.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS :: ROK 2002 :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #26 :.

BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #26

Tytuły historii:Bruce Wayne: Murderer?, Part 10: Innocent Until , Bruce Wayne is Batman
Miesiąc wydania: Kwiecień 2002 (USA)
Scenariusz: Devin Grayson; Cyrus Voris
Rysunki: Roger Robinson; Chris Bachalo
Okładka: Brian Bolland
Tusz: John Floyd; Chris Bachalo
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: Bill Oakley; Richard Starkings
Ilość stron: 40

"Bruce Wayne: Murderer?, Part 10: Innocent Until"

Scenariusz: Devin Grayson
Rysunki: Roger Robinson
Tusz: John Floyd
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: Bill Oakley

<<< Kontynuacja z Nightwing #66

Podczas rozmowy na szczycie jednego z mostów Robin dzieli się swoimi wątpliwościami na temat Bruce'a z Nightwingiem. Jednak nawet ostatnie dziwne zachowania Wayne'a nie budzą w Dicku żadnych wątpliwości, co do jego niewinności.
Sprzątający rezydencje Alfred zostaje zaskoczony przez dzwonek do drzwi. Jak się okazuje, to dr Leslie Thompkins postanowiła go odwiedzić. Chociaż Alfred jest pewny, że Bruce jest niewinny to Leslie nie jest o tym do końca przekonana. Uważa, że pełne przemocy zachowania Wayne'a nie jest właściwą drogą, jednak jak zauważa wierny lokaj, nawet agresja nie musi być jednoznaczna z przekształceniem człowieka o bardzo silnych zasadach moralnych w mordercę.

  
Przykładowe Strony:
  

Po rozmowie z Robinem Nightwing odwiedza Oracle by jeszcze raz z nią przedyskutować sprawę Bruce'a. Dick cały czas nie może uwierzyć, że tak bliskie Wayne'owi osoby mają chociażby cień wątpliwości co do jego niewinności. Barbara przekonuje jednak go by ten nie odrzucał Tima, gdyż ten bardzo go teraz potrzebuje. Później w ramach przeprosin Nightwing udaje się z Robinem na wspólny patrol. Ramie w ramie rozprawiają się kilkoma zbirami. I chociaż podczas walki Dick przekazuje Timowi trzy najważniejsze rzeczy o których ten zawsze powinien pamiętać: po pierwsze zawsze będąc z nim lub Batmanem jest bezpieczny, po drugie nigdy się nie poddają, a po trzecie Batman nigdy nie zabija. To jednak Robina to nie przekonuje bo pamięta co spotkało Jasona Todda, Jima Gordona, a także nie jest pewny czy ostatnia zasada cały czas jest aktualna. Tim pamięta także o zasadzie, której kiedyś nauczył go Dick, mianowicie o tym by nigdy nie rezygnować z jakiejkolwiek możliwości, która może okazać się prawdą. Dla Nightwinga jest to jednak za wiele, bo on nigdy nie uwierzy w winne Bruce'a i dlatego nie może działać z osobami, które taką możliwość dopuszczają.
W jaskini Alfred i Dick rozmawiają na temat Bruce'a. Natomiast dr Leslie Thompkins odwiedza Wayne'a w więzieniu.

>>> Kontynuacja w Robin #99

Autor: Q
"Bruce Wayne is Batman"

Scenariusz: Cyrus Voris
Rysunki: Chris Bachalo
Tusz: Chris Bachalo
Liternictwo: Richard Starkings

Zamknięta w Arkham kobieta ma wizje, które pokazują, że Batmanem jest Bruce Wayne. I chociaż cały czas wykrzykuje swoje odkrycie to nikogo ono nie interesuje i nikt nie bierze jej słów na poważnie. Bo jak wyjaśnia jeden ze sprzątaczy swojemu nowemu pomocnikami, miesiąc wcześniej Batmanem był Bill Clinton, tydzień wcześniej Mick Jagger, a dzień wcześniej George Clooney. Jak się okazuje pomocnikiem był nie, kto inny niż Matches Malone

Autor: Q

Tym razem wydarzenia związane z Bruce Wayne: Murderer? koncentrują się na relacjach pomiędzy bohaterami i ich wątpliwościami co do niewinności Bruce'a. O ile Dick i Alfred nie mają wątpliwości, to Tim, dr Leslie i Barbara nie są co do tego tacy pewni. Nikt jednak nie przekonuje do swoich racji drugiej strony. Każdy z bohaterów ma jednak odmienne doświadczenia związane z Bruce'em. Ostatnie jego zachowania również nie pomagają rozwiać wątpliwości.

O ile kolejna część histori Bruce Wayne: Murderer? kupia się na bliskich Wayne'owi osobach, to jednak brakuje tutaj akcji, która bardziej by dotoczyła samego Bruce'a i która wniosła by coś nowego do historii, bo rozterki bohaterów, były już poruszane wcześniej, a cały czas brakuje nowych śladów i rozwiązań sprawy morderstwa Vesper.

Ocena: 4 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk