.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 1996 :: DETECTIVE COMICS #700 :.

DETECTIVE COMICS #700

Tytuł historii: Legacy, Part One: Progeny of the Demon
Miesiąc wydania: Sierpień 1996 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Graham Nolan
Okładka: Graham Nolan, Scott Hanna
Tusz: Scott Hanna
Kolor: Gloria Vasquez
Litery: John Costanza
Ilość stron: 48

<<< Kontynuacja z Batman #533

Widząc przybyłych bohaterów Ra's al Ghul natychmiast rozkazuje ich zabić. Jednak, kiedy wraz ze swoja córką, którą zapewnia, że Detektyw nie pasowałby do niej, udaje się windą na najniższy pułap szybu, okazuje się, że Batman i Robin już zdążyli umknąć śmierci, podczas gdy Nightwing wziął na siebie ostrzał strażników. Widząc przybyłych bohaterów, Ra's al Ghul natychmiast rozkazuje ich zabić. Zapewnia swoją córkę, że Detektyw nie pasowałby do niej. W czasie gdy wraz z Talią, udają się windą na najniższy pułap szybu, Batman i Robin unikają śmierci, a Nightwing podejmuje samotną walkę ze strażnikami.
W podziemiach pod pustynią, Ra's odkrywa to, czego szukał od wielu setek lat - dziedzictwo, jakie pozostawili starożytni, gdy był jeszcze młody. Odkrywa tzw. "koło plag". Wcześniej udało mu się odtworzyć wirus "Ebola Gulf A", który został mu skradziony przez zakon św. Dumasa. Lecz teraz z wykorzystaniem najnowszych technologii i pełnej informacji uzyskanej z "koła", jest przekonany, że uda mu się "oczyścić" cały świat. Przed wiekami plagi potrzebowały wielu lat, by mogły rozprzestrzeniać się po całym świecie. Dziś przy pomocy szybkich środków transportu, czas "oczyszczania" będzie znacznie krótszy. Kiedy ludzkość zostanie opanowana przez "plagę", dojdzie do masowej agonii. Dzięki temu, Ra's będzie mógł urzeczywistnić swoją wizję "nowego świata".
Zmutowany "filovirus" tych, którzy przetrwają, uczyni bardziej inteligentnymi i posłusznymi. Dzięki temu spadkobierca Ghula otrzyma w posiadanie "nowy świat". Niestety Batman nie sprawdził się jako następca. Dlatego Głowa Demona znalazł już innego godnego spadkobiercę. Talia nie ma jednak zamiaru go pokochać.

  
Przykładowe Strony:
  

Na rozkaz Ghula nowy Ubu rozpoczyna proces niszczenia "koła plag" i całej podziemnej struktury, poprzez zalanie jaskiń. Nagły napływ wody sprawia, że Batman i Robin zostają uwięzieni jednym z zbiorników. Tim zaczyna panikować, ale Mroczny Rycerz zachowuje zimną krew i mimo wielkiego ryzyka, wykorzystuje ciśnienie wody, by od zewnątrz doprowadzić do rozdarcia zbiornika. Chociaż działania te mogłyby zakończyć się śmiercią bohaterów, to jednak udaje im się ujść z życiem.
Tymczasem szykującego się do wylotu Ghula próbuje zatrzymać sam Nightwing. Złoczyńca przyjmuje jego wyzwanie. Pomiędzy bohaterami dochodzi do dramatycznej walki. Jednak, kiedy Ra's ma zadać śmiertelny cios swoim mieczem, na miejscu zjawiają się Batman i Robin. Złoczyńca postanawia osobiście pokonać Detektywa. W międzyczasie, obserwująca całe zajście Talia chce zawrócić i pomóc swojemu ojcu. Ubu odmawia stwierdzając, że teraz, wynik pojedynku nie ma dla niego znaczenia - Talia i tak będzie należała tylko do niego.
Podczas walki Batman każe Robinowi zatrzymać Talię. Ra's korzystając z okazji, wykorzystuje linę od windy i wydostaje się na powierzchnię. Nietoperzowi udaje się wspiąć po zgliszczach windy, która wcześniej została zrzucona przez Ghul'a. Niestety jest już za późno. Ra's Ghul wraz ze swoją córką i wiernym pomocnikiem Ubu, którym okazuje się być Bane, odlatują.
Mimo znaczących ran Nightwingowi udaje się wydostać z podziemnych jaskiń. Jednakże w zamkniętej celi, która w coraz większym stopniu napełnia się wodą, nadal znajduje się Catwoman.

>>> Kontynuacja w Catwoman #36

Autor: Q

W jubileuszowych numerach ważnych serii pojawiają się niezwykłe pojedyncze historie, lub też wprowadzenia/zakończenia dłuższych komiksowych wydarzeń. W 700. numerze Detective Comics otrzymaliśmy właściwe wprowadzenie do historii Legacy. Większa liczba stron sprawia, że jest to niezwykle dynamiczny numer, w którym nie brakuje akcji, ale twórcy znajdują także czas na dokładne opisanie planów Ghula.

Detective Comics #700 można uznać za całkiem udany numer. Nie brakuje tu bowiem dynamicznej akcji. Bohaterowie walczą o życie, a do tego wszystkiego głównym przeciwnikiem staje się Ra's al Ghul. Wprowadzenie do akcji Głowy Demona sprawia, że cała intryga z wirusem zyskuje większą głębię, co zostaje dodatkowo spotęgowane przez plan zostawienia przez Ghula spuścizny dla swego następcy. Jak się okazuje ma nim zostać Bane. Wybór tego złoczyńcy, z którego nie jest zbyt zachwycona Talia, sprawia, że pewne reakcje ojca i córki są od siebie zupełnie różne, co widać zwłaszcza w momentach, gdy Batman wychodzi cało z wszelkich niebezpieczeństw. Wspominając o Detective Comics #700 nie należy zapominać także o postaci Catwoman, mimo iż pojawia się tylko epizodycznie. Czy kotka uniknie śmierci? To okaże się w kolejnej części Legacy, która będzie miała miejsce w Catwoman #36.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk