.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: ROK 1993 :: BATMAN NR 11 :.

BATMAN - NR 11/1993

Miesiąc wydania: listopad 1993 [NR 36]
Format: B5
Papier: offsetowy
Oprawa: miękka
Okładka: Norm Breyfogle
Ilość stron: 52
Druk: kolor
Tłumaczenie: Katarzyna Rustecka
Liternictwo: Paweł Gołębiowski
Redakcja: Marcin Rustecki
Wydawca: TM-Semic
Wydawca oryginalny: DC Comics


"Powrót Scarface!, Cz. I: Pete Wąsik nie żyje" (The Return of Scarface, Part One: Mustache Pete is Dead)

Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Norm Breyfogle
Kolor: Adrienne Roy

Brzuchomóca zostaje wypuszczony na wolność i zaraz odnajduje swoje alter-ego w postaci lalki Scarface'a i postanawia odzyskać swoich ludzi i swój klub. Niestety - umówione spotkanie okazuje się być pułapką i Scarface ginie. Zdrajcy postanawiają jednak darować życie Brzuchomówcy, uznając, że bez Scarface'a nie jest już groźny. Tymczasem Batman i Gordon zaczynają podejrzewać, że w Gotham rozpoczęła się kolejna wojna gangów. Zaś Vicky Vale poznaje młodego reportera, z którym ma przygotować duży reportaż na temat narkotyków i handlu nimi. Podczas pracy rodzi się między nimi uczucie, co wprawia Bruce'a Wayne'a w zakłopotanie i obawę, że może stracić Vicki - kobietę, którą kocha. A równocześnie podczas przygotowań do pogrzebu Scarface'a okazuje się, że mistrz zbrodni żyje!!! Wkrótce (po odpowiedniej renowacji) powraca do działalności i postanawia zniszczyć wszystkich, którzy go zdradzili.


Powraca najgroźniejsza lalka świata...nie, nie Barbie, tylko sam ojciec chrzestny gothamskiej mafii, Scarface! I to w całkiem niezłej historii. Brzuchomówca wraz ze swym partnerem wychodzi z więzienia (pochwała za rozmowę w aucie- teksty lalki powalają na kolana) i postanawia odzyskać utracone wpływy. Grant cały czas umiejętnie prowadzi historię, szczególne oklaski za sceny "śmierci", "pogrzebu" i "zmartwychwstania" Scarface'a, a Rhi no robiący zakupy jest po prostu genialny! Wątek Batmana poprowadzony słabiej, wszystko jakieś papierowe i sztuczne w tych jego rozterkach miłosnych... Na szczęście drewniany mistrz zbrodni rekompensuje wszystkie niedociągnięcia i zdobywa pięć nietoperków i pochwałę za humor.

Ocena: 5 nietoperków

Autor recenzji: Grim Knight"Powrót Scarface, Cz. II: Serca w rozterce" (The Return of Scarface, Part Two: Gleeding Hearts)

Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Jim Aparo
Kolor: Adrienne Roy

Scarface rozpoczyna swoją wendettę, zdobywając potężną ilość broni. Tymczasem Bruce usiłuje zrobić coś by zatrzymać przy sobie Vicki. Niestety - jego wysiłki spełzają na niczym, gdyż Vicki, która znała tylko maskę Bruce'a jako zblazowanego playboya, zdecydowanie woli towarzystwo męskiego reportera. Zawiedziony Bruce postanawia chwilowo przestać o niej myśleć i zająć się pracą. A ma jej dość dużo, bowiem Scarface gra ostro i na ulicach wybucha regularna wojna między gangami. Podczas jednej z potyczek zostaje ranna Vicki Vale. Na wieść o tym Bruce zaczyna zastanawiać się czy Vicki wróciła by do niego, gdyby powiedział jej, że jest Batmanem...Mniej Scareface'a, więcej pogrążonego w tytułowych rozterkach Batmana- to nie wróży dobrze...I niestety rzeczywiście druga część vendetty Scareface'a jest zdominowana przez wydumane rozmyślania Bruce'a o jego miłości do Vicki....Mimo to, znów cały numer ratuje niezastąpiony Scarface. Jego teksty i sposób bycia są po prostu....No cóż, to trzeba przeczytać. Jednak nawet on nie może uratować tego komiksu przed utratą jednego nietoperka....Cztery nietoperki. Za rysunki i Lalkę z blizną.

Ocena: 4 nietoperki

Autor recenzji: Grim KnightNumer powstał na podstawie komiksów: BATMAN #475 (marzec 1992), DETECTIVE COMICS #623 (marzec 1992). Okładka pochodzi z BATMAN #475.Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk