.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 2002 :: DETECTIVE COMICS #766 :.

DETECTIVE COMICS #766

Tytuły historii: Bruce Wayne: Murderer?, Part 1: Procedure, Lost Voices: Part Four
Miesiąc wydania: Marzec 2002 (USA)
Scenariusz: Greg Rucka; Judd Winick
Rysunki: Scott McDaniel; Cliff Chiang
Okładka: John McCrea
Tusz: Jesse Delperdang; Cliff Chiang
Kolor: Jason Wright; Lee Loughridge
Liternictwo: Todd Klein; John E. Workman Jr.
Ilość stron: 44

"Bruce Wayne: Murderer?, Part 1: Procedure"

Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Scott McDaniel
Tusz: Jesse Delperdang
Kolor: Jason Wright
Liternictwo: Todd Klein

<<< Kontynuacja z Batman: The 10 Cent Adventure

Policja natychmiast zatrzymuje Bruce'a Wayne'a i Sashe Bordeaux. Sprawą jednak bardzo szybko interesują się media, co nie ułatwia pracy detektywom Allenowi i Montoyi. Pierwsze oględziny ciała Vesper Fairchild pozwalają ustalić, że została on czterokrotnie trafiona pociskami, z czego trzy przeszły przez podłogę. Na miejscu jednak nie znaleziono broni. W sypialni Wayne'a znalezione zostają zaś buty ofiary.
Żeby dowiedzieć się, co też zaszło w Wayne Manor detektywi postanawiają przesłuchać Wayne'a i Bordeaux. Allen podejrzewa, że to ulubiony playboy Gotham zabił Vesper i że jego ochroniarka także zamieszana jest w cała sprawę. Montoya jednak nie jest pewna, co do takich wniosków, jej niepokój wzbudza sypialnia, która wskazuje na zbrodnie z namiętności.

  
Przykładowe Strony:
  

Detektyw Crispus Allen przesłuchuje Bruce'a Wayne'a, a Renee Montoya Sashe Bordeaux. Po zapoznaniu obojga podejrzanych z ich prawami, Sasha od razu zaprzecza, żeby Bruce miał coś wspólnego z morderstwem. Nie kończy jednak zdania, w którym miała powiedzieć, czym się wtedy naprawdę zajmował. Chociaż Renne próbuje ją złamać, to Bordeaux cały czas twierdzi, że Bruce nikogo nie zamordował. Również Allenowi nie udaje się złamać Bruce'a. Detektywi podejrzewają, że oboje podejrzanych chroni się nawzajem. Jednak na pomoc detektywom przychodzi nagranie rozmowy Vesper z policją, na której utrwalone zostały jej ostatnie chwile życia. Jednak nawet puszczenie nagrania podejrzanym nie zmusza ich do zdradzenia, co też robili w noc morderstwa.
Chociaż policja oskarżyła Wyane'a i Bordeaux o morderstwo Vesper Fairchild, to Bruce cały czas może liczyć na Alfreda, który postanowił niezwłocznie wrócić do Gotham City.

>>> Kontynuacja w Batgirl #24

Autor: Q
"Lost Voices: Part Four"

Scenariusz: Judd Winick
Rysunki: Cliff Chiang
Kolory: Lee Loughridge
Liternictwo: John E. Workman Jr.

Josie Mac odwiedza swojego ojca, który nie jest zadowolony, że jego córka jest celem mafiosów. Próbuje przekonać ją do rezygnacji ze sprawy Anotelliego, jednak bez rezultatów. Josie spotyka się z prawnikiem Anotelliego, ale nie przynosi to żadnych rezultatów. Spotyka się także z ich "konkurencją", ale i ta rozmowa okazują się bezużyteczna.

Autor: Q

W tym numerze najważniejsze jest policyjne, skrupulatne śledztwo. Mamy zbieranie dowodów, walkę z mediami i oczywiście przesłuchania, podczas którego policjanci starają się wykorzystać różne chwyty by wyciągnąć zeznania. Nie brakuje również przemyśleń głównych detektywów, dla których jakby nie było sprawa wydaje sie dość oczywista. Tak jednak nie jest, główni podejrzani nie mogą zdradzić nocnych działań Wayne'a. Dlatego nie dziwi, że nawet przy dobrze prowadzonych przesłuchaniach i próbach złamania Bruce'a i Sashy detektywi ponoszą klęskę. Mają jednak dość mocne dowody, ale czy mający miliony na koncie oraz Alfreda Wayne może sobie z nimi nie poradzić? Pozostaje tylko pytanie jak oczyści się z zarzutów i rozwiąże sprawę morderstwa swojej byłej dziewczyny.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk