.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 1998 :: DETECTIVE COMICS #721 :.

DETECTIVE COMICS #721

Tytuł historii: Cataclysm Part 14: Shifting Ground
Miesiąc wydania: Maj 1998 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Graham Nolan
Okładka: Klaus Janson, Graham Nolan, Dave Taylor
Tusz: Klaus Janson
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: John Costanza
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman: Huntress/Spoiler - Blunt Trauma

Teraz Gotham City potrzebuje bohaterów bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego Batman i Nightwing w pierwszej kolejności postanawiają odnaleźć tajemniczego Quakemastera. Złoczyńca dzięki przytrzymywaniu dr Jolene Rellazzo może w swoich żądaniach używać specjalistycznych terminów, które powodują, że jego groźby są bardziej wiarygodne. Tymczasem po wielokrotnym obejrzeniu żądania okupu Quakemastera Robina zaczyna zastawiać sposób wypowiadania pewnych słów przez złoczyńcę, ale jeszcze nie wie, co to ma wszystko oznaczać.
Zbiry pragnące wykorzystać nadarzającą się sposobność do kradzieży nie mają łatwo, bo kiedy zostaną zauważeni przez Huntress to czeka ich bolesna nauczka. Batman jednak nie pochwala dość brutalnych metod bohaterki. Jednak na dłuższą dyskusję pomiędzy bohaterami nie ma czasu, bo w pobliżu znajdują się uwięzieni ludzie, których zalewa woda. Szybka akcja bohaterów pozwala ich uratować. Ale Huntress mimo odniesionych ran i wyczerpania nie zamierza wracać do domu, a Batman nie ma czasu by się nią zajmować.

  
Przykładowe Strony:
  

Po tym Quakemaster został oszukany przy odbiorze poprzedniego okupu, teraz postanawia wysłać zbirów by ci zebrali dla niego 100 mln. Dostają się oni na spotkanie burmistrz Grange z m.in. komisarzem Gordonem. Wszyscy stają się zakładnikami ludzi Quakemastera. Po tym jak jej ojciec od dłuższego czasu nie wraca ze spotkania Barbara kontaktuje sie z Batmanem, który właśnie z Nightwingiem ocalił małą dziewczynkę.
Tymczasem z nagrań żądań złoczyńcy detektywi Bullock i Montoya odkrywają pewien trop, a także Robin wreszcie odkrywa, co go tak zastanowiło w nagraniach. Bohaterowie docierają w tym samym czasie do tego samego miejsca, gdzie przetrzymywana jest dr Rellazzo. Jednak nie mogą wkroczyć do akcji, gdyż obecne na miejscu zbiry mają zakładnika w postaci detektywa Bocka.

>>> Kontynuacja w Catwoman #57

Autor: Q

Chociaż część bohaterów dokonuje przełomu w sprawie Quakemastera, to Batman i Nightwing, którzy pierwotnie mieli się zająć się tą sprawą są zbyt pochłonięci pomaganiem potrzebującym. Oczywiście pomoc ludziom jest niezbędna, ale żeby bohaterowie zostali aż tak w tyle. Trochę również zbyt naiwny jest fakt, że z taką łatwością na zakładników zostają wzięci burmistrz Grange i Gordon, jednak mimo kryzysu dla grupy zbirów nie powinno być to aż takie łatwe.

W Shifting Ground co prawda trochę się dzieje, Huntress ma ładne wejście, ale mogłoby być lepiej.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk