.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: BOLD BEGINNINGS! :.

Tytuł odcinka: "BOLD BEGINNINGS!"
Pierwsza data emisji: 25 czerwca 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Alan Burnett, Paul Dini, Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Gregg Berger
Catherine Cavadini
John DiMaggio
Greg Ellis
Tom Kenny
Gary Owens
Kevin Michael Richardson
James Arnold Taylor
Batman/Bruce Wayne
Creature King, Hammertoes
Jan, Ruby Ryder
Aquaman, Mr. Freeze
Cavalier
Babyface, Plastic Man
Space Ghost
Black Manta
Green Arrow, Jace

Kiedy na jednej z planet Jan, Jace, Blip podczas pikniku natrafiają na Creature Kinga natychmiast zawiadamiają o wszystkim Space Ghosta. Kosmiczny bohater wraz z Batmanem przybywa im na ratunek. Chociaż złoczyńca swoim hełmem kontroluje groźne i ogromne zwierzęta, to Nietoperzowi nie straszna jest wielka małpa, czy inne stwory. Działając razem bohaterom udaje się ochronić młodych pomocników Space Ghosta i pokonać Creature Kinga.

Uwięzieni przez Mr. Freeze Green Arrow, Aquaman i Plastic Man zaczynają wspominać swoje pierwsze wspólne misje z Batmanem. Jako pierwszy swoją historię planuje opowiedzieć król Atlantydy, ale to Green Arrow przedstawia historię swojego pierwszego spotkania z Batmanem.

Bohaterów połączyła sprawa porwania przez Cavaliera Ruby Ryder. Początkowo nie współpracowali, ale rywalizowali ze sobą, kto pierwszy uwolni porwaną kobietę. Jednak sprawy nie ułożyły się po ich myśli. Chociaż udało im się pokonać przeszkody, to po dotarciu do Ruby, okazało się, że wcale nie była ona w takich kłopotach jak sądzili. Kobieta sama zaplanowała swoje porwanie by w ten sposób zdobyć pieniądze z funduszu powierniczego. Uwięzieni bohaterowie nie mieli innego wyjścia jak zacząć działać razem. Dzięki połączonym siłom udało im dopaść dwójkę łotrów. Jednak mimo tego sukcesu obaj bohaterowie nie mieli zamiaru w przyszłości kontynuować tej współpracy.

Po zakończeniu opowieści Green Arrowa, Aqumana liczy, że wreszcie opowie swoją, ale to Plastic Man opowiada o swojej pierwszej misji z Batmanem.

Próba zatrzymaniu gangu Babyface'a nie udała się Plastic Manowi, a sposób w jaki chciał uniknąć zgładzenia przez pozostawioną w banku bombę także nie był idealny. Batman jednak rozrobił ładunek i na prośbę bohatera zgodził się by ten dołączył do niego. Umiejętności Plastic Mana przydały się podczas walki w pociągu, gdzie bohaterom udało się unieszkodliwić złoczyńcę i jego pomocników. Jednak mimo tego sukcesu, Batman nie miał zamiaru w przyszłości współpracować z Plastic Manem.

Kiedy przez kichnięcie Aquamana Green Arrow gubi wytrych, którym próbował uwolnić bohaterów z łańcuchów, król Atlantydy wreszcie ma okazję opowiedzieć swoją historię.

Kiedy Batman w podwodnych głębinach został złapany przez ludzi Black Manty, na ratunek przybył mu młody Aquaman, który od razu wiedział, że z bohaterem Gotham City połączy go wielka przyjaźń, jednak bohaterowie musieli jeszcze zmierzyć się z armią pomocników złoczyńcy i rekinami...

Kiedy Arthur już się szykuje, by kontynuować swoją opowieść na miejscu zjawia się Mr. Freeze'a. Na szczęście w porę z pomocą przybywa też Batman, który uwalnia uwięzionych bohaterów. Działając razem udaje im się pokonać pomocników łotra, a Aquaman osobiście nokautuje Mr. Freeze'a, za to, że ten przerwał jego opowieść. Podczas gdy reszta bohaterów odchodzi zająć się innymi sprawami. Król Atlantydy zostaje by do czasu przyjazdu policji popilnować łotrów, okres oczekiwania, ku niezadowoleniu Mr. Freeze'a, ma zamiar poświęcić na dokończenie swojej opowieści.


Autor: Q    
Czy Batman: The Brave and the Bold skierowany jest do młodych widzów? Biorąc pod uwagę pomysły twórców i nawiązania do klasycznych seriali animowanych można mieć do tego wątpliwości. Wprowadzenie Space Ghosta to kolejny wyraźny sygnał, że starsi widzowie znajdą tu też smaczki dla siebie.

Teaser odcinka ze Space Ghostem to właśnie taki ukłon do klasyki. I trzeba przyznać, że jest on całkiem udany i dobrze też wiedzieć, że twórcy mogą sobie pozwolić na zamieszczenie dłuższych teaserów. Główna historia z trzema opowieściami bohaterów na temat ich pierwszych wspólnych misji z Batmanem także prezentuje się dobrze. Oczywiście na pierwszy plan wybija się historia Green Arrowa, która jest najbardziej rozbudowana, a rywalizacja pomiędzy Batmanem i Green Arrowem jest naprawdę zabawna. Zabawny jak zawsze jest też Aquaman, który ciągle nie może opowiedzieć swojej opowieści, a gdy już jak to czyni, to nie zapomina podkolorować kilku fragmentów, które tak jak liczba przeciwników zmieniają się w zależności do chwili, kiedy o tym opowiada.

Z odcinka warto też odnotować pojawienie się Mr. Freeze'a, którego wygląd przypomina ten z serialu telewizyjnego z lat 60-tych, niestety nie odgrywa zbyt dużej roli. Może w innym odcinku Mr. Freeze będzie miał okazję bardziej się wykazać?

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy został udostępniony na iTunes 25 czerwca 2011.
  • Autorami oryginalnej muzyki do Space Ghost są Joseph Barbera, William Hanna i Hoyt Curtin.
CYTATY:

Space Ghost: Ah, Jan and Jace. Always getting into mischief, Batman.
Batman: It's the same with my young wards, Space Ghost.

Green Arrow: Well, last thing we need is to have Batman swoop in and save our butts again.
Aquaman: This can't help but remind me of the time Batman and I were trapped together in an adventure I call "The Sea Caves of Doom!" It was...
Green Arrow: Yeah, I remember the first time I worked with Bats. Years ago, when he was still in his nocturnal loner phase.
Aquaman: I was in the middle of a story.
Green Arrow: So anyway...

Aquaman: Batman and I were all that stood against Black Manta and his gang of ten... uh, twenty... no, fifty Manta-Men! And his school of great white sharks.
Green Arrow: Eh, this is starting to sound a little fishy.
Aquaman: By Neptune's beard, I swear that's what happened.

           
           
           
           


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk