.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2007 :: BATMAN #666 :.

BATMAN #666

Tytuły historii: Batman in Bethlehem
Miesiąc wydania: Lipiec 2007 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Andy Kubert
Okładka: Andy Kubert
Kolory: Guy Major
Tusz: Jesse Delperdang
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Legenda Batmana - Kim jest i jak się nim stał... Ze związku najlepszego wojownika ze złem na świecie oraz córki największego złoczyńcy może powstać tylko jedno - ostateczne dziecko. Udoskonalany i szkolony we wszystkich możliwych sztukach walki od małego, Damian Wayne podąża samotną ścieżką jako Batman po śmierci swojego ojca.

Batman wchodzi do kościoła, w którym odnajduje przerażoną dziewczynkę. Po chwili zostaje zaatakowany przez Dollotron, której podcina kolana i brutalnie pobija. Na miejscu zjawia się policja, która mierzy w Nietoperza z broni. Do Batmana odzywa się komisarz Barbara Gordon, która informuje Damiana, że znaleźli pozostałe śmiertelne ofiary bohatera. Nietoperz nie przyznaje się do odpowiedzialności za śmierć innych złoczyńców i po chwili znika używając granatu świetlnego, a następnie ucieka swoim szybkim batmobilem przez ulice Gotham. Komisarz stwierdza, że nie ma sensu go ścigać. Ze względu na obecność Dollotron, policjanci szukają profesora Pyga, którego w końcu znajdują przybitego do góry nogami na krzyżu.
Wayne Tower. Damian wraca do swojego apartamentu i wita się ze swoim kotem Alfredem. Wkraczając do swojej "jaskini", Wayne wspomina, że za morderstwami przestępców stoi trzeci mężczyzna, który próbował zabić oryginalnego Batmana. Szaleniec twierdzi, że jest antychrystem i obiecał wrócić do Gotham w dniu armagedonu, który najwyraźniej się zbliża ze względu na ogromne anomalia pogodowe na całym świecie. Batman odkrywa, że lokalizacja zabitych przestępców z Gotham nakreśliła specjalny znak - pentagram, który wskazał kolejne miejsce ataku mordercy.

  
Przykładowe Strony:
  

Gdzie indziej, informator Barbary Gordon przekazuje jej informacje od Batmana, iż ma nastąpić atak na hotel Bethlehem. Mężczyzna dziwi się, czemu komisarz jest tak bardzo przeciwna działaniom Batmana. Barbara odpowiada, że zabił jej bliskiego przyjaciela.
Hotel Bethlehem. Fałszywy Batman opowiada zakładnikom o świecie, który zawsze chciał stworzyć - pełnym szaleństwa, gwałtu i zbrodni. Na miejscu pojawia się Damian, który brutalnie pobija pomocników antychrysta. Zarzuca również przestępcy, że nie ma prawa nosić stroju Nietoperza. Antychryst strzela do Batmana miotaczem ognia, ale na bohaterze nie robi to większego wrażenia. Nietoperz opowiada, że pierwsze 3 lata bycia bohaterem spędził na odpowiednie przygotowania, dlatego też ukrył ładunki wybuchowe w każdym budynku Gotham, z czego właśnie korzysta i wysadza miejsce, w którym znajduje się fałszywy Batman. Antychryst wypada przez okno do basenu, z którego wychodzi i daje ostatnią szansę Batmanowi - albo zostanie jego żołnierzem, albo zginie. Damian odpowiada agresywnymi ciosami, przez które antychryst doznaje dużych ran. Posłannik szatana nie może uwierzyć, że został zraniony. Batman mówi antychrystowi, że najwyraźniej szatan nie powiedział mu o jego pakcie z Damianem, dzięki któremu Gotham może przetrwać w zamian za jego duszę. Batman chwyta głowę osłabionego antychrysta i prosi go, by przekazał swojemu ojcu, że czeka na niego. Nagle Damian staje w ogniu i skręca kark fałszywemu Batmanowi, czego nie chciał zrobić, ze względu na obietnice daną ojcu. Antychryst spada z budynku i nabija się na iglice wieży. Do budynku wpada policja i strzela w Batmana, któremu nic się nie dzieje. Zdziwiona Barbara krzyczy i pyta się Batmana kim jest. Damian odpowiada: "Najlepszym przyjacielem, jakiego masz. Apokalipsa jest odwołana. Dopóki nie powiem inaczej".

Autor: kelen

Batman z trzema szóstkami w numerze jest bardzo interesującą pozycją. Oto dostajemy jedną z możliwych przyszłości związaną z Batmanem, w której Bruce umiera, a kaptur przejmuje jego syn, który zmienia się pod wpływem tych wydarzeń. Grant umieścił w komiksie kilka smaczków, takich jak np. kot Damiana o imieniu Alfred, kapsuły ze strojami Robinów i Batmana oraz Barbarę Gordon jako komisarz policji przeciwny działaniom Batmana (ciekawe nawiązanie do Batman Beyond). Poza tym, dwie strony, które pokazują origin postaci Damiana to odpowiednio przerobiona historia powstania Batmana wzięta wprost z Batman #1 z 1940 roku. Dzięki takim ciekawym odniesieniom, komiks zyskuje sporo podczas lektury, która osobiście była dla mnie bardzo przyjemna. Zaletą są też ładne rysunki Kuberta, który świetnie przedstawił Gotham w dniu apokalipsy.

Komiks ten, który odstępuje od poprzednich wydarzeń z serii (a jednocześnie do nich nawiązuje - trzeci fałszywy Batman oraz zapowiedź przeciwników nowego Batmana i Robina) jest dobrą i ciekawą lekturą, którą serdecznie polecam.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: kelen

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk