.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ROBIN :: ROK 2001 :: ROBIN #86 :.

ROBIN #86

Tytuł historii: Officer Down, Part Two: Behind the Lines
Miesiąc wydania: Marzec 2001 (USA)
Scenariusz: Greg Rucka
Rysunek: The Pander Brothers
Okładka: Durwin Talon
Tusz: The Pander Brothers
Kolor: Tom McGraw
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman #587

Barbara Gordon wie już, że jej ojciec został postrzelony, ale żeby utrzymać swój sekret w tajemnicy, musi udawać przed właśnie przybyłymi policjantami, że to dopiero od nich dowiedziała się o tragedii.
Policjanci są już przy rannym Gordonie. Montoya każe wezwać karetkę, a pozostali funkcjonariusze otwierają ogień w kierunku uciekającej Catwoman. Harvey Bullock każe jednak przerwać strzelanie i zamiast tego otoczyć cały teren, by złapać winną postrzelenia komisarza. Niestety mimo szeroko zakrojonej akcji nikt z policjantów nie dostrzegł Catwoman. Jak się okazuje, bohaterka jest bliżej niż się wydaje, bo kryje się w kanałach.
Na miejsce wreszcie przyjeżdża karetka i Gordon zostaje zabrany do szpitala. Lekarz informuje Renee i Barbarę, że operacja potrwa przynajmniej 4 godziny, tak więc nie ma potrzeby, by czekały. Oracle udaje się do łazienki, skąd może bezpiecznie zadzwonić do swoich przyjaciół.

  
Przykładowe Strony:
  

Na dachu komisariatu policjanci obok włączonego batsygnału czekają na Batmana. Ten jednak się nie pojawia, bo razem z Nightwingiem rozprawia się ze starymi pomocnikami Jokera, którzy postanowili działać na własną rękę, by przypodobać się szefowi. Podczas akcji jeden ze zbirów przypadkowo włącza prąd i na telewizorach w sklepach pojawia się informacja o zabraniu postrzelonego Gordona do szpitala. Batman wpada w szał i prawie zabija zbira.
Na wezwanie Barbary stawiają się Robin, Batgirl, Azrael i spóźniony Nightwing.
Na miejscu postrzelenia Jamesa Montoya i Crispus Allen próbują odtworzyć tragiczne wydarzenia. Renée nie jest pewna, czy widziała broń w rękach Catwoman, a rany postrzałowe mogą sugerować, że to Gordon oddał pierwszy strzał.
Po ciężkiej operacji w ciele Jamesa cały czas pozostaje jedna kula, którą lekarze będą musieli jak najszybciej wyjąć. Oracle i reszta bohaterów cały czas zastanawia się, gdzie jest Batman. Nagle w pokoju Gordona słychać jakiś hałas - to Nietoperz przyszedł odwiedzić swojego przyjaciela.

>>> Kontynuacja w Birds of Prey #27

Autor: Q

Rysunki może nie są najlepsze, ale w przypadku takich historii jest to sprawa drugorzędna. Otrzymaliśmy solidny numer, gdzie tragedia dotyczy jednego z najważniejszych bohaterów w życiu Batmana. Bohaterowie niewiele mogą zdziałać, a teza, że za rany Gordona jest odpowiedzialna Catwoman, wydaje się ich nie przekonywać; takie same problemy mają też detektywi badający sprawę. Wszyscy wydają się bezradni, bo wiedzą, że nie udało im się ochronić Jamesa, zawiedli go. Mogą jeszcze złapać sprawcę, a jak widzimy po zachowaniu Batmana, który nawet nie wahał się poturbować Nightwinga, jest on gotowy na wszystko, by ukarać winnego.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk