.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: NIGHTWING :: ROK 2002 :: NIGHTWING #66 :.

NIGHTWING #66

Tytuł historii: Bruce Wayne: Murderer?, Part 9: The Unusual Suspects
Miesiąc wydania: Kwiecień 2002 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Rick Burchett
Okładka: Michael Golden
Tusz: Rob Leigh
Kolor: Gregory Wright
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Detective Comics #767

Oracle próbuje odkryć, kto też chciałby w taki sposób wrobić Bruce'a Wayne'a. Na samym początku odrzuca Ra's al Ghula, Bane'a i Jokera. Nie mając żadnych podejrzanych, Barbara dochodzi do wniosku, że sposób, w jaki Bruce i Sasha się zachowują wyraźnie wskazuje, że zna ona sekret Batmana. Oracle nie waha się nawet rozpatrzyć tezy, że Bruce mógł zamordować Vesper, jednak Nightwing nie chce nawet rozważać takich spekulacji.
Tymczasem w więzieniu w Bludhaven Boone wykorzystuje pożar by utorwać sobie drogę do ucieczki.

  
Przykładowe Strony:
  

Słowa Barbary zostają jednak w myślach Dicka i dlatego postanawia bliżej przyjrzeć się konkurentowi Wayne'a, korporacji Moxon. Podczas obserwacji Nightwinga zaczepia nowy bohater Gotham, Orpheus. Po krótkiej rozmowie Dick kontynuuje swoje plany i zakrada się do apartamentu Mallory Moxon, po drodze usypiając kilka groźnych psów. O ile ojciec Mallory z rozkoszą ogląda relacje z aresztowania Wayne'a, to jego córka nigdy nie pragnęła zniszczyć osobistego życia swojego konkurenta. Chciałaby z nim wygrać na arenie biznesów i po tym jak jej ojciec udaje się do drugiego pokoju nie udaje się jej powstrzymać łez.
Po wyeliminowaniu Moxonów Dick ponownie spotyka się z Barbarą, która podłączyła się do kamer w Białym Domu, niestety nic nie wskazuje by Lex Luthor wrobił Wayne'a, a nawet planuje zwołać konferencje prasową, na której chce wyrazić swoje poparcie dla Bruce'a. Od Oracle Nightwing dowiaduje się o obecnej sytuacji w zakładzie Lockhaven. Po dotarciu na miejscu i dostaniu się do środka bohater wpada wprost na żądnego zemsty Amygdale.

>>> Kontynuacja w Batman: Gotham Knights #26

Autor: Q

Poprzedni numer Nightwinga wchodzący w skład Bruce Wayne: Murderer? nie wiele wprowadził do całości i także w przypadku tego numeru w tym zakresie nic się nie zmienia. Interesujące są momenty w których Oracle i Nightwing zastanawiają czy tak naprawdę znają Bruce'a. Bo przecież zawsze wszystko wie on lepiej, a do ewentualnych błędów przyznaje się dopiero wtedy, gdy sytuacja całkowicie zostaje wyjaśniona i opanowana. Jednak nawet mimo tych wątpliwości Dick w pełni wierzy w niewinność Bruce'a. Ale skoro Wayne jest niewinny to kto chciałby go wrobić? W numerze bohaterowie próbują znaleźć winnych, którzy mogliby chcieć zniszczyć Wayne'a, ale czemu nikt się jak na razie nie zajął śledztwem Vesper w sprawie Batmana?

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk