.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: BATMAN AND ROBIN :.

BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: BATMAN AND ROBIN

Tytuł historii: Outside Looking In
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2010 (USA)
W sprzedaży od: 13.10.2010 (USA)
Scenariusz: Fabian Nicieza
Rysunki: Cliff Richards
Okładka: Shane Davis i Barbara Ciardo
Kolor: Ian Hannin
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Podczas gdy Dick i Damian walczą z Hangmanami ich poczynania obserwowane są przez Bruce'a, o czym bohaterowie nie zdają sobie sprawy. Chociaż jednemu z napastników udaje się uciec, to Grayson zapewnia swojego partnera, że wszystko jest w porządku. Wayne zaś dostrzega, że jego następcy działają w dość unikalny sposób, ale jednak spełnili oczekiwania, które w nich pokładano.
Tymczasem Vicki Vale dokumentuje kolejne materiały dotyczące tożsamości Batmana i reszty bohaterów. I chociaż wie już, kto kryje się pod maską, to cały czas bez odpowiedzi pozostaje pytanie "dlaczego?". Żeby sprowokować do działania Bruce'a, reporterka przy użyciu nadajnika, który podrzucił jej wcześniej Dick, prosi Wayne'a o spotkanie. Wiadomości wysłuchuje jednak Alfred.
Jak się okazuje Batman wcześniej podłożył nadajnik Killshotowi, dzięki temu teraz wraz Robinem namierzył jego kryjówkę. Bohater liczy również, że być może złoczyńca doprowadzi ich także do zleceniodawcy zabójstwa burmistrza. Po wkroczeniu do akcji, kiedy już są bliscy schwytania Killshota, Bruce postanawia pokrzyżować ich plany i przy okazji przyjrzeć się możliwościom Dicka i Damiana.

  
Przykładowe Strony:
  

Wieczorem Vicki Vale spotyka się z Bruce'em Wayne'em w jednej z restauracji. Chociaż miliarder zaprzecza domniemaniom reporterki, to niespodziewany pocałunek oraz jego zachowanie powoduje, że Vicki nie ma już żadnych wątpliwości, że mężczyzna, z którym rozmawiała nie jest prawdziwym Wayne'em.
Batmanowi i Robinowi udaje się ponownie złapać Killshota. Tym razem Bruce nie interweniuje, tylko cały czas obserwuje bohaterów, którzy postępując zgodnie z jego naukami przewidzieli, w jaki sposób zabójca będzie chciał wydostać się z Gotham City.
Tymczasem Vicki Vale zaczyna się zastanwiać, gdzie jest prawdziwy Bruce Wayne.
W jednej z kryjówek Red Robina, Bruce dziękuje mu za użyczenie miejsca. Rozmowa schodzi na temat różnych zamachów na światowych przywódców. A po zdjęciu maski swojego nowego stroju Wayne stwierdza, że Dick i Damian sprawdzili się lepiej niż przypuszczał i że zaczyna mieć wątpliwości czy w ogóle ktoś za nim tęsknił. Jednak sprawa tajemniczej aktywności grup zabójców cały czas nie została rozwiązana, dlatego Bruce i Tim postanawiają udać się do Holandii, gdzie ostatnio przeprowadzono nieudaną próbę zamachu na burmistrza Amsterdamu, a żeby odciągnąć ich od kolejnych prób Wayne ma zamiar użyć Red Robina, jako przynęty.
Chociaż Bruce jest zadowolony z tego, co osiągnął Grayson, to uważa, że potrzebuje on jeszcze więcej doświadczenia w roli Batmana, jeśli zaś chodzi o Tima, to jego test dopiero będzie miał miejsce.

>>> Kontynuacja w Bruce Wayne - The Road Home: Red Robin

Autor: Q

Chociaż tożsamość tajemniczego obserwatora ujawniona zostaje na samym końcu, to chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to Bruce Wayne. Jednak zaraz jak to się stało, że Bruce Wayne powrócił? Tego niestety nie wiadomo, bo kilka tytułów m.in. ostatnie dwa numery Batman: The Return of Bruce Wayne bardzo się opóźniły i ostatecznie wyszło na to, że zostały wydane po premierze pierwszych one-shotów z serii Bruce Wayne - The Road Home. Tak, więc pod względem zgrania całego wydarzania w czasie DC Comics dało wielką plamę.

Jednak mimo, że kilka wątków nie zostaje, jeszcze, wyjaśnionych, to można pokusić się o ocenę Bruce Wayne - The Road Home: Batman and Robin. I niestety, tak jak można się było tego spodziewać, nie jest zbyt dobrze. Chociaż pozostało jeszcze 7 specjalnych one-shotów, to można już chyba stwierdzić, że to stanowczo za dużo. Lepiej było się pokusić o jeden solidny numer z większą ilością stron. Zamiast tego otrzymuje historię, w której Bruce obserwuje dawno niewidzianych bohaterów. Pojawia się również wiele innych wątków, takich jak ten z Vicki Vale, czy zamachami na burmistrzów, które będą kontynuowane w kolejnych one-shotach. Jednak tak naprawdę najważniejsze jest, że Bruce powrócił i że ma się całkiem dobrze. A do czego to wszystko doprowadzi? I tak raczej wszystkich najważniejszych odpowiedzi w Bruce Wayne - The Road Home nie otrzymamy, więc raczej nie warto, dla zakończenia kilku wątków, poświęcać tym tytułom większej uwagi.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk