.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BATMAN: HUNTRESS/SPOILER: BLUNT TRAUMA :.

BATMAN: HUNTRESS/SPOILER: BLUNT TRAUMA

Tytuł historii: Cataclysm Part 13: Blunt Trauma
Miesiąc wydania: Maj 1998 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Eduardo Barreto
Okładka: Brian Stelfreeze, Bill Sienkiewicz
Tusz: Bill Sienkiewicz
Kolor: Jason Wright
Liternictwo: Tim Harkins
Ilość stron: 48

<<< Kontynuacja z Batman #554

Kiedy doszło do trzęsienia ziemi Stephanie Brown wraz z Deanem była w centrum handlowym. I chociaż były to najbardziej przerażające chwile w jej życiu, to przy najbliższej okazji wyjęła z plecaka swój kostium Spoiler i zaczęła działać. Chociaż wiele osób w obliczu tragedii zaczyna pomagać potrzebując, to są także tacy osobnicy, którzy nadarzającą się okazję chcą wykorzystać do szybkiego wzbogacenia się. Na takie działanie nie pozwala jednak bohaterka. Jednak, kiedy Spoiler ratuje małego chłopca, nagle pod jej nogami załamują się kawałki konstrukcji budnyku i przed spotkaniem z twardym podłożem ratuje ją Huntress.
Działając razem bohaterki bez trudu unieszkodliwiają kolejnych drobnych rzezimieszków, ale niestety po ucieczce z Blackgate do Gotham City zawitali też bardziej poważani złoczyńcy jak Cluemaster, Ratcatcher, Monsoon, Firefly. Chociaż próbują się oni trzymać z dala od kłopotów, to Firefly postanawia podpiec bohaterki.

  
Przykładowe Strony:
  

Podczas walki Spoiler jest trochę zaskoczona brutalnością Huntress, ale wie, że czasami po prostu zbirom trzeba pokazać, że łamanie prawa jest bolesne. Jednak Steph nie pozwala jej strzelić do jej ojca. Niestety ten nie żadnych obiekcji przed wysłaniem na nie Monsoona z zadaniem zabicia ich. Jednak nawet z takim silnym olbrzymem działając razem bohaterki są wstanie uporać się.
Sprawy się komplikują, gdy do walki włącza się Chubb, który pragnie wyrównać rachunki z Cluemasterem, po tym jak ten ogłuszył go po ucieczce z Blackgate, bo nie chciał się z nim zgodzić by to on przewodził grupą. Zamieszanie we wszytko jadącego po centrum handlowym samochodem zbira, sprawia, że to Huntrees zostaje przez niego prawie przejechana, ale w ostatecznym rozrachunku, mimo odniesionych ran, to Helenie udaje się wygrać. Spoiler zaś mimo, że Ratcatcher próbuje ją przegonić przy pomocy szczurów, udaje się unieszkodliwić przeciwnika, ale ulega prośbie swojego ojca, który obawia się, że Huntress go zabije.

>>> Kontynuacja w Detective Comics #721

Autor: Q

Kolejny one-shot związany z Cataclysm, ale w odróżnieniu od historii z Blackgate nie jest to dobry numer, a tylko przeciętny. Taki zapychacz, którego pominięcie w niczym nie przeszkodzi. Współpraca bohaterek może byłaby ciekawa, ale większość ich planów sprowadza się do zwyczajnej walki z przeciwnikami i nie ma tu większej działalności partnerskiej. Pozostaje jeszcze kwestia Arthura Browna. Chociaż wysyła zbira by zabił bohaterki, wiedząc, że pod kostiumem Spoiler kryje się jego córka, to mimo to ta na samym końcu pozwala mu odejść, ale przecież, chociaż Huntress jest brutalna, to podczas tego dnia jednak żadnego zbira nie zabiła, tak więc czy w przypadku Cluemastera zrobiłaby jakiś wyjątek?

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk