.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN BEYOND :: POSTACIE :.
| INFO | ODCINKI | POSTACIE | UZBROJENIE | GALERIA |


Batman / Terry McGinnis

Prawdziwe imię: Terry McGinnis
Zawód: Zwalczanie przestępczości, Student szkoły wyższej, Osobisty asystent Bruce'a Wayne'a
Teren Działania: Gotham City
Stan cywilny: Kawaler
Wiek: 17
Wzrost: 1,55 m
Waga: 77 kg
Włosy: Czarne
Głos: Will Friedle

Terry McGinnis był normalnym 17-latkiem, żył razem z ojcem. Jego rodzice rozwiedli się. Był w drużynie zapaśników i miał dziewczynę, Danę.
Jednakże, jego życie wkrótce diametralnie się zmieniło. Jego ojciec został zabity za odkrycie tajnych planów swojego szefa, bezwzględnego Dereka Powersa. Kiedy Terry prowadził śledztwo w sprawie morderstwa swojego ojca, został zaatakowany przez członków gangu Jokerzów, wtedy uratował go staruszek, Bruce Wayne. Terry odkrył sekret Bruce'a. Chociaż Wayne zabronił Terry'emu, zostania nowym Batmanem.
Terry rozpaczliwie chciał pomścić śmierć ojca i musiał zatrzymać niebezpieczną broń biologiczna Powersa. Gotham City potrzebowało nowego bohatera. Gdy Terry pożyczył najnowszy Batstrój i użył go, by zemścić się na zabójcach swojego ojca, Dereku Powersie Mr. Fixxie. Bruce jednak ustąpił, bo Terry okazał się bycia następcą legendy Gotham. W Gotham pojawił się nowy postrach przestępców, nowy Batman.
W przeciwieństwie do pierwszego Batmana, Terry nie miał łatwego życia. Jako nastolatek należał do gangu aferzysty Charliego "Big Time" Bigelowa przez co spędził 3 miesiące w więzieniu dla nieletnich. Teraz kilka lat starszy, nie chce już popełnić tych samych błędów, a szansą na odkupienie jest bycie Batmanem. Terry na początku z braku doświadczenia musi polegać na radach Wayne'a, który obserwuje jego poczynania na komputerze. Ale w walce z przeciwnikiem Terry jest skazany na własną sprawność fizyczną i sprzęt, w który jest wyposażony.


Bruce Wayne

Prawdziwe imię: Bruce Wayne
Zawód: CEO w Wayne Enterprises
Teren Działania: Gotham City
Stan cywilny: Kawaler
Wiek : późne 70, wczesne 80
Wzrost: 1,85 m
Waga: 88 kg
Włosy: Siwe
Głos: Kevin Conroy

Przez lata Bruce Wayne walczył z przestępczością. Pracując samemu lub z Robinem, Batgil i Nightwingiem. Bruce poświęcił swój majątek i życie by chronić bezbronnych mieszkańców Gotham od zła, które wprowadzali tacy zawodowi przestępcy jak: Joker, Zagadka, Dwie Twarze, Trujący Bluszcz i wiele innych, których celem było nie tylko czynienie zła ale i pokonanie Batmana i jego sojuszników.
Ale nadszedł dzień, gdy Joker złapał Robina i sprawił mu pranie mózgu. I wprowadził na drogę zła. Joker był bliski pokonania Batmana, dopóki posiadane przez niego

oprogramowanie spowodowało, że Robin powrócił i zniszczył Jokera. To był kluczowy punkt, kiedy Batman zrozumiał że nie może narażać młodszych partnerów, dlatego rozwiązał Bat-Team.
Teraz, gdy problemy zdrowotne zmusiły go do zaprzestania walki, w których zaczął posługiwać się bronią, a jego strój zwiększał jego siłę. Bruce zaczął zajmować się swoją firmą którą wykupił nikczemnik Derek Powers. Wayne cały czas mieszka w swojej willi, ale większość mebli jest przykryta kurzem. Cały dom jest pusty. Jego jedynym przyjacielem jest pies po przejściach Ace.
Ale wtedy w jego życie wkracza 17 letni Terry McGinnis, który gotów jest zostać nowym Batmanem. Na początku Wayne odmawia, ale po samowolnej akcji Terry'ego, pozwala mu zostać obrońcą Gotham.
Teraz Wayne pomaga Terry w jego walce. Z jego doświadczeniem, super komputerem i znajomością komisarza Barbarę Gordon - była Batgirl.
Ale Bruce Wayne nawet jeśli jest stary w momencie krytycznym wyrusza na ratunek niedoświadczonemu pomocnikowi w kłopotach.


Barbara Gordon

Prawdziwe imię: Barbara Gordon
Zawód: Komisarz Policji w Gotham City
Teren Działania: Gotham City
Stan cywilny: Maż - Sam Young
Wiek: ok. 65
Wzrost: 1,70 m
Waga: 63 kg
Włosy: Siwe
Głos: Stockard Channing

Barbara Gordon nie była postrzelona w serii animowanej i nie jest sparaliżowana. Kiedy Batman rozwiązał Bat-team, Barbara postanowiła kontynuować walkę ze przestępczością, ale tym razem według reguł prawa. W tym celu studiowała prawo i została wybrana prokuratorem okręgowym. A następnie przejęła stanowisko, które przez lata zajmował jej ojciec, została komisarzem policji w Gotham. Teraz często pomaga nowemu Batmanowi, zwłaszcza że zna tożsamość jego poprzednika i jego, ale nie pozwala mu wchodzić w drogę policji. Barbara jest tak samo twardym gliną jak jej ojciec.
Romantyczny związek Barbary i Bruce'a zakończył się po tym jak mimo swojego wieku Batman cały czas działał i nie myślał o wycofaniu się. Barbara wyszła za mąż za Sama Younga, prokuratora okręgowego. A Bruce został jej przyjacielem, ona wie, że jest jego jedyną przyjaciółką.


Max Gibson

Prawdziwe imię: Max Gibson
Zawód: Studentka Szkoły Wyższej
Teren Działania: Gotham City
Stan cywilny : Panna
Wiek : 17
Włosy: Czerwone
Głos: Cree Summers

Max Gibson jest przyjaciółką Terry'ego ze szkoły. Genialna studentka, często wygłaszająca przemówienia. Kiedy zostaje zaatakowana przez innego studenta, a później uratowana przez Batmana, odkrywa prawdziwą tożsamość swojego wybawcy. Max chce brać udział w walce razem z nim, ale zarówno Terry i Bruce nie zgadzają się na to. Jednakże, pewne okoliczności są przeciw nim i Max powoli zostaje włączona do współpracy.


ACE

Tak samotny człowiek jak Bruce Wayne powinien mieć jakieś zwierze. W tym przypadku jest to pies Ace. Kiedyś brał udział w walkach psów, gdzie źle był traktowany i uciekł od cierpienia. Teraz jest w dobrych rękach oddany swojemu Panu i zawsze gotowy do walki w jego obronie.

Autor: Q


ZETA

Głos: Gary Cole

Zeta jest cyborgiem stworzonym przez rząd USA, jako doskonała morderca. Może rzucić hologram dookoła swojego ciała i zmieniać głos, by móc podawać się za jakiegoś człowieka. To pozwala Zecie, wykonać wyznaczoną pracę łatwo i skutecznie. Ale coś stało się z Zetą, czego jego twórcy nigdy nie oczekiwali. U cyborga rozwinęło się sumienie. Kiedy miał zabić człowieka, uwierzył że jego cel jest niewinny i Zeta odmówił wykonania rozkazu. Wyrzucił broń i uciekł od psów policyjnych. Od tej chwili agenci rządu byli przekonani, że terroryści przeprogramowali go. Kierowany przez Agenta Benneta, by wymazać pamięć Zeta i przeprogramować go, żeby mógł znowu być bezdusznym mordercą. Ale dzięki pomocy Batmana udaje mu się uciec i próbuje oczyścić swoje imię. Jedyną nadzieją jest jego stwórca.


Terrific Trio

Skład: Freon, Magma i 3D-Man
Głosy:
Freon - Laura San Giacomo
Magma - Robert Davi
3D-Man - Jeff Bennett

Terrific Trio byli wcześniej naukowcami. Ich formy zostały zmienione po kąpieli w ekstremalnym promieniowaniu. Teraz Magma, Freon i 3D-Man zostali niechętnie superheroes, którzy chcą znaleźć kurację,która przywróci ich do normalności. Ale gdy dowiedzieli się, że ich formy są nieodwracalne i zostali zdradzeni przez zarówno rząd, jaki i ich najlepszego przyjaciela. Teraz żyją chęcią zemsty co naraża życie mieszkańców Gotham i wprowadza ich w konflikt z Batman'em. Mimo,że zeszli na złą drogę ,ale to nie jest całkowicie ich wina bo zostali oszukani i wszyscy się odnich odwrócili ,a oni sami nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi niechcianymi mocami.


Derek Powers / Blight

Głos: Sherman Howard

Derek Powers był jednym z najpotężniejszych ludzi w Gotham, szefem Wayne - Powers. Zepsuty do szpiku kości, zawsze dążył do osiągnięcia swojego celu wszystkimi sposobami.
Jednakże, po pierwszym spotkaniu z nowym Batman wszystko się zmieniło. Oblany wirusem z mutagenem własnego tworu, naukowiec Powers ledwie zdołał uratować swoje życie. Wirus początkowo dożył do zjedzenia żywych tkanek zmutowanych pod wpływem promieniowania, które uratowało Powersa. Derek został zostawiony w przerażającym stanie, promieniujący radioaktywną energią.
Powers nadal utrzymuje zbiorową kontrolę. Pojawia się ze sztuczną skórą, która pozwala mu pokazywać się publicznie. Ale sztuczna skóra z dnia na dzień staje się mniej efektywna, a jego władza cały czas rośnie. Jak długo Powers będzie wstanie utrzymać jego ukrytą stronę, radioaktywną elektrownię znaną jako Blight? Powers cały czas szuka odpowiedniej kuracji, dla swojej dolegliwości, ale mając taką wielką siłę może ją wykorzystać do swoich celów.


Jokerz

Większość super przestępców, z którymi Bruce Wayne walczył jako Batman poszła już w zapomnienie. Ale takiego losu nie podzielił jeden z największych wrogów Batmana Joker. Chociaż sam Joker już nie zagrozi Gotham, jego legenda żyje w formie gangu motocyklowego znanego jako Jokerz. Członkowie gangu przebrani są za klaunów i z makijażem takim samym jakiego używał prawdziwy Joker, terroryzują obywateli Gotham z ich zwariowanym poczuciem humoru.
Jednakże, teraz Batman znowu pilnuje Gotham. Już raz zmierzył się z Jokerzami, jako Terry McGinnis i wygrał z pomocą Bruce'a Wayne'a. Ale Jokerzi nie mają szans przeciw nowemu Batmanowi. Oni są tylko słabym cieniem prawdziwego przestępcy, który nie raz przeszkodził Batmanowi.


Źródła:
- Batman Beyond
- Batman Of The Future - The Future Is Beyond !
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk