.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2007 :: BATMAN #669 :.

BATMAN #669

Tytuł historii: The Dark Knight Must Die
Miesiąc wydania: Późny listopad 2007 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: J.H. Williams
Okładka: J.H. Williams
Kolor: Dave Stewart
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 32

Man-of-Bats próbuje wywołać wymioty u Knighta, by ten zwrócił połkniętą bombę. Nagle gasną światła. Cyril mówi, że na pewno za wszystkim stoi Mayhew.
Osiem lat wcześniej. Legionary zostaje zaatakowany przez Cyrila, który chciał obronić swego ojca. Korzystając z okazji, Knight atakuje Mayhewa, jednak zostaje odciągnięty przez resztę bohaterów. Ojciec Cyrila oskarża Johna o zabicie swojej piątej żony i wrobienie w morderstwo aktora z jego filmu. Po tym wydarzeniu Club of Heroes zostaje rozwiązany.
Obecnie. Man-of-Bats postanawia wyciąć bombę z ciała Knighta. W tym samym czasie Musketeer wraca do kompanów, jednak błędnie odbiera wbijanie ostrza przez Man-of-Bats do brzucha Knighta i atakuje go. Gdy sytuacja się wyjaśnia, bohater wyjmuje bombę, która zaraz po tym eksploduje.
Gdzie indziej. Gaucho, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z Musketereem, alarmuje Batmana, że coś jest nie tak. Batman przygląda się ranie na ciele Wingmana i rozpoznaje w niej metodę zabijania, której używał największy wróg zabitego - King Kraken. Stwierdza również, że Wingman nie mógł zostać zabity w taki sposób, bo sam z nim trenował uniknięcie takiej sytuacji.
Gdzie indziej, Reaven Red wisi nad akwarium z piraniami, a lina, która go podtrzymuje, jest połączona z uchwytami, które trzymają Robin oraz Squire. Odpowiedzialny za tę sytuacje jest El Sombrero.

  
Przykładowe Strony:
  

Podczas gdy bohaterowie idą, Gaucho zostaje postrzelony. Batman podnosi z ziemi skrawek materiału, który pochodzi ze stroju Robina i rzuca nim do Dark Rangera. Nietoperz pamiętał, że Dark Ranger jest leworęczny, co zauważyli wszyscy, gdy używał pistoletu, jednak naturalny odruch łapania powinien zdradzić oszusta. Dark Ranger, a raczej Wingman, łapie skrawek prawą ręką. Batman zauważył, że jego samolot był suchy, a gdyby faktycznie przyleciał na wyspę wcześniej, musiałby być mokry ze względu na sztorm. Wingman tłumaczy, że Club of Heroes był jego szansą, by stać się słynnym bohaterem, jednak z powodu Knighta i rozwiązania klubu wszystko przepadło. Ale Black Glove go nie zignorowało, dlatego też postanowił z nimi współpracować.
Gdzie indziej wypuszczone wcześniej osy przeszkadzają Robinowi i Squire w trzymaniu uchwytów. Gdy Robin już nie może wytrzymać, na pomoc przybywa Man-of-Bats.
Na zewnątrz willi Wingman próbuje uciec Batmanowi, jednak ten go łapie. Podczas swoich okrzyków niezadowolenia, złoczyńca zostaje postrzelony w głowę. Gaucho zauważa, że strzał padł z helikoptera pilotowanego przez El Sombrera. Batman używa jet packa Dark Rangera i wchodzi do helikoptera zamaskowanego złoczyńcy, który tak naprawdę okazuje się być Johnem Mayhewem. Batman pyta, co nim kierowało, skoro posunął się nawet do zabijania. John odpowiada, że dla zabawy oraz dreszczyku emocji. Dodaje również, że Black Glove bardzo interesuje się Batmanem, po czym katapultuje się z pojazdu. Nietoperz wraca na wyspę i zabiera ze sobą Robina, Squire, Knighta, Man-of-Bats, Gaucha oraz Musketeera. Tim informuje Batmana, że wyspa jest wypełniona ładunkami wybuchowymi. John Mayhew, który przesiaduje na wyspie, zostaje poinformowany, że nie podołał zadaniu i Batman wciąż żyje, dlatego spotka go odpowiednia kara. Gdy Batman odlatuje, wyspa wybucha w powietrze.

Autor: kelen

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk