.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: RED ROBIN :.

BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: RED ROBIN

Tytuł historii: The Insider
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2010 (USA)
W sprzedaży od: 13.10.2010 (USA)
Scenariusz: Fabian Nicieza
Rysunki: Ramon Bachs
Okładka: Shane Davis
Tusz: John Lucas
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Bruce Wayne - The Road Home: Batman and Robin

Po tym jak Bruce przebył długą drogę by wrócić i po tym jak upewnił się, że Gotham City jest bezpieczne w rękach Dicka i Damiana, postanowił sprawdzić jak pod jego nieobecność zmienił się Tim i jak jego nowa bohaterska tożsamość może mu się przydać w jego dalszych planach.
Amsterdam. Red Robin walczy z zabójcami Council of Spiders. Na polu walki niespodziewanie zjawia się także Pru, co znacząco komplikuje sprawy. Dlatego w swoim nowym specjalnym kostiumie do akcji włącza się Batman. Ale tak szybko jak się pojawia, tak szybko znika, teleportując ze sobą łotrów.
Później na dachu jednego z budynków Red Robin wyjaśnia Pru, że wszystko było idealnie zaplanowane, ale nikt nie przewidział jej pojawienia się. Podczas rozmowy zbójczyni wysyła do kogoś SMSa z wiadomością, że jest z Timem i że będzie z nim współpracować. Drake postanawia przyjąć jej ofertę pomocy, bo wie, że lepiej będzie mieć ją blisko siebie, dopóki niewiadomo czy można jej zaufać.
Vicki Vale przychodzi do Wayne Manor i od razu obwieszcza Alfredowi, że zna sekretne tożsamości bohaterów Gotham City i że wie, że Bruce, z którym spotkała się zeszłej nocy nie był prawdziwym Wayne'em. Niespodziewanie lokaj wyznaje, że w obawie, że Bruce zginął postanowili kontynuować dziedzictwo Batmana. Po usłyszeniu tych słów, z wrażenia, reporterka upuszcza filiżankę z kawą. Wykorzystując jej zdezorientowanie Alfred podmienia nadajnik, który stanowił jeden z dowodów potwierdzających jej przypuszczenia. Po chwili wierny lokaj Bruce'a wyjaśnia, że Batman zaginął w czasie, ale dodaje również, że jeśli będzie taka potrzeba to zaprzeczy wszystkiemu, co powiedział. Dodaje również, że zwykła dziecinna zabawka nie stanowi dowodu na potwierdzenie spekulacji reporterki. Po opuszczeniu rezydencji Vicki zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie jej ujawnić prawdę. Dlatego potrzebuje jeszcze kogoś, kto pomógłby jej odkryć prawdę o Brucie Waynie.

  
Przykładowe Strony:
  

W Amsterdamie, Bruce, który uratował przed Red Robinem zabójców z Council of Spiders, pod tożsamością Insidera zostaje przyjęty do stowarzyszenie po przejściu inicjacji. Jego pierwszym celem ma być zabicie Red Robina.
W nocy Bruce atakuje Tima i nie jest to już jakieś przedstawienie. Batman zamierza sprawdzić umiejętności Red Robina, a także i swoje. Wykorzystując walkę bohaterów Pru atakuje zabójców z Council of Spiders. Dzięki zawansowanej technologicznie broni ze swojego kostiumu Batmana tworzy trochę zamieszania, tak by cały czas jego walka z Red Robinem wyglądała na prawdziwą. Bohaterowie zaś, tak jak za dawnych lat, doskonale się rozumiejąc, unieszkodliwiają kolejnych zabójców. Po zakończonej walce obaj zgodnie dochodzą do myśli, że mają podstawy by się obawiać o siebie nawzajem.
Kiedy Bruce, Red Robin i Pru, udają do kryjówki Council of Spiders, okazuje się, że ktoś ją podpalił. Jednak turniej dopiero się rozpoczął i zabójców czeka jeszcze wiele zadań. Bez szczegółowych wyjaśnień Pru opuszcza bohaterów.
W pokoju hotelowym Tim wspomina Bruce'owi o swojej liście zdań, ale pomija te dotyczące Lynx, dodaje również że ma zamiar wrócić do Gotham. Wayne zaś zdradza, że uda się na południe by sprawdzić, co się dzieje z Outsiderami.
Na lotnisku Pru kontaktuje się z Ra's al Ghulem, któremu dokładnie opisuje tajemniczego bohatera, który wspierał Red Robina. Po tych informacja Głowa Demona jest zawiedziony, że "Detektyw" zignorował go po swoim powrocie, ale wie również, że po doświadczeniu śmierci, będzie on jeszcze lepszym przeciwnikiem.

>>> Kontynuacja w Bruce Wayne - The Road Home: Outsiders

Autor: Q

Po serii one-shotów Bruce Wayne - The Road Home nie można oczekiwać zbyt wiele. Dlatego najlepiej będzie skupić się na zaletach tego numeru. I o ile działania bohaterów w Amsterdamie niezbyt porywają, gdyż są zbyt przewidywalne i nie wykorzystują w pełni swojego potencjału, a na dodatek te zaawansowane możliwości kostiumu Bruce'a niezbyt pasują do niego, to doprawdy niezwykłą przyjemność daje czytanie wątku z Alfredem i Vicki. Po takich wydarzeniach aż chce się zobaczyć więcej starego lokaja w akcji. Oprócz tego jak zawsze swoją obecnością ciekawy wątek może wprowadzić Ra's al Ghul, ale jak się on potoczy tego dowiemy się w kolejnych numerach. Po za tym większych powodów by poświecić temu numerowi szczególną uwagę, po prostu brak.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk