.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 2008 :: BATMAN #679 :.

BATMAN #679

Tytuł historii: Batman R.I.P.: Part 4, Miracle On Crime Alley
Miesiąc wydania: Wrzesień 2008 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Tony Daniel
Okładka: Alex Ross
Tusz: Sandu Florea
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Randy Gentile
Ilość stron: 32

Batman wraz z Bat-Mite'em wpada pewnego pomieszczenia i od przerażonych ludzi dowiaduje się, że nowy szef, który pojawił się w mieście to Le Bossu.
Kiedy bohater stoi na dachu jednego z wieżowców Bat-Mite mówi mu, że ich przeciwnicy wiedza gdzie są, dlatego później Batman wyjmuje z zębów nadajnik, a nastęnie pokonuje przecinków w maskach gargulców.
Później w opuszczonym pokoju w starym kinie Bruce patrząc w lustro opatruje swoje rany. Bat-Mite mówi mu, że to wszystko wina "Zur En Arrh", frazy którą wykorzystał dr Hurt by wyłączyć Batmana. Jednak Nietoperz potrafił przewidzieć wszystko dlatego na ewentualność psychologicznego ataku przygotował kopię zapasową własnej tożsamości.
Tymczasem Robin na wysypisku walczy z kolejnym członkiem Klubu Złoczyńców. Tym razem bohaterowi udaje się uciec na motorze swojego przeciwnika, ale potrzebuje on pomocy dlatego zostawia wiadomość m.in. Cyrilowi.

  
Przykładowe Strony:
  

Jeden z ludzi w maskach gargulców, tłumaczy się ze swojego niepowodzenia przed Krakenem. Chwile później na miejscu pojawia się Batman. Charlie Caligula nie może uwierzyć, że bohater cały czas żyje.
Komisarz Gordon przyjeżdża do rezydencji Wayne'ów. Ochrypły głos zapewnia go, że młody panicz z przyjemnością się z nim spotka. Po wejściu do środka, policjant towarzyszący Gordonowi zostaje zabity, a tajemniczy głos informuje komisarza, że cały budynek został zaminowany.
W międzyczasie w jaskini dr Hurt chce by Alfred się obudził. Wie on, że to Alfred był prawdziwym ojcem Bruce'a, a nie on. Lokaj stwierdza, że jego rozmówca nie jest Thomasem Wayne'em. Złoczyńca stwierdza, że jest teraz dr Hurtem i że o północy złamie Batmana.
Charlie Caligula został schwytany przez Batmana i po tym jak bohater wyjął swoje Bat-radio, stwierdza on, że Nietoperz jest bardziej szalony niż Klub Złoczyńców. Na Batmanie żadnego wrażenie nie robią groźby na temat sekretu Bruce'a Wayne'a, bo on jest Batmanem z "Zur En Arrh".
W Azylu Arkham Black Glove przejmuje władzę. To właśnie w tym budynku na pomoc Batmana czeka uwieziona Jezebel, a także Joker.

Autor: Q

Historia Granta Morrisona robi się tak szalona, że w całym tych nielogicznych wydarzeniach można dopatrzeć się czegoś interesującego. I tak ciekawie prezentuje się wątek w którym Bat-Mite stwierdza, że Bruce niczym wytrawny szachista przewidywał kilka ruchów do przodu i zabezpieczył się na każdą ewentualność, także na atak psychologiczny.

Reszta historia tak jak we wcześniejszych częściach R.I.P. jest "specyficzna". Wystarczy wspomnieć, że jednym z głównych bohaterów jest Bat-Mite, tak więc dla osób, którym wcześniejsze numery się podobały, ten także ich nie zawiedzie, a osoby, które narzekają na Morrisona, będą miały mniej powodu do zmartwień.

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk