.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


      .: KOMIKS :: USA :: BIRDS OF PREY :: ROK 2002 :: BIRDS OF PREY #40 :.

BIRDS OF PREY #40

Tytuł historii: Bruce Wayne: Murderer?, Part 12: Switchback
Miesiąc wydania: Kwiecień 2002 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Rick Leonardi
Okładka: Phil Noto
Tusz: Jesse Delperdang
Kolor: Wildstorm FX
Liternictwo: Albert T. DeGuzman
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Robin #99

Chociaż Black Canary nie jest zachwycona współpracą ze Spoiler to na prośbę Oracle postanawia się nią zająć. Kiedy Barbara rozpoczyna przesłuchiwanie taśm znalezionych przez Dinah odbiera telefon on Teda, po jego głosie natychmiast rozpoznaje, że sprawy z jego zdrowiem nie mają się dobrze.
Black Canary postanawia rozwiązać rodzinne sprawy Spoiler, która nie może wrócić do domu, gdyż tam rozgościł się jej ojciec, Cluemaster, i Riddler. Dinah jednak przy pomocy swojego krzyku szybko wyprasza nie pożądanych gości, co wkrótce umożliwi Steph i jej matce znowu normalne życie.

  
Przykładowe Strony:
  

Dyskotując na temat śledztwa w sprawie Batmana, które prowadziła Vesper Fairchild, Robin i Oracle zastanawiają, się czy nie zlecił jej tego któryś ze złoczyńców działających w Gotham. Podejrzewają również, że dziennikarka mogła odkryć tożsamość Batmana, a tym samym sekretne tożsamości jego partnerów.
Tymczasem Ted Kord znajduje w swoim biurze prezent w postaci robota od swojego biznesowego konkurenta Quama. Jednak, kiedy Ted ponownie odrzuca jego ofertę, robot atakuje go.
Na jednym z nagrań Barbara i Tim widzą jak Bruce kupuje broń. Sposób w jaki Wayne, który nie cierpi broni, kupuje jeden egzemplarz jest dla nich zagadką, ale nie mają czasu, by się nad tym zastawiać, gdyż właśnie otrzymuje informację, że Bruce Wayne uciekł. Bohaterowie są na niego wściekli, że ten nie chciał im zaufać, a teraz sprawy wyglądają jeszcze gorzej. Robin jednak natychmiast postanawia udać się do jaskini. W drodze do kryjówki Batmana jest już również Nightwing.

>>> Kontynuacja w Batman #600

Autor: Q

Historie związane Bruce Wayne: Murderer? czytałem według kolejności, którą zaznaczył sam wydawca, czyli skacząc z jednej serii na drugą, mimo to jednak trudno nie przyczepić się do takich faktów, jak np. to, że raz mamy Black Canary i Spoiler u Barbary, a w następnym numerze dopiero, co opuszczają biuro Vesper, a co gorsza wychodzi na to, że od poprzedniego numeru Birds of Prey wątek z śledztwem dziennikarki w ogóle nie był rozważany przez bohaterów. Niestety takie rzeczy często mają miejsce w crossoverach, więc lepiej nie poświęcać temu większej uwagi.

W Birds of Prey #40 kończy się historia Bruce Wayne: Murderer?. Jednak nie oznacza to, że czytelnicy otrzymują odpowiedzi, bo do tych jeszcze daleko. Całość miała dobry punkt wyjścia, ale jednak była zbyt rozciągnięta. Lepiej by to wszystko wyszło, gdyby cała opowieść ograniczyła się do głównych Bat-tytułów. Mimo jednak tych wad i wielu wątków niezwiązanych z crossoverem, Bruce Wayne: Murderer? wciąga, bo pokazuje coś nowego i o dziwo nie przeszkadza fakt, że Batmana praktycznie w tej historii nie ma. Nie brakuje też wątpliwości nękających bohaterów działajacych wcześniej razem z Bruce'em, który teraz zaufał tylko wiernemu Alfredowi.

Teraz jednak za sprawą ucieczki Bruce'a Wayne'a do akcji w pełnym wymiarze wkroczy Batman, tak więc powinno być ciekawie. I właśnie na to liczę, że w Bruce Wayne: Fugitive sprawy nabiorą lepszego tempa, a dodatkowo wszystko powinno uatrakcyjnić pewne nieporozumienia pomiędzy bohaterami, którzy do tej pory działali razem.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk