.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 1998 :: BATMAN #553 :.

BATMAN #553

Tytuł historii: Cataclysm Part 3: Lifelines
Miesiąc wydania: Kwiecień 1998 (USA)
Scenariusz: Doug Moench
Rysunek: Klaus Janson
Okładka: Jerry Bingham, Kevin Nowlan
Tusz: Sal Buscema
Kolor: Gregory Wright
Liternictwo: Todd Klein
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Nightwing #19

Trzęsienie ziemi w Gotham City o sile wstrząsów 7,6 stopni w skali Richtera dokonało olbrzymich zniszczeń. Tylko budynki należące do Wayne'a pozostały nietknięte, gdyż przy ich konstrukcji zastosowano odpowiednie zabezpieczenia, które gwarantowały ich stabilność do trzęsienia o skali 8,5 stopni. Dzięki temu przebywający w WayneCorp Lucius Fox i inni pracownicy nie ucierpieli. Pozostałe budynki zamieniły się zaś w sterty gruzów. Na szczęście forsowane, wbrew opinii ekspertów, zalecenia Wayne'a by budynki były przygotowane na trzęsienia ziemi okazały się bezcenne.
O 19:04 w wyniku zawalenia się wieżowców w ciągu kilku minut śmierć poniosły tysiące osób. O 19:05 eksplodowała sieć gazowa, a już minutę później pierwsze pożary zaczęły ogarniać miasto. O 19:07 przebywający na dachu komisariatu komisarz Gordon został przywalony przez Batsygnał.
hociaż wszystkie budynki należące do Wayne'a zostały zabezpieczone na wypadek trzęsienia ziemi, to jego dom, który od pokoleń należał do rodziny, nie został uodporniony na wypadek takiej katastrofy. Zbudowany bezpośrednio nad systemem jaskiń budynek przejął znaczną część fali
W odpowiedzi na wołania Alfreda, Batman wykorzystuje batarang z liną by wydostać się z podziemnego wodospadu. Niestety droga do uwiezionego lokaja została zasypana i Bruce będzie musiał znaleźć inną by uratować swojego wiernego przyjaciela.

  
Przykładowe Strony:
  

Pod główną siedzibą policji Barbara Gordon przejmuje dowodzenia nad zdziesiątkowanymi siłami policji, tak by wszyscy zaczęli razem działać i by przynajmniej w drobnym stopniu zapanować nad chaosem.
Tymczasem Batman przesuwa wielką monetę z jaskini, torując sobie drogę do Alfreda. Niestety w wyniku trzęsienia ziemi wszystkie wyjścia zostały zablokowane, ale mogły też powstać nowe. Jednak żeby z nich skorzystać bohaterom będzie potrzebny sprzęt do nurkowania.
Na komisariat policji wraca sierżant Bullock. Niestety wszyscy są zbyt zajęci i dlatego sam wyciąga ze swojej ręki wbity łom. Następnie udaje się na poszukiwania komisarza Gordona, którego odnajduje uwięzionego pod Batsygnałem.
Po znalezieniu sprzętu do nurkowania Batman wykorzystuje nurt podziemnej rzeki aby wydostać się z potrzasku i obiecuje, że jak tylko będzie mógł, wróci po Alfreda. Niestety o 20:32 pojawiają się pierwsze wstrząsy wtórne.

>>> Kontynuacja w Azrael #40

Autor: Q

Trzeba przyznać, że przedstawianie wydarzeń rozgrywających się po trzęsieniu ziemi w minutowych odstępach robi wrażenie i jeszcze bardziej potęguje rozmiar tragedii. Co prawda trochę naciągany jest fakt, że to budynki Wayne'a zostały zabezpieczone na taką ewentualność, ale z drugiej strony zawsze dobrze widzieć, że Bruce potrafi przewidzieć nawet to, co wydaje się najmniej prawdopodobne.

W numerze rozczarowuje sposób, w jaki Batman unika śmierci. Za to doskonale swoje zadanie wypełnia Barbara, która, jak przystało na prawdziwą bohaterkę doskonale koordynuje działaniami zdziesiątkowanych oddziałów policji i innych służb miejskich. A niestety zapowiada się, że prowadzenie misji ratunkowych będzie jeszcze trudniejsze, gdyż pojawiają się wstrząsy wtórne.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk