.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 1996 :: DETECTIVE COMICS #701 :.

DETECTIVE COMICS #701

Tytuł historii: Legacy, Part Six: Gotham's Scourge
Miesiąc wydania: Wrzesień 1996 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Graham Nolan
Okładka: Patrick Martin, Graham Nolan, Bill Sienkiewicz
Tusz: Scott Hanna
Kolor: Gloria Vasquez
Litery: John Costanza
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman #534

W Gotham City Nightwing, Robin, Huntress i Batman sprawdzają dokładnie miejsca, które mogą stanowić idealny cel do rozpowszechnienia wirusa. Jednak ludzie Ghula mają w czym wybierać, gdyż doskonałą lokalizację stanowią: początek playoffu, wystawa łodzi motorowych, rozpoczęcie nowego sezonu w operze, czy też otwarcie nowego kasyna.
W kasynie Batman dostrzega dwóch mężczyzn, których nie powinno tam być. Po ich unieszkodliwieniu, zawiadamia resztę bohaterów o celu Demona. Stwierdza również, że sam da sobie radę z zadaniem, dlatego pozostałym każe szukać łodzi, którą Ra's dostał się do Gotham.
Zbyt duża liczba potencjalnych miejsc, w których ukryty mógłby zostać wirus, sprawia, że Batman postawia przy użyciu gazu znajdującego się w kuchni wysądzić cały budynek w powietrze. Jednak wtedy na jego drodze pojawia się Bane.
W międzyczasie Oracle przekazuje reszcie bohaterom prawdopodobną lokalizację łodzi Ghula, którą udało jej się namierzyć po uzyskaniu dostępu do aktualnych zdjęć satelitarnych.

  
Przykładowe Strony:
  

W kasynie bohaterowie zgodnie dochodzą do zdania, że walka powinna się rozegrać tylko pomiędzy nimi. Podczas starcia Batman stara się jak najdłużej odwracać uwagę Bane'a, tak by ten nie zauważył, że pomieszczenie napełnia się gazem. Jednak, kiedy złoczyńca orientuje się w sytuacji, jest już za późno. Wybuch doszczętnie niszczy całe kasyno i tym samym wirusa.
Na widok eksplozji Robin natychmiast chce udać się na miejsce by sprawdzić, czy wszystko w porządku z Batmanem, ale Nightwing zapewnia go, że Bruce zawsze ma przygotowany jakiś plan.
Mimo wybuchu i otaczającego ognia Bane nie odpuszcza i za wszelką cenę próbuje dopaść Batmana. Kiedy udaje mu się przytrzymać głowę Nietoperza pod wodą ten pierwszy raz od pamiętnej nocy kiedy jego rodzice zostali zamordowani, czuje strach. Wspomnienie tych emocji napełnia go tylko większą siłę, a gniew który ma swoje ujście w jego ciosach, pozwala na znokautowanie Bane'a.
Huntress, Robin i Nightwing zbliżają się motorówką do łodzi Ghula. Po informacjach o niezidentyfikowanym obiekcie od swojego kapitana, Ra's oświadcza, że Bane poniósł klęskę i tym samym nie jest godzien ręki jego córki.

>>> Kontynuacja w Robin #33

Autor: Q

Powoli zbliżamy się do zakończenia historii Legacy. Po akcjach ratunkowych w Paryżu, Edynburgu i Kalkucie, Batman powstrzymuje również atak na Gotham City i czyni to w niezwykłym stylu. W numerze nie brak akcji, dlatego cieszy fakt, że Graham Nolan potrafi wpasować się idealnie w narrację Dixona, i to zwłaszcza podczas starcia Batmana z Bane'em. Wart odnotowania jest także fakt odniesienia do śmierci Wayne'ów.

O ile historia sama w sobie nie jest jakaś wybitna, to jak zawsze pojawienie Ra's al Ghula i jego słowo o zerwaniu zaręczyn Bane'a z Talią, oraz odrzucenie sugestii córki, by ponownie rozważyć kandydaturę Detektywa, stanowią duży plus. Niestety są to elementy, które mogą poprawić odbiór jednego numeru, nie całej historii.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk