.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2008 :: BATMAN #677 :.

BATMAN #677

Tytuł historii: Batman R.I.P.: Part 2, Batman in the Underworld
Miesiąc wydania: Lipiec 2008 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Tony Daniel
Okładka: Alex Ross
Tusz: Sandu Florea
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Batman próbuje zmusić kolejnego złoczyńcę, by ten wyjawił mu, kto stoi za Black Glove. Nietoperz jest przekonany, że za wszystkim stoi tajemnicza organizacja, ale Gordon cały czas nie ma wystarczających dowodów.
W jaskini Batman próbuje wykorzystać komputer by powiązać ze sobą Simona Hurta i Johna Mayhewa. Alfred przypomina Bruce'owi jeden z filmów Mayhewa, w którym para kochanków została zniszczona przez grupę bogaczy. Batmanowi przydałaby się pomoc Tima, ale jak się dowiaduje od Alfreda, który opatruje mu rany, Robin ma sporo własnych problemów związanych z ostatnimi wydarzeniami, a relacje z Damianem też nie układają się najlepiej.
Black Glove planują raz na zawsze złamać ducha Batmana, chociaż nie udało się tego dokonać Jokerowi, czy Dwóm-Twarzom. Hurt od lat planował jak doprowadzić Nietoperza do samozagłady i właśnie nadszedł moment, by wprowadzić ten plan w życie.
Batman wprowadza Jezebel do jaskini, która robi wielkie wrażenie na kobiecie. Jednak sprawa z Black Glove komplikuje wiele rzeczy.

  
Przykładowe Strony:
  

Gordon próbuje powstrzymać publikację artykułu na temat życia Wayne'a, w którym miliarder przedstawiony jest jako schizofrenik. Ujawniony ma zostać także paskudny sekret Thomasa Wayne'a, który miał stać się uzależnionym od alkoholu i narkotyków zwyrodnialcem. Podważany jest także fakt, że Thomas był ojcem Bruce'a. Burmistrz miasta jednak jest nie ugięty, to nie on napisał ten artykuł. Alfred może być prawdziwym ojcem Bruce'a, ale także i on nie jest tym za kogo się podawał, bo tak naprawdę to aktor, który występował u boku Mayhewa pod pseudonimem Beagle. Wszystkie te informacje zostały wykryte przez detektywów wynajętych przez rodzinę Marthy Wayne. Podobno Thomas zamordował własną żonę i sfabrykować swoją śmierć tak, więc może jeszcze żyć.
W jaskini Jez próbuje przekonać Bruce'a, że już nadszedł czas by mały chłopiec zapomniał o śmierci swoich rodziców i przestał narażać własne życie. Zamiast tego może wykorzystać swoje wpływy i pomagać w inny sposób. Bruce jednak nie zamierza jeszcze rezygnować. Jezebel wysuwa tezę, że to być może sam Bruce jest odpowiedzialny za Black Glove, bo tylko on wie o sobie wszystko i tylko ukryty głęboko w nim chłopiec chciałby zniszczyć Batmana. Jednak, kiedy Bruce próbuje uzyskać przy pomocy komputera odpowiedzi na dręczące go pytania nagle pada na podłogę. W jaskini chwilę później pojawiają się członkowie Black Glove. Kiedy Alfred wraca do rezydencji zauważa, że cała siedziba Batmana płonie. Sam lokaj zostaje zaatakowany przez złoczyńców.

Autor: Q

Na początku sprawdźmy kilka faktów. Numer ten nie jest elseworldem, to regularny komiks z serii Batman. Tak, więc należy zadać pytanie, co też wyprawia tutaj Grant i dlaczego mu na to pozwolono?

W Batman #677 dowiadujemy się, że być może Thomas Wayne żyje, być może nie jest on ojcem Bruce, bo to Alfred może być jego biologicznym ojcem. Na wszystkie trudne pytania odpowiedzi udzieli komputer. Możliwe, że Black Golove to sam Bruce, który jest schizofrenikiem i chce zniszczyć Batmana. Jakby tego było mało, to grupa złoczyńców bez problemów dostaje się do kryjówki Nietoperza.

Taka dawka nowych faktów, które poznajemy w regularnej serii sprawia, że zaczynam żałować, że wkrótce zakończą The Batman Strikes!, tam przynajmniej Batman był tym, kogo znamy. Wersja Morrisona mogłaby się nadawać na elseworld i wtedy byłaby to interesująca historią. Jednak najwidoczniej plan twórców jest prosty, doprowadzić do takiej sytuacji, by fani Batmana/Bruce'a Wayne'a zażądali śmierci bohatera, po to by oszczędzić mu losu jaki serwuje mu Morrison.

Na koniec warto też wspomnieć, że według zapowiedzi w następnym numerze ma powrócić pierwszy Batman...

Ocena: 2 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona




WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files





© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk