.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN BEYOND :: MIND GAMES :.

Tytuł odcinka: "MIND GAMES"
Polski tytuł: "Wymiana myśli" / "Trust mózgu"
Pierwsza data emisji: 4 grudnia 1999
Reżyseria: Butch Lukic
Scenariusz: Alan Burnett
Muzyka: Kristopher Carter
Animacja: Koko Enterprise Co., LTD., Dong Yang Animation Co., LTD.


Obsada:
Will Friedle
Kevin Conroy
James Sikking
Rebecca Gilchrist
Sandra Horse
Brian Tochi
Cree Summer
Mara Wilson
Victor Rivers
Kate Jackson
Terry McGinnis / Batman
Bruce Wayne
Harry
Joyce
Nauczycielka
Albinos
Max
Tamara
Invulnerable Man
Bombshell

Podczas burzy Batman ratuje samochód trafiony przez piorun, w którym znajdowała się pewna dziwna dziewczynka.

Następnego dnia podczas ważnego egzaminu w szkole Terry nie może się skupić, bo dziewczynka, którą dzień wcześniej uratował, prosi go o pomoc, a tylko McGinnis ją widzi. Sytuacja powtarza się w jaskini, ale wtedy Bruce każe Terry'emu porozmawiać z dziewczynką. Dzięki temu bohaterowie dowiadują się, że została ona porwana i jest obecnie przetrzymywana w Gotham Park Towers.

Terry w towarzystwie Max udaje się do Gotham Park Towers. Na miejscu podsłuchuje rozmowę kobiety, z którą była dziewczyna i w ten sposób poznaje numer apartamentu. Kiedy Batman wkracza do pokoju w ostatniej chwili dziewczynka telepatycznie ostrzega go przed niebezpieczeństwem. Mężczyzna który jej towarzyszył porządnie daje bohaterowi w kości i nawet po upadku z dużej wysokości nic mu się nie dzieje.

W jaskini Bruce wykorzystuje specjalne urządzenie, które podłącza do Terry'ego by wśród zaginionych dzieci odnaleźć poszukiwaną dziewczynkę. Okazuje się, że nazywa się ona Tamara Caulder.

Batman odwiedza rodziców Tamary i dowiaduje się, że dziewczynka miała trafić do specjalnej szkoły. Niestety wszystko okazała się podstępem w wyniku, którego Tamara została uprowadzona. Bohater poznaje lokalizacje szkoły, gdzie miała trafić dziewczynka, a także dowiaduje się, że ze wszystkim związana jest organizacja zwana "Brain Trust".

W opuszczonym budynku szkoły Nietoperz znajduje tylko Albinosa. Chociaż mężczyzna nie wygląda na groźnego, to jego mentalna moc sprawia Terry'emu wiele cierpienia. Batman jednak nie rezygnuje z walki i sukcesywnie coraz bardziej zagraża swojemu przeciwnikowi i w końcu udaje mu się go pokonać. Niestety policja od złapanego mężczyzna niczego się nie dowiaduje.

Po powrocie do domu Terry nie ma pomysłów gdzie szukać Tamary. Na szczęście dziewczynka poprzez swoją ulubiona maskotkę nawiązuje kontakt z bohaterem i przekazuje mu, że jest uwięziona na łodzi.

Dzięki wizji od Tamary Batman wie gdzie jej szukać. Po wydostaniu dziewczynki z pokładu na jego drodze stają jednak Invulnerable Man i Bombshell. Batmanowi udaje się wykorzystać atak Bombshell do zranienia telepaty, ale kiedy ta szykuje się by wyeliminować bohatera, wtedy bezcenna okazuje się pomoc Tamary, która za pomocą telepatii tworzy olbrzymia wersję swoje maskotki Pugleya. Przerażona kobieta wpada w popłoch i przestaje być już problemem. Niestety siły odzyskuje Invulnerable Man, ale Tamara ponownie wykorzystuje moc swojego mózgu i oślepia przeciwnika.

W rozmowie z Max Terry wyjaśnia jej, że Tamara i jej rodzice trafili pod opiekę właściwych ludzi, którzy pomogą dziewczynce rozwijać jej umiejętności.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Terry pożyczył stary smoking Dicka Graysona.
  • Apartament Gotham Park Towers jest taki sam jak pokój hotelowy w Hotel Robbins, gdzie w odcinku Dead Man's Hand zatrzymał się The Royal Flush Gang.
  • Producent Justice League Unlimited Dwayne McDuffie potwierdził, że młody Edgar pojawił się w odcinku Double Date, gdzie jest synem superzłoczyńcy Mandragory, który ma niezwykłą siłę i odporność na ból.
  • Z pomysłu na małą telepatyczną dziewczynką i człowieka nie do zniszczenia skorzystali także twórcy odcinka Wild Cards z serialu Justice League.
  • Organizacja "Brain Trust" pojawiała się później w odcinku Ro's Gift z serialu Zeta Project.
  • Zabawka Tamary Pugley wygląda jak Taletubiś.
  • Mara Wilson, która użyczyła głosu Tamarze, zagrała wcześniej dziewczynkę z niezwykłymi umiejętnościami w filmie Matylda.


CYTATY ODCINKA:

Batman: Ford, Carter, Regan, Bush, Clinton...
Max: Yeah...
Batman: Er... I don't know.
Max: Come on, Clinton was the fun one. Then came the boring one.
Batman: They're all boring!

Max: I love it! Ghost girl ends up saving your butt.
Terry: I'd call it a mutual butt-saving situation.

           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk