie Thompkins i że ma zamiar pokazać im gdzie jest ich miejsce

  
Przykładowe Strony:
  

12:16 A.M. Rosyjska mafia zmierza w stronę kliniki, lecz nagle przed nimi zjawia się Batman. Zbir oznajmia, że brat doktor Aminy Franklin jest winny mu pieniądze, po chwili każe wykończyć Batmana. Rozpoczyna się strzelanina, gdy nagle pojawia się podpalacz, który zwie siebie Grotesk i rozpoczyna masowe podpalanie zbirów. Batman podlatuje do niego i zrzuca go z dachu. Grotesk wpada do śmieci i oznajmia, że zasłużyli sobie na to. Próbując uciec od Batmana podpala pobliski samochód, w którym jest człowiek, i daje Nietoperzowi wybór: on albo życie niewinnego człowieka. Batman oczywiście wybiera to drugie dając Groteskowi szansę na ucieczkę. Mroczny Rycerz szybko ratuje człowieka z płonącego samochodu, który po chwili wybucha. Słysząc głośny huk, z kliniki wychodzą doktorzy. Batman pyta Aminę, dlaczego gangsterzy Perun ścigają jej brata. Amina odpowiada, że jej brat umarł parę miesięcy temu i tylko tyle może powiedzieć.
2 lata temu na spotkaniu Wayne'a Franklina i Bruce'a Wayne'a. Tematem tamtej nocy były zdalnie sterowane cybernetyczne przyrządy. Tej nocy, Bruce poznał Aminę.
Teraźniejszość. Batman podejrzewa, że Wayne Franklin jest Groteskiem. Wszystko z powodu urządzenia I-Gore, nad którym pracował wraz z Jaqui Tremaynem (jednym z trzech zamordowanych). Dwa dni po jego śmierci firma Tremayne'a ogłosiła prawie identyczne urządzenie nazwane Mimic.

Autor: ProBeyond

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk