.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN BEYOND :: EARTH MOVER :.

Tytuł odcinka: "EARTH MOVER"
Polski tytuł: "Sejsmita" / "Trzęsienie Ziemi"
Pierwsza data emisji: 25 września 1999
Reżyseria: Dan Riba
Scenariusz: Stan Berkowitz, Alan Burnett
Muzyka: Kristopher Carter
Animacja: Koko Enterprise Co., LTD., Dong Yang Animation Co., LTD.


Obsada:
Will Friedle
Kevin Conroy
Lindsay Sloane
Dan Lauria
Stephen Collins
Lauren Tom
Mark Jonathan Davis
Terry McGinnis / Batman
Bruce Wayne
Jackie
Bill Wallace
Tony Maycheck / Earthmover
Dana
Wirtualny prezenter

Jackie, przyjaciółce Dany i Terry'ego wydaje się, że ktoś ją śledzi. McGinnis spostrzega tajemniczego osobnika w pobliżu domu przyjaciółki, ale kiedy udaje mu się złapać potwora, ten rozsypuje się na kawałki ziemi.

Analiza próbki nie rzuca na sprawę żadnego światła. Jednak tajemniczy potwór ponownie daje o sobie znać, kiedy ojciec Jackie pokazuje bohaterom nową działkę, gdzie ma stanąć jego fabryka. Na miejscu rozstępuje się ziemia i wylatują z niej beczki z trującymi substancjami, pojawia się także Earthmover. Batman wkracza do akcji, ale jego przeciwnik wykorzystując swoje możliwości sprawia mu dużo kłopotów. Traci on jednak zainteresowanie Batmanem, gdy spostrzega, że Bill Wallace i Jackie odjeżdżają.

Po analizie substancji, które wyłoniły się w wyniku trzęsienia ziemi, Bruce odkrywa, że jest to toksyna, która może zmienić ludzkie DNA. Sprawa jest związana z Wallace'em, który 10 lat temu został oskarżony o pozbycie się niezgodnie z prawem chemikaliów. Jednak niczego mu nie udowodniono.

W domu Bill wraz z adoptowana córką chce jak najszybciej opuścić miasto. Ktoś im jednak składa wizytę. Wallace początkowo uważa, że jest to Tony ojciec Jackie, ale to tylko Batman, który chce uzyskać kilka odpowiedzi. Bill wyjawia, że kiedyś nie mógł sobie pozwolić na prawidłową utylizację odpadów, tak więc wraz z ojcem Jackie, Tonym Maycheckiem zakopał je w opuszczonym szybie kopalni. Niestety podczas całej operacji doszło do wypadku i Tony został pogrzebany wraz z odpadami w kopalni.

Earthmover znowu atakuje, tym razem udaje mu się złapać uciekającego samochodem Billa. W wyniku trzęsienia ziemi pod ziemią ląduje także uwieziona w domu Jackie. Batman łodzią podwodną udaje się na miejsce podziemnymi rzekami.

W międzyczasie Jackie odnajduje ciało swojego ojca, który pragnie zemsty na Billu, bo nie uważa, że to co zaszło kilka lat temu było zwykłym wypadkiem. Dlatego chce zabić Wallace'a i zatrzymać pod ziemią swoja córkę. Do tego nie dopuszcza jednak Batman, który podczas walki z potworami z ziemi wykorzystuje obrotowe ostrze. Jednak, kiedy Earthmover tworzy wielkiego potwora, który porywa Jackie, Nietoperz jest zmuszony uwolnić toksyny z pozostałych beczek, by w ten sposób odciąć Tony'ego od kontrolowania ziemi. Następnie zabiera w swojej łodzi podwodnej Billa i Jackie w bezpieczne miejsce nim całe podwodne korytarze zostają zasypane. W ucieczce pomaga im Earthmover, który nie dopuszcza by jego córka została, tak jak on pogrzebana żywcem pod ziemią.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Dowiadujemy się, że Terry ma 17 lat.
  • Dana po raz pierwszy widzi Batmana.


CYTATY ODCINKA:

Bruce: Well, we have a rough idea of where the house is, and we know the underground rivers can take you almost anywhere in the city. That's the good news.
Terry: And the bad news?
Bruce: Everything else.

           
           
           
       


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk