.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 1998 :: BATMAN #554 :.

BATMAN #554

Tytuł historii: Cataclysm Part 12: Master of Destruction
Miesiąc wydania: Maj 1998 (USA)
Scenariusz: Doug Moench
Rysunek: Klaus Janson
Okładka: Mark Buckingham
Tusz: Sal Buscema
Kolor: Gregory Wright
Liternictwo: Todd Klein
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Nightwing #20

Po tym jak policja odtwarza całą kasetę z żądaniem zapłaty 100 mln dolarów dla Quakemastera, Batman, żeby zyskać pewność czy groźby złoczyńcy są poważne, udaje się do sejsmolog Jolene Rellazzo. Niestety nie zastaje jej w mieszkaniu. I chociaż drzwi do mieszkania zostały wywarzone, to w środku nie ma żadnych śladów walki. Nie mogli też wkroczyć tu ratownicy, bo budynek jako jeden z nielicznych został odpowiednio zabezpieczony na wypadek trzęsienia ziemi. Na zewnątrz Batman dostrzega ślady stóp, które wyraźnie wskazują, że z mieszkania dr Rellazzo wyciągnęło dwóch mężczyzn. Niestety nie ma pewności, czy to działania Quakemastera, i czy przypadkiem całość nie została sfingowana.
Żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Jolene Rellazzo, Bruce Wayne udaje się do WayneTech, gdzie Lucius Fox koordynuje działania ratunkowe. Jednak w aktach pani sejsmolog nie znajduje niczego, co mogłoby podważyć jej wiarygodność.

  
Przykładowe Strony:
  

Tymczasem w odkrytej na widok publiczny jaskini Nightwing i Robin zastanawiają się jak uda się utrzymać w tajemnicy sekret Bruce Wayne'a. Jednak w tej sprawie nad kilkoma rozwiązaniami pracuje już Harold.
Po spotkaniu z Gordonem Batman zabiera worek z pieniędzmi na umówione miejsce, a następnie niepostrzeżenie dostaje się na helikopter, którym zbiry odbierają okup. Po wylądowaniu bohater rozprawia się z przeciwnikami. Niestety podczas walki ktoś po kryjomu zabiera gotówkę, a bohater wcale nie jest bliższy poznania tożsamości tajemniczego Quakemastera.
Tymczasem po wielokrotnej analizie taśmy z żądaniem okupu Renee Montoya odkrywa, że materiał został nakręcony w studiu telewizyjnym wiadomości GCTV. Na miejscu policjanci nie zastają jednak złoczyńcy, ale Batmana, który dostarcza im dwóch złapanych zbirów, którzy wypełniali polecenia Quakemastera.
Po dotarciu do jaskini Batman wyjaśnia Nightwingowi i Robinowi całą sytuację. Odtwarza taśmę z żądaniem okupu i odkrywa pozostawioną przez dr Rellazzo wiadomość, co wyraźnie oznacza, że została ona porwana przez złoczyńcę, który tylko udaje, że może zagrozić Gotham. Ale cały czas przetrzymuje dr Jolene Rellazzo, a to wymaga interwencji bohaterów.

>>> Kontynuacja w Batman: Huntress/Spoiler - Blunt Trauma

Autor: Q

Po trzęsieniu ziemi można powiedzieć, że akcja nabiera wreszcie trochę tempa. Jak łatwo można było się domyśleć, trzęsienia ziemi nie spowodowała żadna wymyśla maszyna Quakemastera, ale to nie oznacza wcale, że tak tajemniczy złoczyńca nie jest godny uwagi. Sposób, w jaki pragnie wykorzystać naturalną katastrofę do własnych celów jest iście złowieszczy. W numerze sporo się dzieje i są to interesujące wątki. Co prawda rozczarowuje spotkanie Batmana z Nightwigiem i Robinem. Po tak dramatycznych wydarzeniach i braku kontaktu z bohaterami spodziewałbym się po nich czegoś bardziej osobistego.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk