.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: NIGHTWING :: ROK 2008 :: NIGHTWING #146 :.

NIGHTWING #146

Tytuł historii: Freefall, Conclusion
Miesiąc wydania: Wrzesień 2008 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Don Kramer
Okładka: Andy Kubert
Tusz: Sandu Florea
Kolor: Nathan Eyring
Liternictwo: Sal Cipriano
Ilość stron: 32

Płynąc w głąb rzeki Hudson Nightwing natrafia na zakotwiczone kable. Jak się później okazuje są do nich przymocowani martwe obiekty eksperymentów dr Kendella.
Do zbrojowni Hammer podlatuje helikopter z Talią. Bohaterka chce jak najszybciej zbudować swoją armię, by móc ochronić siebie i Damiana przed Ra's al Ghulem, jednak dr Kendellowi cały czas nie udało się rozwiązać problemu starzenia się noworodków. Talia dowiaduje się także, że noworodki, na które brakuje czasu by przeprowadzić odpowiednie testy są zabijane. Takiego zachowania bohaterka nie jest w stanie zaakceptować. Kendell ma jednak odmienne zdanie na ten temat i dlatego każe zabrać Talię.
Bohaterka nie jest jednak długo w niewoli, bo szybko z pomocą przychodzi jej Nightwing i uwalnia ją nim stwory Kendella zdążyły zamknąć ją w celi.

  
Przykładowe Strony:
  

Od jednego z naukowców Nightwing i Talia dowiadują się, że jedno z dzieci The Great Ten's Mother of Champions starzeje się w normalnym tempie, a sam dr ukrywa się w bezpiecznym budynku.
Na powierzchni Nightwing każe Kendellowi wypuścić dziecko, ten jednak wysyła na bohatera swoich skrzydlatych wojowników. Podczas walki Richardowi udaje się zamoczyć swojego przeciwnika, co później w połączeniu z uzbrojeniem bohatera sprawia, że skrzydlaty stwór zostaje porażony przez błyskawicę.
Niang Guan Jun po raz pierwszy trzyma w ramionach swoje dziecko, później żegna się ze swoimi skrzydlatymi dziećmi, którym pozwala odlecieć.
Nightwing odprowadza Niang Guan Jun do chińskiego konsulatu w Nowym Jorku, a następnie w Metropolis spotyka się z Supermanem, z którym rozmawia na temat miejsca spoczynku zmarłych superbohaterów i superzłoczyńców. Clark rozmawiał wcześniej na ten temat z prezydentem USA i ustalono, że pod bazą JLA powstanie specjalna krypta.

Autor: Q

W tym numerze zakończona zostaje historia Freefall, miała ona swoje wzloty i upadki, ale ogólnie trzymała w miarę przyzwoity poziom. Szkoda, że w ostatniej części nie poświęcono więcej miejsca Tali, która działając sama udowadnia jak interesującą jest postacią. Zamiast tego dostaliśmy przesłodzoną końcówkę z Supermanem.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk