.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS :: ROK 2001 :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #13 :.

BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #13

Tytuły historii: Officer Down, Part Seven: The End; Funny Money
Miesiąc wydania: Marzec 2001 (USA)
Scenariusz: Greg Rucka; Harlan Ellison
Rysunki: Rick Burchett; Gene Ha
Okładka: Brian Bolland
Tusz: Rodney Ramos; Gene Ha
Kolor: Digital Chameleon
Liternictwo: Willie Schubert; Ken Lopez
Ilość stron: 40


"Officer Down, Part Seven: The End"

Scenariusz: Greg Rucka
Rysunki: Rick Burchett
Tusz: Rodney Ramos
Kolor: Digital Chameleon
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 22
<<< Kontynuacja z Detective Comics #754

Gordon wraca na miejscu, gdzie dwa tygodnie temu został postrzelony. Jordan nie przyznał się do winy i z braku dowodów został wypuszczony na wolności. Allen i Montoya nie wierzą w zapewnienia Jamesa, że dobrze wykonali swoją robotę.
Później James odwiedza komisariat policji, gdzie chce osobiście poinformować swoich przyjaciół, że przychodzi na emeryturę i już nie będzie gliną. Następnie udaje się na dach, by pożegnać się z jeszcze jednym przyjacielem. Batman jednak nie jest zachwycony informacją o emeryturze Gordona i nawet nie zamierza się witać z nowym komisarzem Michaelem Akinsem.

  
Przykładowe Strony:
  

Porucznik Bullock cały czas nie może się pogodzić z wypuszczeniem na wolność Richa. Tak samo jak Renne, która postanawia odwiedzić Jordana i raz na zawsze zakończyć sprawę. Na miejscu na szczęście pojawia się Harvey i nie dopuszcza, by Montoya zniszczyła swoją karierę z powodu zwykłego śmiecia.
Batman odwiedza Gordona w jego domu. Bohaterowie wyjaśniają sobie ostatnia wydarzenia i chociaż nie będą już razem pracować, to cały czas będzie ich łączyła przyjaźń.
Mieszkanie Richa zostało opuszczone, a na podłodze są widoczne ślady krwi.
Do baru, gdzie Renee stara się zapić smutki wchodzi Harvey i próbuje ją pocieszyć. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że Bullock zgubił gdzieś swój kluczyk od kajdanek, który dostał od Gordona.

Autor: Q


"Funny Money"

Scenariusz: Harlan Ellison
Rysunki: Gene Ha
Tusz: Gene Ha
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: Ken Lopez
Ilość stron: 8

Batman podrzuca na komisariat policji kilku zbirów. Następnie udaje się na rozmowę z Gordonem. Komisarz przedstawia go agentom z departamentu skarbu, którzy prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży papieru, na których drukowane są dolary. W Gotham City zatrzymano natomiast fałszerza, Kaesa Poppingera, który miał przygotować matryce. Batman dostaje szansę porozmawiania z nim, by dowiedzieć się gdzie ma zostać przekazany papier.
Nietoperz swoim wyglądem tak przeraża staruszka, że ten bez zbędnych pytań godzi się na propozycje współpracy. Następnie Kaes Poppinger zostaje zabrany do jaskini, gdzie przygotowuje specjalne matryce.
Później Batman jako asystent, Poppingera Dirks Baekert udaje się z fałszerzem na spotkanie ze zleceniodawcami. Kiedy matryce zostają wykorzystane do wydrukowania pieniędzmi Batman wraz z agentami z departamentu skarbu wkracza do drukarni. Przestępcy są pewni, że nie ma sposobu by stwierdź, że ich banknoty są podrobione, ale jeśli dokładnie się im przyjrzeć w jednym z okien można zobaczyć Batmana

Autor: Q

Sprawa postrzelania Gordona została zamknięta. Co prawda detektywom nie udało się wsadzić Jordana za kratki, ale niektórzy z glin potrafią rozwiązywać takie problemy.

Wydarzenia z Officer Down doprowadziły do tego, że Gordon przeszedł na emeryturę. Lata pracy zrobiły swoje i komisarz stracił swój refleks i po prostu osiągnął wiek, w którym chce spędzać czas z rodziną.

Samo zakończenie Officer Down jest na poziomie, które prezentuje cała historia. Otrzymaliśmy historię, z superbohaterami w tle, gdzie zwykli stróże prawa pokazali, że potrafią sobie radzić i, że nawet w sytuacjach, w których sam Batman nie wystarcza, potrafią znaleźć właściwe rozwiązanie.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk