.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT: HALLOWEEN SPECIAL :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT: HALLOWEEN SPECIAL #2

Tutuł historii: Madness
Rok wydania: 1994 (USA)
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Tim Sale
Okładka: Tim Sale
Kolory: Gregory Wright
Liternictwo: Todd Klein
Ilość stron: 48

Stacja kolejowa Gotham City. Komisarz James Gordon wita swoją adoptowaną córkę Barbarę, która właśnie przyjechała z Halloweenowych zakupów. Wtem na odjeżdżający pociąg spadają dwie osoby. To Batman i Jervis Tetch - Mad Hatter toczą kolejny bój. Teraz walka toczy się na dachach wagonów rozpędzonego pociągu miejskiego Gotham. Nie mija chwila, a Mad Hatter wypycha Batmana i siebie z pociągu. Oboje rozbijając szybę lądują w fabryce kart do gry. Mieli szczęście, że skoku z pociągu nie przypłacili życiem. Szaleniec rani Batmana nożem w ramię i strzela mu w głowę. Myśląc, iż z Bruce'em już koniec, wariat ucieka z miejsca walki do swej kryjówki. Wayne miał ponownie szczęście. Kula tylko go drasnęła, ale stracił przytomność na jakiś czas. W półśnie wracają do niego wizje z dzieciństwa. Przypomina sobie jak matka czytała mu "Alicję w Krainie Czarów". Mały Bruce wybierał się z rodzicami do kina na "Znak Zorro", patrzył jak matka szykuje się przed lustrem. Namówił ją, by włożyła perły. Tak ładnie w nich wyglądała. Nagle znikąd pojawia się rewolwer. Męska ręka zrywa naszyjnik z pereł. Batman odzyskuje przytomność. Wydostaje się z wytwórni kart do gry, ale jest bardzo słaby. Stracił wiele krwi. Upada na ulicy.
W międzyczasie w domu Jima Gordona wybucha kłótnia między ojcem, a córką. Barbara wychodzi z domu. W Gothamskim parku zaczepiają ją opryszkowie w Halloween'wych maskach. Dziewczyna żałuje, że wyszła z domu. Zbiry wyjmują noże, gdy nagle rozlegają się strzały. Mężczyźni uciekają. Z cienia wychodzi dziwacznie ubrany nieznajomy. To Mad Hatter. Ocalił dziewczynę, ale teraz oczekuje czegoś w zamian. Tego wieczoru będzie dla niego Alicją. Zabiera ją siłą do swej kryjówki, gdzie wraz z innymi dzieciakami poubieranymi w śmieszne stroje, będą razem pić herbatę. Gdy są już w kryjówce szaleńca, Barbara jest zmuszana do picia herbaty. Dziewczyna orientuje się, że w napoju jest narkotyk. Reszta gromadki zachowuje się co najmniej dziwnie. Jeden z porwanych wykorzystuje zamieszanie spowodowane przez sprzeciw dziewczyny i daje nogę z kryjówki Mad Hattera.
Tymczasem Batmana znowu nawiedzają wizje z dzieciństwa. Pamięta śmierć rodziców na jednej z ulic miasta, pamięta pogrzeb i panią dr Thompkins, która zajmowała się nim przez jakiś czas po śmierci rodziców. Nietoperz budzi się. Jest w gabinecie dr Thompkins. Znalazła go nieprzytomnego na ulicy i zajęła się obrażeniami. Bruce dziękuje i zdalnie aktywuje Batmobil. Z policyjnego radia dowiaduje się, iż znaleziono kryjówkę Mad Hattera. Batman szybko przybywa na miejsce. Gordon zaniepokojony długą nieobecnością córki udał się na poszukiwania. Natknął się na dzieciaka, który uciekł od szaleńca. Od niego dowiedział się, iż Barbara wraz z tuzinem innych dzieci jest w rękach wariata i są odurzeni herbatą doprawioną narkotykiem. Bruce przekonuje Gordona by pozwolił mu samemu zająć się szaleńcem. Nietoperz wkracza bezszelestnie do domu wariata. Nokautuje strażników przy pomocy Batarangu. Wchodzi do jednego z pokojów. Tu czeka na niego Mad Hatter. Szaleniec cytuje "Alicję ..." i jednocześnie trzyma łańcuszek zegarka pokryty pyłem diamentowym tuż przy szyi Barbary. Wie, że dzięki zakładniczce ma szansę wyjść z opresji. Jeden gwałtowny ruch Nietoperza, a poderżnie dziewczynie gardło. Nagle przez okno wpada z hukiem Gordon. Zdezorientowany szaleniec upuszcza zegarek. Batman ma wolną drogę. Rozbraja uciekającego przeciwnika i nokautuje go, gdy ten zatrzymuje się przed lustrem widząc w nim potwora Jabberwocka z "Alicji po drugiej stronie lustra".
James i Barbara wracają bezpiecznie do domu. Wayne wraca do posiadłości. Tęskni za matką. Wyciąga z półki "Alicję w Krainie Czarów". Rodzicielka czytała mu tą książkę w dzieciństwie. Mino ponurej deszczowej nocy dawne, dobre wspomnienia wracają.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk