.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 1999 :: DETECTIVE COMICS #730 :.

DETECTIVE COMICS #730

Tytuł historii: No Law and a New Order, Part Four: Language
Miesiąc wydania: Marzec 1999 (USA)
Scenariusz: Bob Gale
Rysunek: Alex Maleev
Okładka: Alex Maleev
Tusz: Wayne Faucher
Kolor: Dave Stewart
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman #563

Po powrocie Batman musi wykorzystać obecnie panujący język w Gotham, którym są teraz symbole narysowane na murach. Dlatego teraz na terenie, gdzie bezpieczeństwo zapewnia Batman pojawiają się symbole nietoperza. Po raz pierwszy w historii miasta noce są spokojne, bo nawet gangsterzy boją się wyjść o tej porze, ale dla Batmana jest to idealny czas by zostawić swój znak.
Rankiem policjanci odkrywają jeden ze symboli Batmana. Gordon uważa, że gdyby do miasta naprawdę powrócił Batman, to nie stosowałby takich metod, dlatego każe zamazać logo nietoperza.
Również Scarface po odkryciu symbolu Batmana na swoim terenie każe go skreślić. Następnie zabija jedna osobę i zostawia na niej swój znak.
W nocy Batman odkrywa, że nie było go już zbyt długo i nietoperz przestał budzić szacunek i strach. Bo jeśli go nie widzą to o nim nie mówią. Od śpiącego mieszkańca Batman chce dowiedzieć się gdzie znajdzie Scarface'a, ale teraz dla niektórych gangsterzy są jedyną szansą na przeżycie, bo zapewniają ochronę.
W kryjówce pod kanałami Batman w rozmowie z Alfredem zwraca uwagę, że chociaż udało im się odkryć, gdzie się znajdują ich wrogowie, to odcięci od informacji mieszkańcy obawiają się każdego obcego. Dlatego teraz Batman sam musi odbudować swój mit, bo jego miasto go potrzebuje.
W obecnej sytuacji nawet Oracle nie jest wstanie zdobyć wielu przydatnych informacji dla Batmana, bo technologia przestała być użyteczna, a przez ostatnie lata to ona była jednym z sprzymierzeńców bohatera, pozwalając mu na znalezienie szybkich odpowiedzi.
Żeby dopaść Scarface'a, Bruce postanawia działać bez kostiumu wie, że siłą jego przeciwnika jest fakt, że ma on dostęp do amunicji i dzięki temu zapewnia sobie ich lojalność. Jako Matches Malone bohater zdobywa nowe informacje i dostarcza także list do Scarface'a, w którym składa mu propozycję wymiany. Oferta w postaci amunicji jest wystarczająca by złoczyńca łyknął haczyk. Malone osobiście przedstawia Scarface'owi swoje warunki, które zyskują akceptację.
Specjalnie spreparowana skrzynia z amunicją unieszkodliwia część ludzi Scarface'a dając Batmanowi okazje do pokonania reszty i pokazaniu ich szefowi, że Batman powrócił. Bruce pozostawia złapanych gangsterów pod opieką Alfreda, a sam udaje się na terytorium Scarface'a, gdzie ogłasza, że od teraz jest to terytorium Batmana. Chociaż strażnicy Scarface'a próbują zabić Batmana, to fakt, że każdy z nich ma tylko jedną kulę przemawia na korzyść Batmana. A kiedy bohater po jakby się wydawało śmiertelnym strzale wstaje jakby nic się nie stało, to znak, że mit Batmana znowu żyje.
Mieszkańcy dzielnicy nie chcą wolności, ale chcą by ktoś zapewnił im przetrwanie. Obecnie nie ma podziału na dobrych i złych, teraz wszyscy chcą przetrwać. Musząc zaakceptować nowe warunki Batman wypuszcza złapanych gangsterów, po tym jak Ci obiecają mu służyć. Następnie obwieszcza mieszkańcom reguły. Cały czas będą dostawać racje żywnościowe, ale nie będzie to psie żarcie. Dzielnicy będą pilnować uzbrojeni strażnicy, ale nie w broń palną. I oczywiście Batman jako pierwszy będzie miał dostęp do wszystkich dóbr, bo w ten sposób mieszkańcy okażą mu należyty szacunek.

>>> Kontynuacja w Legends of the Dark Knight #116

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk