.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: TPB :: BATMAN: NO MAN'S LAND VOLUME THREE :.

BATMAN: NO MAN'S LAND VOLUME THREE

Tytuł historii: The Visitor; Power Play; Mark of Cain; Assembly; Fruit of the Earth; I Cover the Waterfront
Rok wydania: 2000 (USA)
Scenariusz: Kelley Puckett, Larry Hama, Greg Rucka, Janet Harvey
Rysunki: Jon Bogdanove, Rick Burchett, Damion Scott, Mike Deodato Jr., Dan Jurgens, Sergio Cariello
Okładka: Deodato Jr.
Tusz: Eduardo Barreto, James Hodgkins, John Floyd, Sean Parsons, Bill Sienkiewicz, Matt Ryan
Kolor: Richard Horie, Tanya Horie, Felix Serrano, Gregory Wright, Pamela Rambo, Noelle Giddings
Liternictwo: John Costanza, Willie Schubert, Bill Oakley, Todd Klein
Ilość stron: 208

Wydanie zbiorcze z:

Trzeci tom No Man's Land zawiera zbiór historii oryginalnie wydanych w: Batman #566-569, Batman: Legend of the Dark Knight #120-121, Detective Comics #734-735 i Batman: Shadow of the Bat #88.

W The Visitor co prawda pojawienie się Supermana sprawia, że wszystko w Gotham staje się jaśniejsze, ale jednak cały czas nie jest to miejsce dla takich bohaterów i na takie metody. Próba dostarczenia czegoś niezwykle cennego nie do końca się udaje, bo po tym, co przeżyli mieszkańcy miasta, nie są gotowi na taki skok. W mieście panują inne reguły i nawet Superman musi się do nich przystosować. Całkiem dobra historia, która pokazuje, jak zmieniają się ludzie i że nie zawsze sama idea pomocy wystarczy, by wszystkim dogodzić - dlatego działania Batmana są cenniejsze dla Gotham, niż Supermana.

Pojedynek Batmana z Freeze'em w historii Power Play nie dodaje niczego nowego do całości, ale w interesujący sposób pokazuje, czego szukają mieszkańcy Gotham. Są skłonni mianowicie zrezygnować z bezcennych antyków, tylko po to, by w TV obejrzeć operę mydlaną lub sitcom, by przynajmniej przez chwilę odzyskać to, co kiedyś było dla nich zwykłą szarą codziennością.

Mark of Cain i Assembly to doskonałe historie, które wprowadzają postać nowej Batgirl. Nie poznajemy jeszcze jej imienia, ale próbka jej umiejętności robi wrażenie. Córka Caina na pewno jest dobrym wkładem w drużynę bohaterów Batmana. A jak widać, bohater ma pewien plan. Dobrze także, że twórcy nie zapomnieli o postaci Scratcha, o którym już dosyć dawno nic nie słyszeliśmy, a przecież odegrał on dużą rolę w Road To No Man's Land.

Fruit of the Earth to poprawna historia, ale jednak nic niezwykłego. Oczywiście, dobrze pokazane zostaje, że nawet złoczyńcy w chwili kryzysu mogą okazać się nie tylko przydatni dla miasta, ale wręcz jedyną pomocą dla potrzebujących. Dodatkowy plus to fakt, że Batman w Gotham ma wiele "jaskiń" i że podczas swojego pobytu poza Gotham nie próżnował. Jednak jako całość historia niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia, tak samo jak I Cover the Waterfront, która służy praktycznie tylko pokazaniu, jak nowa Batgirl radzi sobie z samodzielnym wypełnianiem zadań wyznaczonych przez Batmana.

Jako całość otrzymaliśmy zbiór dobrych i trochę słabszych historii. Jednak tych lepszych jest zdecydowanie więcej. Powrót bohaterów i wprowadzenie nowej Batgirl sprawia, że w Gotham wreszcie pojawia się światełko nadziei i bynajmniej nie jest ono zasługą latającego harcerzyka w niebieskim trykocie. Żeby przywrócić miasto, trzeba działać stopniowo, według właściwego planu, tak, by mieszkańcy mogli zaakceptować zmiany. Jak widać, Batman ma taki plan i rozpoczyna sprawne wdrażanie go w życie.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk