.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: ROK 2006 :: BATMAN: HUSH CZĘŚĆ 2 :.

BATMAN: HUSH CZĘŚĆ 2

Data wydania: Sierpień 2006
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Jim Lee
Tusz: Scott Williams
Kolory: Alex Sinclair
Okładka: Jim Lee i Scott Williams
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Ilość stron: 184
Wydawca: Egmont Polska
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Format: B5

Opera w Gotham City. Bruce Wayne przybywa, aby wspólnie z Tommym Eliottem, Seliną Kyle i Leslie Thompkins podziwiać sztukę. Jednocześnie nie moze się uwolnić od ostatnich wydarzeń, w których uczestniczył jako Batman. Ktoś manipulował Killer Crociem i Poison Ivy, ktoś, kto jest nowy. Jego przeciwnicy działali inaczej niż zwykle, tak jakby byli świadomi, że są tylko pionkami.
Zaczyna się występ. Ale zamiast opery wszyscy widzą, jak na scenie pojawia się klaun, który zamienia się w ... Harley Quinn!
Dziewczyna Jokera, razem ze swoimi ochroniarzami ma zamiar obrabować wszystkich obecnych. Zdegustowany Tommy zamierza dzwonić na policję, ale Harley dzięki sprężynom zamontowanym na butach skacze na górę i niszczy mu telefon oraz kradnie pewien wisiorek. Bruce od razu przypomina sobie, że jest to klejnot mający dla Eliotta wielkie znaczenie, bowiem kiedyś podarowała mu go matka.Pamięta, jak w dzieciństwie przyjaciel pobił go za żarty z wisiorka. Wściekły Tommy wypycha Quinn na dół, ale dziewczyna ląduje bezpiecznie i w odwecie ostrzeliwuje widownię. W całym zamęcie znika Bruce i Tommy. Selina jest zdenerwowana, ale Leslie oznajmia, że sama da sobie radę, i radzi jej przebrać się w kostium (lekarka wie o sekrecie Seliny). Tymczasem w budynku pojawia się Batman, który w pierwszej kolejności szybko unieszkodliwia uzbrojonych oprychów, ale gdy podchodzi do Harley, ta strzela w worki wiszące w górze, które uderzają Nietoperza w głowę. Batman nie może nic zrobić, a sprawę komplikuję niewyleczony jeszcze uraz głowy. Jednak zjawia się Catwoman, która z furią atakuje Harley. Niedoszła złodziejka wycofuje się i ucieka na prowizoryczny zamek. Selina podąża za nią, ale zostaje postrzelona i spada w dół. Od pewnej śmierci ratuje ją Batman, który odzyskał władzę w ciele. Nagle zjawia się Leslie, mówiąc że zajmie się Catwoman i każąc Nietoperzowi złapać złodziejkę. Tymczasem na uciekającą Harley rzuca się Tommy, który chce odzyskać wisiorek. Quinn kopie napastnika i wychodzi z bydynku, ale Eliott nie daje za wygraną i nadal ściga złodziejkę. Parę chwil póżniej przechodzi tędy Batman, i idąc tropem zgubionych łupów goni Harley. Nagle słyszy strzał. Nietoperz wypada na uliczkę i widzi swój najgorszy koszmar - nad trupem Tommego siedzi, śmiejąc się szaleńczo, Joker...

Batman rzuca się z furią na Jokera i zasypuje go gradem ciosów. Pragnie zrobić to, czego nie zdołał do tej pory - zabić szalonego wroga. W mig przypominają mu się zbrodnie popełnione przez Jokera, w tym to ostatnie - morderstwo Tommego Elliota. Batman wie, że jeśli nie pozbawi życia Jokera dziś w nocy, szaleniec z pewnością zdoła zabić jeszcze wielu niewinnych lub winnych ludzi. Dociera do niego myśl, że gsyby zabił go wcześniej, uratowałby wiele ludzkich istnień. Joker jednak prubóje wmówić Batmanowi, że to nie on zabił doktora Elliota. Nietoperza zaślepia jednak furia. Harley Quinn próbuje pomóc swemu kochankowi i atakuje Batmana, jednak nie jest przeszkodą dla wściekłego mściciela. Bohater przypomina sobie tragedię Barbary Gordon, byłej Batgirl, która kochała swoją "pracę", nie przeszkodziło to jednak Jokerowi strzelić jej w kręgosłup i tym samym odebrać władzę w nogach.
Tym razem Batman jest naprawdę zdecydowany, ale w skręceniu karku Jokerowi przeszkadza mu Catwoman, która odzyskała przytomność po walce z Harley.
Selina chce powstrzymać Nietoperza ponieważ wie, że on zrobiłby to samo na jej miejscu. Ale Batman już zdecydował. Jeden solidny cios i Catwoman leży nieprzytomna obok Harley. Joker próje uciec, ale jego prześladowca jest szybszy. Batman pragnie zadać Jokerowi tyle bólu, ile on zadał jemu mordując Jasona Todda.
Batman nie słyszy, jak ktoś ostrzegawczo strzela obok niego z pistoletu. Dopiero po drugim strzale przytomnieje i widzi obok siebie swego przyjaciela - Jima Gordona. Gordon tłumaczy mu, że nie może zabić Jokera, ponieważ nie pozwala na to jego moralność, a poza tym gdyby Batman chciał być mordercą, zrobiłby to już dawno. Nietoperz pyta się swego przyjaciela, ile jeszcze żyć pozwolą Jokerowi zabrać. Gordon odpowiada, że nie obchodzi go to. Nie pozwoli Jokerowi zabrać kolejnego życia - życia Batmana.
Dwaj przyjaciele odchodzą, zostawiając skatowanego szaleńca, który wciąż twierdzi, że jest niewinny. Na dachu, pewna tajemnicza postać z zabandażowaną głową zdaje się potwierdzać jego słowa, podrzucając przy tym monetą.

Pogrzeb Tommego Elliota. Bruce Wayne wygłasza mowę porzegnalną. W myślach ze smutkiem stwierdza, że jego przyjaciel nie zostawił żadnej rodziny, i nie ma kto zająć się jego majątkiem. Spogląda też na obecnych na pogrzebie Dicka, Tima i Seline. Z nim tak nie będzie. On nie jest sam. Już nie.
Pożniej w jaskini już jako Batman zastanawia się nad tym, co ostatnio zdarzyło się w jego życiu. Jego rozmyślania zostają przerwane przez Nightwinga, który przyszedł go pocieszyć. Dick mówi Nietoperzowi, że nie ma się czym martwić, przecież Joker siedzi w Arkham. Batman tłumaczy przyjacielowi, że to nie Joker zabił Tommego oraz opowiada mu o swoich ostatnich przygodach.
Nie może jeszcze pogodzić się z myślą, że chciał zabić Jokera. W tym momencie rozmowę przerywa Oracle, informując o porwaniu przez Riddlera furgonetki policyjnej wypełnionej złotem. Szaleniec i tym razem zosawił zagadkę, choć bardzo łatwą.
Batman i Nightwing ruszają w pogoń Batmobilem, jak za dawnych lat. W drodze Dick pyta Bruce'a czy coś go łączy z Catwoman. Młodzieniec sugeruje Batmanowi, aby powiedział Selinie swój sekret, ponieważ wszystkie jego poprzednie związki rozpadały się z tego powodu. Nietoperz odpowiada krótko- "to nie twoja sprawa". Konwersacja dobiega końca, kiedy zza zakrętu uderzają o furgonetkę Riddlera. Wydostają się z samochodu i Nightwing obezwładnia pachołków szaleńca, a on sam ucieka. Batman rusza za nim i mysli o tym, jak jego wrogowie zostali wciągnięci w intrygę, za którą stoi jakaś tajemnicza postać. Jednak Riddler został pominięty. Dlaczego?
Po schwytaniu przeciwnika Batman wraca do Nightwinga. Zagląda jeszcze raz do furgonetki i dostrzega pył, który widział już wcześniej - w Lazarus Pit, kryjówce Ra's al Ghula. Tymczasem uwięzionego w Arkham Jokera odwiedza niespodziewany gość - osoba z bandażami na głowie, która jest sprawcą całego zamieszania. Postać ta zdejmuje bandaże i objawia się jako Harvey Dent! Były prokurator twierdzi, że jest już wyleczony z bycia Two Facem (zarówno psychicznie jak i fizycznie - ma normalną twarz) i zwalnia Jokera za kaucją!!!
Tymczasem w pewnym zoo Batman spotyka się z Catwoman i tak po prostu zdejmuje maskę i tak Selina dowiaduje się o tożsamości Nietoperza i o jego pragnieniu bycia z nią...

Metropolis. Nad miastem krąży samolot Lexcorpu. Nagle, obok pojawia się inny, zwrotniejszy pojazd- Batplane. To Batman, który z pomocą Oracle przdostaje się do samolotu Lexcorpu. Ochroniarze nie są żadnym zagrożeniem. W końcu Nietoperz odnajduje to, czego szukał - Talię Head, córkę Ra's Al Ghula, która teraz prowadzi Lexcorp (Luthor jest prezydentem). Porywa ją z samolotu i na pytanie, dlaczego to robi, odpowiada, żeby zapytała swego ojca.
I rzeczywiście, Batman zrobił to bo chciał dać znać Ra'sowi, że ma do niego sprawę. Po ukryciu Tali, bohater wraca do swojej jaskini, spodziewając się jakiejś wiadomości od Demona. Nie spodziewał się, że nadejdzie ona tak szybko - znajduje wbity w komputer miecz z uzdą wielbłąda przy rękojeści.
Spanikowany, wbiega na górę i z westchnieniem stwierdza, że Alfredowi nic się nie stało. Po chwili zastanowienia Nietoperz decyduje się podjąć wyzwanie i zostawić Talię w mieście, pod czyjąś ochroną oraz ruszyć na spotkanie z Ra'sem. Tymczasem w domu Jima Gordona pojawia się niespodziewany gość. To Harvey Dent, z wyleczoną twarzą, który przyszedł, ponieważ jego zdaniem Batman potrzebuje pomocy. Gordon jednak nie chce wierzyć w "resocjalizację" byłego Two Face. Na to Dent odpowiada, że to on zadzwonił wcześniej do niego, informując o tym, że Batman chce zabić Jokera. Były komisarz nie może zaprzeczyć, że tak było. Harvey twierdzi, że obaj są częściami tej wielkiej i tajemniczej łamigłówki, i pyta Jima, czy chce grać dalej.
Północna Afryka. Na pustyni Batman odnajduje Ra'sa i żąda od niego odpowiedzi na niektóre pytania, ponieważ ma podstawy twierdzić, że Demon brał w tym wszystkim udział. Ra's rzuca wyzwanie - jeśli go pokona w walce na miecze, to pomoże mu razwiącać jego "problem", a jeśli przegra - uwolni Talię i umrze. Tak więc rozpoczyna się walka dwóch odwiecznych wrogów.
Gotham. W opuszczonym magazynie Catwoman na prośbę Batmana pilnuje Talii. Panie niezbyt się lubią, zważywszy na fakt, że obie są zakochane w tym samym mężczyźnie. Nagle do magazynu wdziera się Lady Shiva (jest na usługach Demona) z zamiarem uwolnienia córki Ra'sa.
Afryka. Batman walczy z Demonem. W końcu Nietoperz wygrywa, raniąc przeciwnika w twarz i wbijając mu miecz w brzuch (!). Ra's uznaje przegraną i z wielkim wysiłkiem (w końcu jest ranny) mówi zwycięzcy, że obydwaj szukają tego samego przeciwnika. Kilka miesięcy temu ktoś użył jedną z jego Lazarus Pits (służą do wskrzeszania życia, dzięki nim Ra's żyje tak długo). Demon pyta Batmana, którą postać chciałby widzieć znów żywą w swoim życiu?
Gotham. Shiva masakruje Catwoman, która nie ma żadnych szans. Tymczasem Talia uwalnia się i wykorzystując nieuwagę Shivy ogłusza ją, po czym znika. Trochę później, po powrocie z Afryki, Batman odnajduje nieprzytomną Catwoman. Okazuje się, że Talia wróciła i dzięki jej ziołom Catwoman przeżyje. W odpowiedzi na pytanie Nietoperza czemu to zrobiła, Talia całuje go i ostrzega, że jego tajemniczy przeciwnik może wykorzystać jego miłość przeciw jemu. Batman jest wdzięczny i wie, że Selina jest tego warta.

Batcave. Batman zaprosił Catwoman do swojej kryjówki. Razem zastanawiają się nad jakimś dalszym śladem, który pomógłby im odnaleźć osobę, która jest odpowiedzialna za ostatnie wydarzenia.
Nagle Selina wyczuwa czyjąś obecność. Po chwili wyciąga z ukrycia Robina... który widocznie nie jest zbyt szczęśliwy i uderza ją w twarz. Obydwoje walczą bez wytchnienia do chwili, gdy rozdziela ich Batman. Tim nie jest zadowolony, gdyż nie ufa Catwoman. Na to Nietoperz zdejmuje maskę i mówi, że to jego wybór. Zaskoczony Tim cichnie, a rozgniewana Selina opuszcza jaskinię. Robin rzuca się na nią z wściekłością, co kończy się tylko podrapaniem twarzy chłopca. Po odjeździe Catwoman (porzyczyła sobie jeden z motocykli) okazuje się, że całe zajście było zaplanowane. Bohaterowie dzięki nadajnikowi śledzą ją, aby dowiedzieć się czy jest godna zaufania. Tymczasem Selinie drogę zajeżdża Huntress. Panie ścigają się do katedry. Na miejscu Catwoman żąda wyjaśnień, ale mścicielka gada sama do siebie, zupełnie niezrozumiale, jakby się czegoś bała, po czym atakuje Selinę.
Catwoman odpiera ataki, ale nie chce zranić oszalałej Huntress.
Batman i Robin są już przekonani o lojalności Seliny i Nietoperz decyduje się na ruch, a Timowi każe zostać i wypatrywać kogoś jeszcze. Chwilę później jakaś postać nokautuje Cudownego Chłopca.
Tymczasem Batman rzuca Catwoman strzykawkę ze środkiem nasennym, który ta błyskawicznie wstrzykuje Helenie.
Nagle pojawia się Scarecrow na motorze Huntress i dziwne zachowanie mścicielki przestaje być już tajemnicą. Profesor chce rozjechać Nietoperza, ale bohater łapie się motoru i obaj jadą w kierunku cmentarza. Pojazd rozbija się ale przeciwnicy wciąż walczą. Batman z bólem przypomina sobie, ze właśnie tu był pochowany Jason Tood. Scarecrow poraża Nietoperza gazem strachu, co jednak nie daje żadnych rezultatów. Zaskoczony Crane stwierdza, że Batman musiał być wsześniej omamiony jakimś innym specyfikiem. Nagle mały Batarang uderza profesora i pozbawia go przytomności.
Nietoperz odwraca się i widzi, ze postać z zabandażowaną twarzą stoi za nim i trzyma Robina. Batman krzyczy, aby przeciwnik puścił chłopca i pokazał się, na co ten zaczyna powoli rozdzierać swoje bandaże. Nic nie mogło przygotować Nietoperza na szok, którego właśnie doznał: oto widzi przed sobą Jasona Todda, byłego Robina, zamordowanego lata temu, w dodatku z niezbyt przyjacielskimi intencjami.

Batman nie może otrząsnąć się z szoku. Jason wygląda starzej niż w chwili, kiedy umarł. Jest ucieleśnieniem koszmaru bohatera, który wie, że w końcu do życia powracali zarówno Green Arrow jak i Superman. Czyżby jego dawny partner naprawdę powrócił? Tymczasem były Robin cały czas obwinia Bruce'a, że nie uratował go na czas z rąk Jokera i ma zamiar pozbyć się swojego następcy wbijając mu ostry Batarang w gardło. Na szczęście pojawia się Catwoman, która wyszarpuje Toddowi broń a Tim ucieka. Batman rzuca się na przeciwnika i uderza go. Zaczyna rozumieć, że ktoś musiał wsadzić Jasona do szczeliny Łazarza (powiedział mu o tym Ra's Al Ghul w numerze 616) i tym samym przywrócił go do żywych. A po takim zabiegu wskrzeszonego zawsze czeka chwilowe szaleństwo, co może tłumaczyć zachowanie Jasona. Todd odpiera atak i przechodzi do kontrataku, bijąc i kopiąc Nietoperza . Batman wyjmuje Batarang i wbija go w nogę przeciwnika i uderza go w brzuch, ale atak znów zostaje odparty. Nagle do Nietoperza dociera, że to istniejje inna opcja - to może być jakaś sprawna mistyfikacja. Widocznie jego przeciwnik liczy na to, że nie będzie mógł walczyć jak należy. Jego błąd. Batman znów przypuszca atak, tym razem ciosy lądują na głowie Jasona, który jest zmuszony się wycofać i ucieka do katedry. Nietoperz rusza za nim. Catwoman chce mu pomuc, ale Robin ją powstrzymuje. Chłopak uważa, że z tą sprawą Bruce musi poradzić sobie samemu. Tymczasem Batman i Jason dalej walczą. Po paru chwilach Batman zyskuje pewność, że jego przeciwnik nie jest tym, za kogo się podaje, ponieważ nie nazwał go "Bruce". Prawdziwy Jason zrobiłby to z pewnością. Widocznie ktoś, kto to wszystko zaplanował, nie zdradził osobie z którą walczy jego imienia. Pod gradem ciosów twarz przeciwnika rozpływa się... tak, to był Clayface. Widocznie ktoś kazał mu odegrać tę rolę, ale Clayface nie wiedział jak poruszał się Jason, więc naśladował ruchy Nightwinga. To dlatego Jason wyglądał starzej niż powinien. Niebawem pojawia się Robin. Tim również odgadł, że to sprawka glinianego łotra. Chłopak wiedział, że Bruce sam odgadnie i nie chciał mu przeszkadzać. Tymczasem Huntress zniknęła. Chwilę później Batman idzie do Oracle. Barbara zbadała urządzenie, które Nietoperz znalazł wcześniej w jaskini. Wygląda na to, że jest to robota kogoś znajomego. Oracle postara się zaaranżować spotkanie ze zdrajcą.
Nieco później, na moście Batman spotyka kogoś, kto go zaprojektował to urządzenie. To Harold, który teraz potrafi mówić i wygląda normalnie. Nietoperz pyta się dlaczego, na co Harold odpowiada, że ktoś go wyleczył, ale nie za darmo. Mimo wszystko Harold żałuje i prosi o przebaczenie. Batman mu przebacza, ponieważ chodziło mu tylko o jego szczęście. Nagle, kiedy Harold chce powiedzieć, kto to zrobił dwa strzały zabijają go.
Batman widzi przed sobą postać z zabandażowaną twarzą, z dwoma pistoletami wymierzonymi prosto w siebie...

Batman wreszcie spotyka się ze swoim tajemniczym przeciwnikiem twarzą w twarz. Nietoperz przy pomocy liny umyka przed strzałami wroga, ciało Harolda osuwa się na ziemię. Batman z furią ciska w przeciwnika Batarangami, ale ten, będąc dobrym strzelcem, bez trudu je zestrzeliwuje. Nietoperz zbliza się do wroga i wreszcie zadaje mu dwa solidne ciosy, przez co ten gubi broń. Jednak uwagę Batmana przykuwa naszyjnik na szyi zabandażowanego przeciwnika, ten sam, który nosił Tommy Elliot! Wróg korzysta z nieuwagi bohatera i przeprowadza kontratak, nazywając go Bruce'em. Nietoperz nie wytrzymuje i krzyczy "Kim jesteś ?!". Podczas wymiany ciosów tajemnicza postać mówi o tym, jak jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Zdaje się więc, że za bandażami skrywa się... Tommy Elliot ?! Zaczyna on tłumaczyć, czemu nienawidzi Bruce'a. Jako dzieciak specjalnie zaaranżował wypadek swoich rodziców, chcąc odziedziczyć ich fortunę. Ojciec zmarł na miejscu, ale matka została uratowana przez Thomasa Wayne'a, ojca Bruce'a. Nagle Elliot wyjmuje pistolet i strzela w Batmobil (umieścił na nim wcześniej ładunki C-4) znajdujący się tuż za Batmanem. Eksplozja ogłusza bohatera, ale Elliot ciagle wygłasza swoje żale. Zazdrościł małemu Bruce'owi, gdyż ten został sierotą i cała rodzinna fortuna należała do niego, podczas gdy mały Tommy musiał ciągle żyć z uratowaną przez Thomasa matką. Teraz Elliot planuje zabrać ledwo żywego Nietoperza do Arkham, aby dać szansę wszystkim jego pozostałym wrogom zdjęcia maski... Wtem ktoś karze Elliotowi się poddać. To Jim Gordon, "przyjaciel w potrzebie." Obok byłego komisarza pojawia się też Harvey Dent (z odnowioną twarzą), który bez cienia wahania strzela w Elliota. Ranny wróg spada z mostu do rzeki, a Batman szybko odzyskawszy siły rusza za nim. Niestety, nic nie znajduje i wraca do swoich wybawców. Okazuje się, że zamaskowaną postacią był rzeczywiscie Tommy Elliot. To on zawarł sojusz z resztą wrogów, żeby zniszczyć Nietoperza. Chcąc przeciągnąc Two Face'a na swoją stronę, Elliot naprawił mu twarz. Nie spodziewał się jednak, że tym samym zniszczy złe oblicze i przywróci do życia Harveya Denta, byłego przyjaciela Batmana. To właśnie Harvey strzelał do Tommego podczas jego pogoni za Harley przez co cała wina spadła na Jokera. Widząc, że Batman chce zamordować Jokera za coś, czego szaleniec naprawdę nie zrobił, Dent wezwał na miejsce Gordona, Tymczasem to nie był prawdziwy Elliot, tylko kolejny (po Jasonie Toddzie) "klon" udawany przez Clayface'a...
Później w Batcave, Batman ma gościa - Supermana. Nietoperz dowiedział się, że Harold umieścił w jego komputerze urządzenie, które co jakiś czas pokazywało zdjęcia Tommego Elliota tak szybko, że Batman był tego nieświadomy. Ale dzięki temu, gdy miał pękniętą czaszkę, od razu pomyślał o doktorze Elliocie (patrz Batman #609). Podczas operacji chirurg umieścił w głowie Bruce'a małe urządzenie naprowadzające. Dzięki temu Elliot zawsze wiedział, gdzie znajduje się Batman. Teraz, przy pomocy Supermana, urządzenie zostało zlokalizowane i zniszczone. Nietoperz jednak musi coś jeszcze załatwić. To oczywiste, ze Elliot musiał mieć kogoś do pomocy. Kogoś świetnie znającego przestępców z Gotham.
Arkham Asylum. Batman odwiedza... Riddlera (!). To on pomógł Elliotowi we wszystkim. Razem wciągneli pozostałych do gry. Crocowi obiecali wyleczenie z jego mutacji, reszta zrobiła to dla pieniędzy lub po prostu, dla zabawy. Jednak Riddler musiał użył jednej ze szczelin Łazarza, żeby wyleczyć się ze swojej choroby (tak, Nygma miał raka ). Po wyjściu ze szczeliny Riddler szybko domyślił się kim jest Batman (cwaniak, nie?). Jednak takie bezprawne wykorzystanie szczeliny nie spodobało się Ra'sowi Al Ghul. Nygma zostawił więc popiół z tej szczeliny w swojej furgonetce (patrz Batman #615) licząc, że Nietoperz się go pozbędzie. Przez to wszystko Riddler udowodnił, że jest kimś... pokazał wszystkim, że zasługuje na miano geniusza zbrodni. Mimo wszystko, w plikach w klinice Tommego figuruje osoba o nazwisku Arthur Wynne (Wynne był twórcą krzyżówki). To wystarczyło, aby naprowadzić bohatera na właściwy trop. Jednak Nietoperz jest spokojny o swój sekret. Szaleniec musiał powiedzieć tylko Elliotowi. Nikomu więcej. I Nikomu nigdy nie powie. Zagadka, na którą wszyscy znają odpowiedź jest... bezwartościowa. Jednak Batman przypomina przeciwnikowi, ze Ra's ciagle szuka osoby odpowiedzialnej za użycie szczeliny Łazarza. W tym momencie Riddler traci rezon (ma niewielkie szanse przeciwko the Demon's Head and entire League of Assassins :) W końcu Nietoperz pyta się, gdzie jest ciało Jasona Todda. Riddler jednak mówi, że to zagadka. Batman nie wytrzymuje, uderza szaleńca z całej siły i wychodzi.
Później. Nietoperz chowa ciało Harolda na rodzinnym cmentarzu. Pojawia się Catwoman. Batman tłumaczy jej wszystko. Takze to, że przyczyną ich romansu mogła być Poison Ivy i jej specyfiki. Selina odchodzi, mając nadzieję, że Nietoperz kiedyś podejmie decyzję. Decyzję o nich. Kiedyś...

Autor: Milord


Wydanie powstało na podstawie komiksów: BATMAN #613-619 (maj-listopad 2003). Okładka pochodzi z BATMAN #613 (maj 2003).Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk