.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: DVD :: BATMAN - POCZĄTEK 2-PŁYTOWA EDYCJA SPECJALNA :.

BATMAN - POCZĄTEK 2-PŁYTOWA EDYCJA SPECJALNA
/BATMAN BEGINS 2-DICS DELUXE EDITION/

Polski lektor, polskie menu oraz polskie napisy do wersji oryginalnej

Data wydania (Polska): 4 listopada 2005
Wydawca: Galapagos Films
Cena: 79 PLN
Rok produkcji: 2005
Czas trwania filmu: 134 minut
Wersja wydania: 2 płytowa
Format płyty z filmem: płyta 2-warstwowa, 1-stronna
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Zawartość płyty 2: dodatki
Wersje językowe filmu: polska*, angielska, rosyjska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Dźwięk polskiej wersji lektorskiej: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, łotewskie, szwedzkie, norweskie, litewskie, greckie, fińskie, duńskie, angielskie
Wersja językowa dodatków: polska napisy
Format obrazu: 1.85:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ Anamorficzny

Opis: Batman - Początek, odkrywa tajemnicze narodziny Batmana i jego walkę przeciw złu i niesprawiedliwości w Gotham City. Zagubiony Bruce Wayne (Christian Bale), męczony wyrzutami sumienia po zabójstwie swoich rodziców, podróżuje po całym świecie by znaleźć sposobność do walki ze złem. Po powrocie do Gotham, odsłania swoje alter-ego: Batmana, zamaskowanego mściciela, który wykorzystuje swoją siłę, intelekt i sprzęt wysokiej technologii, by zwalczyć złowrogie siły zagrażające miastu. >>>WIĘCEJ O FILMIE

  
Kup w Kulturopolis.pl
  EVERY STORY HAS A BEGINNING...

Niedawno skończyłem właśnie oglądać płytę z dodatkami z pokazanego wyżej wydania. Dodatki bardzo fajne - sporo materiału filmowego (szczególnie fajne są kawałki o Batmobilu, budowaniu makiet Gotham City oraz o sztukach walki), galeria plakatów filmowych oraz trochę tekstu o postaciach itp. Czas oglądania samych dodatków - około dwóch godzin, do tego jeszcze ponad dwie godziny samego filmu...

Bardzo podobał mi się też sposób rozwiązania menu - jest to po prostu komiks, gdzie można zmieniać strony, kliknięcie w odpowiednie miejsca na kadrach wywołuje filmiki, a same kadry mają animowane tło lub inne elementy - deszcz, ogień czy dym. Oczywiście cały materiał filmowy ma polskie napisy, a sam komiks w tle jest także przetłumaczony.

Dodatkowe bonusy to kartonowe pudełko z trójwymiarową wstawką wielkości pocztówki (przypomniały mi się stare czasy, kiedy takie pocztówki były całkiem popularne) oraz niewielki, ale ładnie wydany komiks - full kolor i na kredowym papierze, a do tego nie jest przetłumaczony na polski. Ot, ciekawostka kolekcjonerska. Zawiera trzy dość krótkie opowiadania, które były inspiracją dla filmu, więc w sumie warto przeczytać. Nie są złe.

Ogólnie, mimo że wydałem na ten zestaw sporo kasy, to nie żałuję. Film sam w sobie jest warty zakupu, a bardzo dobre dodatki tylko uprzyjemniają.

Autor recenzji: Marcin "Sky Ace" Ruszkiewicz
Źródło: www.skyace.orgDODATKI SPECJALNE:
OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6
Limitowana Edycja Specjalna 2-płytowego DVD zawiera także unikalny kolekcjonerski komiks Batman Begins - Stories The Inspired The Movie - Ekskluzywny 72-stronicowy komiks od DC Comics(TM):
 • The Bat-Man - Pierwsza historia z Batmanem.
 • The Man Who Falls - Klasyczna historia, która zainspirowała twórców Batman Begins.
 • The Long Halloween - Chapter One - Kolejny komiks, który także zainspirował twórców filmu.
"Geneza Nietoperza" - Przemiana Mrocznego Nietoperza.
Czas: 14:53 minut
Twórcy filmu opowiadają o komiksach, które ich zainspirowały i z których czerpali pomysły na poszczególne sceny filmu. W materiale są także wypowiedzi twórców komiksów i osób związanych z wydawnictwem DC, którzy mówią o ponad 60 letniej historii postaci Batmana i jej ewolucji w ostatnich dekadach."Batman - Początek podróży" - Projekty, szkice praca nad filmem oraz kreowanie postaci Batmana.
Czas: 14:16 minut
Christopher Nolan i David S. Goyer opowiadają o początkowej fazie produkcji filmu, która miała miejsce w garażu Nolana w Los Angeles. Dowiadujemy się także, czemu początkowo mylnie sądzono, że tytuł filmu to "Batman Intimidation" i gdzie szefowie WB musieli czytać scenariusz. Christian Bale mówi o swoim przygotowaniu do roli i problemach, jakie z tego wynikły.
"Kształtowanie umysłu i ciała" - Zobacz przemianę Christiana Bale'a w postać Batmana.
Czas: 12:49 minut
Z materiału dowiadujemy się czym jest KFM (Keysi Fighting Method) i dlaczego właśnie ten styl walki wybrano do filmu. Poznajemy też przygotowania i treningi do 16 scen walk.
"Jak zbudowano Gotham City" - Bądź świadkiem powstania Gotham City, jaskini Batmana, rezydencji Wayne'ów i wielu innych miejsc.
Czas: 12:48 minut
Scenograf Nathan Crowley oraz spece od efektów specjalnych opowiadają, jak wizja stworzona w garażu staje się rzeczywistością. Poznajemy od zaplecza, jak w studio powstała jaskinia z wodospadem i cała dzielnica Narrows oraz cześć ulic Gotham City. Dowiadujemy się także, dlaczego "Mentmore" wybrano na rezydencje Wayne'ów. Specjaliści od efektów specjalnych wyjaśniają też, dlaczego zdecydowali się na użycie komputerowych nietoperzy.

"Peleryna i maska"
Czas: 8:18 minut
Jak powstał strój Batmana i z czego został zrobiony. Wszystkie etapy przygotowania zostały omówione przez miedzy innymi twórczynię kostiumów Lindę Hemming. Dowiadujemy się także dlaczego zrezygnowano z aksamitnej peleryny na rzecz nowego materiału opartego na nylonie.


"Batman - Tumbler" - Udoskonalenie Batmobila
Czas: 13:40 minut
Widzimy, jak z prostego modelu wykonanego przez Nolana z plasteliny (a późniejszego projektu scenografa) powstaje zupełnie nowy pojazd. Z materiału dowiadujemy się także o przygotowaniach kaskaderów do scen pościgów, oraz kto po zakończeniu zdjęć chciał zatrzymać nowego Batmobila i co sprawiło najwięcej problemów jego konstruktorom.
"Droga do odkrycia"
Czas: 14:12 minut
Praca na Islandii przyprawiła twórcom wielu problemów, ale mimo nieprzychylności pogody uzyskano zamierzony cel. W materiale widzimy także przygotowania do walki na lodzie oraz kaskaderów pracujących przy scenie, w której Bruce ratuje Ducarda.

"Na ratunek Gotham City" - Budowanie miniaturowych makiet, programowanie w CGI oraz efekty specjalne w scenie z pędzącą kolejką.
Czas: 13:00 minut
Finałowa scena z pędzącą kolejką i niesamowitym Batmanem musi być widowiskowa, ale żeby to osiągnąć twórcy musieli wykorzystać miniaturowe makiety w skali 6:1, CGI i green box, a wszystko to idealnie zgrać w czasie.
Ukryte pliki:
 • David S. Goyer opowiada jak przygotowywał się do pisania scenariusza i kupując kilka komiksów o Batmanie wzbudził wielką ciekawość u znajomego sprzedawcy, który był przekonany, że oznacza to początek prac nad nowym Batmanem. Scenarzysta filmu wspomina także wspólne lunche z Nolanem, po których fani specjalnie przychodzili obok nich by podsłuchać wątki z fabuły.
  Czas: 1:56 minut.
 • Odpowiedzialny za efekty wizualne Paul Franklin opowiada o komputerowa wygenerowanym Batmanie, którego nie wiele osób jest w stanie odróżnić od prawdziwego aktora.
  Czas: 1:06 minut.
 • Próby kaskaderskie do różnych scen z filmu.
  Czas: 2:29 minut.  "Demony Umysłu" - Zobacz unikatowy interaktywny komiks.
  Menu z dodatkami zostało przedstawione w formie interaktywnego komiksu. To właśnie w tym materiale możemy znaleźć ukryte pliki tkz. "Finders Keepers".
  Tajne pliki: galerie bohaterów i sprzętu.
  Podstawowe informacje o bohaterach filmu i sprzęcie z którego korzysta Batman.


  INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

  Tłumaczenie: Patrycja Żukowska
  Lektor: Jacek Sobieszczański


  Poprzednia strona
 • WAK - Serwis Komiksowy
  Spider-Man Online

  Punisher - Serwis o Punisherze
  The Truth about The X-Files

  © Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
  Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

  Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk