.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ROBIN :: ROK 2002 :: ROBIN #99 :.

ROBIN #99

Tytuł historii: Bruce Wayne: Murderer?, Part 11: Where the Road Ends
Miesiąc wydania: Kwiecień 2002 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Pete Woods
Okładka: Bill Sienkiewicz
Tusz: Andrew Pepoy
Kolor: Noelle Giddings
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman: Gotham Knights #26

Po upadku grupa przechodniów pomaga Timowi, który początkowo nie wie czy działa jako Drake, czy Robin, szybko się pozbierać. Tuż pod odzyskaniu sił chłopak szybko wraca do Brentwood Academy nim pojawią się trudne pytania.
Po powrocie do akademii Tim dowiaduje się, że porywacze zabrali też komputer Buzza Cohena, gdyż błędnie założyli, że to sprzęt Kipa. Po sprawdzeniu ostatnich stron, które odwiedzał na swoim komputerze Kettering wychodzi na jaw, że chłopak korzystał z internetowych kasyn, a co gorsza szło mu całkiem dobrze. Jednak nim na miejscu zjawia się policja Drake znika.
Robin odwiedza Barbarę, u której ku jego zaskoczeniu jest także Steph i Dinah. Jak się okazuje Oracle obecnie przy pomocy Alfreda próbuje wyeliminować kolejnych podejrzanych o wrobienie Wayne'a. Tym razem obserwuje poczynania Devlina Devenporta, z którym partyjkę tenisa rozegrał działający pod przykrywką Alfred. Jednak wkrótce okazuje się, że nie ma on nic wspólnego z tą sprawą.

  
Przykładowe Strony:
  

Jak się okazuje porywacze Kipa Ketteringa nie są zadowoleni z faktu, że chłopak aż tyle wygrywał, jednak ich plany wobec niego nie dotyczą pieniędzy, które wygrał, ale jego umiejętności. Bowiem porywacz podejrzewa, że chłopak włamał się do jego systemu kasyn.
Dzięki wykorzystaniu sprzętu Oracle Robinowi i Spoiler udaje się ustalić tożsamość właściciela internetowych kasyn, na których grał Kip. Bohaterom w samą porę udaje się dotrzeć na miejsce i uratować porwanego chłopaka, który po wyznaniu, że wygrywał dzięki liczeniu kart i odpowiedniej strategi, miał zostać sprzątnięty.
Po powrocie do Brentwood Tim dowiaduje się telefonicznie do swojego ojca, że ten zbankrutował.

>>> Kontynuacja w Birds of Prey #40

Autor: Q

Ogólnie numer nie jest zły, ale dobry też nie jest. Jest kilka fajnych motywów jak Alfred działający pod przykrywką. Tylko czy naprawdę ktoś mógłby sądzić, że taki osobnik jak Devlin Devenport mógłby wrobić Wayne'a? Oracle działa chyba na ślepo i jej podejrzani, tak naprawdę nie są godni aż takiej uwagi. Tyle w numerze dzieje się w sprawie Wayne'a.

O ile więc na temat morderstwa Vesper nie dowiadujemy się praktycznie niczego nowego, to rozwiązana zostaje sprawa porwania Kipa Ketteringa. Jak się okazuje nie wymagała ona specjalnego śledztwa, wystarczyło tylko namierzyć właściciela internetowych kasyn, ale za to szybka akcja Robina i Spoiler oraz pozostanie podczas jej wykonywania w cieniu zasługuje na uznanie.

W numerze Tim dowiaduje się także o kłopotach finansowych swojego ojca, jednak konsekwencje tych zdarzeń rozwinięte zostaną dopiero w następnych numerach.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk