.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE POWER OF SHAZAM! :.

Tytuł odcinka: "THE POWER OF SHAZAM!"
Polski tytuł: "Potęga Shazam!"
Pierwsza data emisji: 2 kwietnia 2010
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Dongwoo Animation Co., LTD.


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennet
John DiMaggio
Laraine Newman
Jim Piddock
Roger Rose
Tara Strong
Batman/Bruce Wayne
Captain Marvel
Black Adam
Pani Minerva
dr Sivana, Shazam
Reporter Whiz
Mary Batson, Billy Batson

Po tym jak Starro zainfekowały Challengers of the Unknown, a później Atlantydę i Aquamana, Faceless Hunter pokonuje kolejnych ziemskich bohaterów i czyni z nich swoich podwładnych.

Dr Sivana wraz ze swoimi dziećmi terroryzuje Fawcett City i przejmuje kontrolę nad wieżą rozgłośni radiowej WHIZ. Na miejscu pojawia się jednak Batman, który rozpoczyna walkę ze złoczyńcą. Po wysłuchaniu wiadomości w radiu, na temat ostatnich wydarzeń, przebywający w sierocińcu Billy Batson chce natychmiast włączyć się do akcji. Niestety zamieszanie z dwoma łobuzami, oraz nakaz posprzątania pokoju przez panią Minervę znacząco wszystko opóźniają.

W trakcie próby pokonania dr Sivany Captain Marvel zostaje uwięziony w energetycznej klatce, która umieszona została w wieży radiowej. Przez to bohater nie może przybrać swoje codziennej postaci, a po tym jak wypowiada słowo "Shazam" jego magiczna energia zostaje przechwycona przez złoczyńcę. Po tym jak Sivana zdobywa to, czego chciał powraca wraz z Thaddeusem Jr. i Georgią do swojego laboratorium.

W laboratorium magiczna energia zostaje wysłane przez doktora na odległą planetę, gdzie od ponad 5000 lat przebywa pozbawiony swoich mocy Black Adam, który wcześniej został obdarowany mocą przez czarodzieja Shazama. Po powrocie na Ziemie Black Adam nawiązuje współpracę z Sivaną, który obiecuje pomóc mu znaleźć Shazama.

Przed sierocińcem dwóch łobuzów znowu zamierza dokuczać Billy'emu, ale szybko rezygnuję ze swoich zamiarów, gdy za ich plecami pojawia się Batman. Bohater prosi Batsona o pomoc, bo miasto znowu zostało zaatakowane. Podczas walki z Black Adamem Batmobil Nietoperza zmienia się w wielkiego robota, ale z łatwością zostaje on zniszczony przez przeciwnika. Captain Marvel natomiast prowadzi wyrównaną walkę z Black Adamem i dopiero wykorzystanie przez Batmana specjalnej ultradźwiękowej broni sprawia, że złoczyńca rezygnuje z dalszej walki.

Po zniknięciu Black Adama, z którym Billy ma wiele wspólnego, młody bohater wraz z Batmanem postanawia uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania u Shazama. Nie wiem on jednak, że podczas walki dr Sivana podrzucił mu nadajnik. Przy pomocy specjalnego pociągu bohaterowie docierają do kryjówki czarodzieja, który wyjaśnia im, że przed wiekami obdarzył Black Adama wielką mocą, ale ten pod jej wpływem chciał rządzić całą Ziemią i z tego powodu został wygnany na odległą planetę.

Niespodziewanie na miejscu zjawia się Black Adam i dr Sivana ze swoimi dziećmi. Złoczyńcy szybko nokautują Batman i unieruchamiają Billy'ego, tak by ten nie mógł się przemienić w Captain Marvela. Następnie Black Adam atakuje Shazama, ale ten teleportuje się na Rock of Eternity. Złoczyńcy ruszają za nim przy pomocy specjalnego portalu, ale najpierw zostawiają z bohaterami ożywionych Seven Enemies of Man. Billy'emu z pomocą Batmana udaje się zmienić w Captaina Marvela, co pozwala na unieszkodliwienie przeciwników.

Na Rock of Eternity dr Sivana przejmuje tron Shazama i tym samym sam zyskuje niezwykła moc, przy użyciu której pozbawia Black Adama mocy, a następnie zmienia się w Captain Sivane. Po pokonaniu dzieci doktora Batman próbuje zaatakować Sivanę, ale ten pewny swojej siły bez problemów go nokautuje, ale daje się podpuścić i wypowiada słowo "Shazam" i z powrotem zmienia się w zwykłego człowieka, z którym bez kłopotów rozprawia się Captain Marvel.

W sierocińcu Batman sprawia Billy'ego wielką niespodziankę, bo dzięki małemu śledztwu zdołał odnaleźć jego bliźniaczą siostrę, która niedawno została adoptowana przez nową rodzinę. W ten sposób Batson wreszcie znajduje swoją upragnioną rodzinę.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Tradycyjni wrogowie Captain Marvela "Seven Deadly Sins", otrzymują w odcinku bardziej przyjazną dzieciom formę "Seven Enemies of Man". Ponadto Obżarstwo zostaje zamienione na Egoizm, a Pożądanie staje się Niesprawiedliwością.
  • Plastic Man zostaje pokonany na Haney Ave. Bob Haney był scenarzystą DC, który za swoją pracę przy Brave and the Bold z Nealem Adamsem wygrał Alley Awards.
  • Jeden z łobuzów nazywa się C.C. co jest odniesieniem do C.C. Becka, artysty, który jest współtwórcą postaci Captaina Marvela.


CYTATY:

Batman: Beat it, you punks.
Łobuz: Oh, yeah? Who's gonna make us?
Batman: Boo.

Dr. Sivana: You're no match for my mojo, Bat-Boob!
Batman: You may have a mortal like me beat, but you'll never be as all-powerful as the wizard Shamaz.
Dr. Sivana: Bat-brained idiot! It's Shazam. Shazam! Shazam! Oh, no! Wait!

           
           
           
     INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Dariusz Dunowski
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Aneta Michalczyk-Falana
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Wiśniowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Andrzej Blumenfeld - Faceless Hunter (pol. Bezimienny)
Janusz Wituch - Doktor Sivana
Miłogost Reczek - Shazam (pol. Czarodziej)
Kamila Boruta - Georgia
Paweł Ciołkosz - Kapitan Marvel
Monika Wierzbicka - Mary Batson
Katarzyna Skolimowska - Panna Minerva
Adrian Perdjon - reporter Tom Tyler
Piotr Bajtlik - Thaddeus Jr
Mateusz Narloch - Chłopak #1
Artur Pontek - Chłopak #2
Mikołaj Klimek - Black Adam (pol. Teth-Adam)
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk