.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: ZAWIESZONE :: BATMAN: YEAR ONE :.
BATMAN: YEAR ONE

Reżyseria:
Scenariusz:
Produkcja:
Obsada:
Larry i Andy Wachowski
Larry i Andy Wachowski
Warner Bros. Pictures
Nieznana


Z propozycją przeniesienia Year One na duży ekran zwrócono się do Larry'ego i Andy'ego Wachowskich. Reżyserzy woleli jednak poświęcić się pracy nad sequelami Matrixa. Mimo to, opracowali wstępny projekt scenariusza.

Oto krótkie streszcznie całej hitorii. Thomas i Marta Wayne zostają zamordowani wracając późnym wieczorem z kina. Napad przeżywa tylko ich ośmioletni syn, Bruce. Mija 20 lat. Bruce wraca po długiej nieobecności do rodzinnego Gotham, gdzie czeka na niego lokaj Alfred. Podróżował po świecie i zdobywał doświadczenie, które ma mu przydać się w walce ze zbrodnią i pomszczeniu rodziców. Wkrótce zakłada czarny kostium oraz maskę hokejową. Podczas walki z alfonsem zostaje cieżko ranny. W efekcie schrania się w starym budynku, gdzie wkrótce za sprawą gromady nietoperzy odkrywa swoje przeznaczenie.

Mijają dwa miesiące. Rzymianin, czyli Carmine Falcone, postanawia pozbyć się kapitana Jamesa Gordona - jedynego uczciwego gliny w Gotham - który poważnie w ostatnim czasie przeszkadza w jego interesach. W czasie jednej z podróży do domu Gordon zostaje zaatakowany przez skorumpowanego policjanta Flassa. Gordona ratuje tajemniczy osobnik (chyba wiadomo, o kogo chodzi). Ten sam człowiek ratuje z opałów Selinę Kyle, gdy ta wypuszcza z jednej fabryk koty wykorzystywane do badań genetycznych. W następnej kolejności zastrasza ludzi Rzymianina. W mieście rozpoczyna się nagonka na tajemniczego Bat-Mana. Policja osacza go w szkielecie wznoszonego wieżowca. Temu jednak udaje się umknąć dzięki pomocy przywołanej przez niego chmary nieroperzy. Jako świadek całej akcji, Selina Kyle wpada na pomysł, by skonstruować strój, który przyda jej się do kradzieży. Wkrótce włamuje się do posiadłości komisarza Gilliana Loeba. Na miejscu zjawia się Batman, a za nim śledzący go Gordon. Ostatecznie Gordon znajduje kawałek stroju Batmana, na którym widnieje logo Wayne Enterprises. Gdy na drugi dzień udaje się do Wayne'a, ten udaje kompletnie pijanego. Tymczasem Falcone wymyśla plan, aby pozbyć się na zawsze Gordona i Batmana...

Szkic braci Wachowskich to bez wątpienia bardzo dobry materiał na film. Wszystko kręci się wogół relacji głównych bohaterów i naprawdę wciąga. Fabuła jest oczywiście nieodzownie związana z komiksem Millera. Mamy więc powracającego po latach nieobecności do skorumpowanego Gotham Bruce'a Wayne'a, który wkrótce rozpoczyna działalność jako Batman. Gordon jest jednym uczciwym gliną w mieście, na którego trzymający w garści Carmine Falcone wydaje wyrok śmierci. Pojawiają się również komisarz Loeb, detektyw Flass oraz złodziejka i wielbicielka kotów, Selina Kyle, która wkrótce staje się Catwoman i wchodzi w szranki z Falcone'im i Batmanem. Treść przynosi nam też porwanie córki Gordona, Barbary, i aresztowanie Falcone'iego. Na samym końcu pojawia się również Joker.

Autor: Woland  

Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk