.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: JOKER: THE VILE AND VILLAINOUS! :.

Tytuł odcinka: "JOKER: THE VILE AND VILLAINOUS!"
Pierwsza data emisji: 15 kwietnia 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: James Krieg
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Dee Bradley Baker
Tim Conway
Mikey Kelley
Yuri Lowenthal
Batman/Bruce Wayne
Joker
Fisherman, Misfit
Weeper
Kamandi
Tuftan

W przyszłości Tuftan i jego armia przysięgają lojalność wobec pocisku nuklearnego. Na miejscu zjawia się jednak Misfit z swoją armią robotów. Chociaż podczas walki złoczyńca jest bliski porażki, to przez tunel czasowy na miejsce dociera Joker. Złoczyńca pomaga Misfitowi pokonać przeciwników, a następnie jak przystało na siebie naciska guzik powodując tym samym wybuch nuklearny i zniszczenie planety.

Na Atlantydzie Batman odzyskuje pewne urządzenie, które jednak planuje też zdobyć Fisherman. Kiedy bohater go powstrzymuje na miejscu zjawia się Joker, gotowy pomóc swojemu nikczemnemu przyjacielowi. Niestety obaj zostają uwięzieni, a Atlantycka policja jest już w drodze. Joker nie dopuszcza jednak do schwytania i w brawurowy sposób wraz z Fishermanem ucieka.

Później Joker udaje się do baru dla złoczyńców, w którym spotyka starego nikczemnika Weepera, który kiedyś był dla niego inspiracją. Weeper ma już jednak czasy świetności za sobą i pozostały mu tylko wspomnienia na temat planu wysadzenia w powietrze całego miasta, który pewnie by się powiódł gdyby nie interwencja Bulletmana. Niestety sprawy dla łotrów malują się w czarnych barwach. Na konferencji prasowej Batman oświadczył, że jest bliski uruchomienia Batprobe - ostatecznej broni wobec przestępców. Po tych wiadomościach Weeper uznaje, że to już przesada ze strony bohatera i postanawia dołączyć do Jokera.

Żeby sprawdzić czy stary łotr jest gotowy do starcia Batmana, Joker na początku każe mu napaść na bank i chociaż Weeperowi udaje się ukraść worek z pieniędzmi, to szybko farba zabezpieczająca obryzguje jego twarz. Kradzież damskiej torebki także nie jest łatwą sprawą, ale na szczęście zawsze można zwinąć dziecku lizaka. Po tym sukcesie Joker nie ma już wątpliwości, że Weeper jego gotowy do zmierzenia się z Batmanem.

Kiedy złoczyńcom udaje się pokonać strażników w STAR Lab Weeper jest coraz pewniejszy siebie. Niestety kiedy dochodzi do starcia z Batmanem sprawy przyjmują zły obrót, a w decydującej chwili stary złoczyńca nie jest wstanie zadać ostatecznego ciosu. Chociaż złoczyńcy w wyniku wystrzelonych przez Batmana pocisków rakietowych zostają zasypani gruzami zamkniętej restauracji, to udaje im się wyjść cało z opresji. Niestety Weeper uważa, że nie jest dostatecznie zły by być złoczyńcą.

Chociaż akcja zniszczenia sprzętu Batmana się nie powiodła, to Joker przez chwile ma nadzieje, że cały ten Batprobe nie będzie działał. Niestety nowe urządzenie od razu namierza Jokera i informacje na temat jego położeniu wysyła policji, która go aresztuje. Inni złoczyńcy też nie mają szans, nie ważne czy chcą napaść na bank, czy ukraść samochód, Batman lub policja zawsze są na miejscu. Nawet drobny złodziejaszek, który już chciał ukraść pieniądze z kiosku zawraca je, ten widok jest dla Weepera nie do przyjęcia. Jokera natomiast nie jest wstanie nic zatrzymać, w brawurowy sposób ucieka z furgonetki, która przewoziła go do Arkham Asylum i udaje się do swojej kryjówki, gdzie przygotowuje się do decydującego starcia.

Kiedy policja jest ponownie gotowa by zatrzymać Jokera, ten zyskuje niespodziewaną pomoc ze strony Weepera. Po dostaniu się na dach dochodzi do decydującej walki na miecze i kurczaki pomiędzy Batmanem i Jokerem. Chociaż to złoczyńca zostaje pokonany i porażony prądem, to tym razem Weeper się nie waha i przy użyciu broni Batmana niszczy Batprobe. Po sukcesie stary złoczyńca jest tak pewny siebie, że zamierza nawet zabić Jokera by pozbyć się konkurencji, ale do tego nie dopuszcza Batman. Obaj złoczyńcy zostają aresztowani.


Autor: Q    
Joker jest jednym z najpopularniejszych przeciwników Batmana, jednak w serialu Batman: The Brave and the Bold nie odgrywa znaczącej roli. W tym odcinku szalony klaun jest najważniejszą postacią. Sam pomysł, oraz intro odcinka pokazują, że tym razem nie będą to przygody odważnego i bezwzględnego Batmana, ale podłego i nikczemnego Jokera. Jak się okazuje, życie złoczyńców nie jest łatwe. Batman i policja wiecznie psują im szyki, a co jeśli powstanie maszyna, która od razu będzie zawiadamiać o popełnianych zbrodniach? Prawdziwy koszmar dla złoczyńców. Joker nie może do tego dopuścić.

Pomysł wyjściowy z punktem widzenia złoczyńców jest ciekawym sposobem na pokazanie Jokera poniekąd działającego jak Batman. To teraz on musi powstrzymać swojego przeciwnika, by ten nie zniszczył jego świata. Takie spojrzenie na działanie bohaterów z drugiej strony jest ciekawe, a i odcinek poświecony Jokerowi zawsze dobrze obejrzeć. Kto wie może pomysł na serial, w którym to złoczyńcy byliby głównymi bohaterami, kiedyś zostanie zrealizowany?

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Teaser odcinka oprócz nawiązania do Kamandi #1 nawiązuje do filmu Beneath the Planet of the Apes, w której grupa mutantów czciła głowicę nuklearną, a na końcu filmu dochodzi do zniszczenia całej planety.
  • Złoczyńcy, którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Dr. Double X, Cluemaster, The Bouncer, Zodiac Master, Ten-Eyed Man, Angleman, King Cobra, Mr. Camera, Polka-Dot Man, Spinner, The Eraser, Dr. Poison, Babyface, Mrs. Manface, Cavalier, Copperhead.
  • Intro odcinka zostało przerobiona na Jokerową wersję. Zamiast Batmana i różnych bohaterów jest Joker oraz Grodd, Fisherman, Felix Faust, Gentleman Ghost, Poison Ivy, Brain, Sinestro, Kiteman, Catman, Black Manta, Two-Face i Misfit.
  • Wypowiedź Batmana: "Oh. Oh, you silly cat, I love lasagna too!", to nawiązanie do przygód kota Garfielda.
CYTATY:

Batman: Fisherman, you're a fool if you think you can stop my master plan.
Fisherman: We'll see about that.
Batman: I'm going to turn you into a Fillet-O-Fisherman!

Bulletman: Weeper, you just don't have the moxie to stand up against the ballistic force of justice.

           
           
           
           
       


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk