.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: SHADOW OF THE BAT :: ROK 1999 :: BATMAN: SOTB #82 :.

BATMAN: SHADOW OF THE BAT #82

Tytuł historii: Road to No Man's Land: Wax Man and the Clown, Part 3
Miesiąc wydania: Luty 1999 (USA)
Scenariusz: Alan Grant
Rysunek: Mark Buckingham
Okładka: Glen Orbik, Laurel Blechman
Tusz: Robert Campanella
Kolor: Pam Rambo, Digital Chameleon
Liternictwo: Bill Oakley
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman #561

Zamknięty w swoim biurze dr Arkham nie chce słuchać wiadomości na temat decyzji senatorów w sprawie Gotham, zamiast tego woli je nagrać na video.
Batman każe złoczyńcom wrócić do swoich cel, lecz ci nie zamierzają go słuchać. Od razu przechodzą do ataku i masakrują bohatera. Od rychłej śmierci chce go uratować Jeremiah, ale nie jest on wstanie strzelić ze swoje dubeltówki w Jokera. Killer Croc zdejmuje maskę Bartmanowi i okazuje się, że kryje się pod nią David Thurman, pomocnik Jeremiaha, który chciał tylko przestraszyć zbirów, by ci zaczęli się przyzwoicie zachowywać.
Dr Arkahm ponownie wraca do swojego biura. Próbuje wezwać na pomoc Gordona, ale żaden z funkcjonariuszy nie ma czasu by przyjąć te zgłoszenie. Jeremiah przypomina sobie jak w wieku siedmiu lat przeprowadzał się z rodziną i zostawił w opuszczonym domu swojego kotka. Brak pożywienia doprowadził w końcu do śmierci zwierzęcia i teraz to samo czeka go i złoczyńców zamkniętych w Arkham.

  
Przykładowe Strony:
  

Złoczyńcy wypuszczają z cel groźnych szaleńców jak Zsasz. Jednak, kiedy skończyły się już zapasy jedzenia i nawet leków Joker postanawia odwiedzić dr Arkham. Jeremiah składa pensjonariuszom propozycje, wypuści ich, jeśli żaden z nich nie wróci do Gotham, jeśli się nie zgodzą to zniszczy jedyne urządzenie mogące otworzyć drzwi i tym samym wszystkich spotka śmierć głodowa. Złoczyńcy zgadzają się na taką pozycję.
Jeremiah wie, że większość z nich nie dotrzyma słowa, ale on także zataił przed nimi ważną informację. Z nagranych na video wiadomości Arkham dowidział się, że Nicholas Scratch oświadczył, że miasto powinno być opuszczone w ciągu trzech dni. Sam dr planuje opuścić zakład za kilka dni, ale nagle dochodzi do niego zapach dymu powstały po tym jak Joker podpalił budynek nim opuścił zakład.

>>> Kontynuacja w Azrael: Agent of the Bat #49

Autor: Q

Dr Arkham stanął przed ciężkim wyborem. Jako lekarz nie jest wstanie zostawić na śmierć nawet takich zwyrodnialców jak Zsasz, czy Joker. Decyduje się jednak ich wypuścić, bo wie, że w Gotham nie skrzywdzą już wiele osób, bo miasto ma zostać opuszczone. Chociaż nie wszyscy złoczyńcy chcą wracać, do Gotham niektórzy tak jak Riddler postanawiają jednak udać się gdzieindziej.

Dylemat, przed jakim stanął Jeremiah został należycie pokazany. Złoczyńcom nie można ufać, ale też nie można odebrać im prawa do życia, zwłaszcza w sytuacji, kiedy liczy się walka o przetrwanie i strach przed Batmanem przestaje ich paraliżować. Taki obrót spraw sprawia, że najgroźniejsi kryminaliści trafią do Gotham, ale czy miasto, które zostanie odcięte od świata, okaże się dla nich odpowiednim miejscem? Na plus zasługuje także wyśmienita okładka.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk