.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: THE DARK KNIGHT :: ARTYKUŁY :.

  NOWY KOSTIUM BATMANA

    Mroczny Rycerz pojawi się na ekranach kin nie wcześniej niż 18 lipca 2008 roku, ale już teraz można go zobaczyć w nowym i jednocześnie zmodyfikowanym wdzianku. Jego projektantka Lindy Hemming zaprezentowała po raz pierwszy za pośrednictwem Entertainment Weekly nowy kostium i opowiedziała o jego właściwościach.

  Zabawy z głową
  Od niepamiętnych czasów każdy zastanawia się dlaczego w filmach Batman tak rzadko obraca swoją rogatą głowę? Winę za to ponoszą maski, które w poprzednich strojach były na trwałe przymocowywane do karku i ramion (tworzyły jedną linię w szyją) - było to konieczne do utrzymania klasycznego wizerunku i sylwetki, oraz do uniemożliwienia aktorowi przesuwania głową wewnątrz samej maski. Nowe nakrycie głowy - wzorowane na kasku motocyklowym - jest odseparowane od karku, co pozwala aktorowi Christianowi Bale'owi swobodnie obracać swoją głowę w obie strony, pochylać ją w dół oraz ku górze. "Najtrudniej było wykonać właśnie tą cześć kostiumu", przyznaje Lindy Hemming.

  Peleryna strachu
  Możemy sobie darować wypytywanie o ten element. "To ściśle tajne", odpowiada Lindy Hemming. Ponieważ...? "Powiedzmy, że pelerynie przytrafiają się pewne rzeczy". Snujemy domysły: więc peleryna będzie robiła też za kocyk piknikowy!

  Ostrza chwały
  Brzytwy na przedramionach Batmana są teraz częścią kostiumu. (Jego rękawiczki chowają się do rękawów stroju). Mogą się składać i są, rzecz jasna, także bronią. "Wystrzeliwują w kierunku ludzi!", mówi Hemming ze śmiechem Jokera.

  Surowiec
  Nowy kostium wykonany jest z 200 pojedyńczych kawałków gumy, włókna szklanego, nylonu i metalowej siatki. Robocze ciuchy Bruce'a Wayne'a mają teraz elegancką strukturę, która sugeruje, że strój został wykonany w wymyślnej, nowej technologii. "Pomyślałam sobie, że dzięki temu kostium mógłby wyglądać jeszcze bardziej interesująco i intrygująco", tłumaczy Hemming, dodając że naprężone gumowe prążki pomagają również przywiązać kostium do ciała Bale'a.

  Nowy uniform Mrocznego Rycerza jest znacznie giętszy od poprzednika, lżejszy i co za tym idzie, nieco wygodniejszy. Czarny symbol nietoperza na klatce piersiowej jest dokładnym odwzorowaniem oficjalnego loga do filmu. Zmianom nie uległ tylko pas i buty bohatera.

Autor tekstu: Jeff Jensen
Tłumaczenie: Q i Woland
Źródło: Entertainment Weekly #940 (czerwiec 2007)

P O P R Z E D N I A  S T R O N A
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk