.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BATMAN: NO MAN'S LAND #0 :.

BATMAN: NO MAN'S LAND #0

Tytuł historii: Ground Zero
Miesiąc wydania: Grudzień 1999 (USA)
Scenariusz: Jordan B. Gorfinkel; Greg Rucka
Rysunki: Greg Land
Okładka: Glen Orbik
Tusz: Drew Geraci
Kolor: Rob Schwager
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 52

Po stracie rodziców Brcue rozpoczął ciężki trening by nabyć niezbędne umiejętności do zwalczenia zbrodni w Gotham. Mimo różnych trudności cały czas kontynuował swoją misję. Jednak po klęsce w Waszyngtonie, nie powrócił do Gotham, tylko udał się do Monaco, gdzie cały czas próbował uporać się z myślami.
Tymczasem w Gotham City po ogłoszenie No Man's Land Huntress w pojedynkę podjęła walkę o utrzymanie porządku. Jednak nie jest to takie łatwe, bo w sytuacji w jakiej znalazło sie miasto, nikt nie zachowuje się tak jak wcześniej.
Bruce Wayne, który przez ostatni tydzień był wyłącznie Wayne'em, coraz bardziej zastanawia się nad powrotem do Gotham. Przybywanie wśród bogaczy zabawijących się w kasynie, to nie jest to czego szukał.
Chociaż Huntress robi wszystko, co w jej mocy, to gothamczycy w ogóle się z nią nie liczą, nikt jej nie szanuje, ani się jej nie boi. Dlatego Helena postanawia wykorzystać symbol nietoperza. Jako Batgirl nie musi nawet podnosić ręki, bo na sam widok cienia Nietoperza zbiry uciekają.
Po wyjściu z kasyna Bruce Wayne zostaje mocno pobity przez kilku bandytów. Po powrocie do pokoju zastaje w nim Talię. Kobieta nie może dłużej patrzeć jak jej ukochany zatraca się. Kiedy został napadnięty nie próbował nawet się bronić.
Po kolejnych tygodniach spędzanych na podróżach Bruce kontaktuje się z Foxem i prosi go o załatwienie kilku spraw w Waszyngtonie.
Tymczasem Helena jako Batgirl zaczyna siać postrach wśród zbirów.
Chociaż Bruce Wayne myślał, że dostanie się do Gotham będzie najcięższą sprawą to, to co zobaczył było dla nie całkowitym zaskoczeniem. Korzystając ze specjalnych "jaskiń", które zbudował na terenie całego Gotham krok po krowu wznawia swoją działalność w Gotham
Po ostatniej walce z gangami Helena wprowadziła poprawki do swojego kostiumu Batgirl m.in. po tym jak jej usta zostały spryskane farbą. Mimo nowego kostium Batman od razu rozpoznaje Huntress. Nietoperz daje jej jednak okazje wykazać się kiedy na ulicach pojawia się Ferak. Helenie, co prawda nie udaje się pokonać przeciwniczki i kiedy zostaje ogłuszona, to Batman wkracza do akcji jednak i jemu nie udaje się załapać niezwykłej przeciwniczki.
W swojej kryjówce Bruce poddał badaniom fragment ciała Ferak i odkrył, że jest ona rośliną. Batman nie chce jeszcze samemu zająć się sprawą i pozostawia Batgirl ślad odnośnie pochodzenia Ferak. Helena podejmuje właściwą decyzję i doprowadza przerażoną istotę do parku Robinsona. Nietoperz ma już pewność, że Huntress wykorzysta symbol we właściwy sposób, sam zaś bohater postanawia jeszcze przez pewien czas pozostać w ukryciu i kontynuować działania mające na celu ocalenie Gotham.

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk