.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN :: ROK 1996 :: BATMAN #534 :.

BATMAN #534

Tytuł historii: Legacy Part Five: A Wound on the Heart of Heaven
Miesiąc wydania: Wrzesień 1996 (USA)
Scenariusz: Doug Moench
Rysunek: Jim Aparo
Okładka: Kelley Jones
Tusz: Bill Sienkiewicz
Kolor: Lee Loughridge
Liternictwo: Todd Klein
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman: Shadow of the Bat #54

Chociaż Kalkuta już wiele przetrwała, to Batman nie zamierza dopuścić by miasto zniszczone zostało z woli Demona. Jednak w pełnym ludzi mieście ciężko jest namierzyć wysłanników Ghula. Na szczęście Oracle zaleca Bruce'owi udać mu się do świątyni Kali, gdzie ma spotkać kogoś, kto będzie wstanie mu pomóc.
Jak się okazuje tajemniczą osoba okazuje się być Lady Shiva. Po rozmowie na temat ostatniego spotkania, bohaterowie udają się na główny most, gdzie według informatorów mistrzyni sztuk walk, mają spotkać się ludzie Ra's al Ghula.
Jednak banda złoczyńcy znacznie szybciej spotykają się z bohaterami, bo jak się okazuje Shiva, pozwoliła by ją śledzono, dzięki czemu może ich wcześniej wyeliminować. Z palca jednego z pokonanych zabójców Batman ściąga pierścień. Zabrany klejnot bohater wręcza przydrożnemu sklepikarzowi i każe mu dobrze nakarmić chłopca, który był świadkiem walki w świątyni.

  
Przykładowe Strony:
  

Po dotarciu do mostu okazuje się, że właśnie przy nim trwają główne obchody festiwalu Durga, co stanowi idealne miejsce na rozpowszechnienie wirusa. Mimo wielkiego tłumu Shivie udaje się po ruchach ciała rozpoznać wysłanników Ghula. Podczas walki jeden ze zbirów chce wykorzystać pistolet do zabicia Batmana walczącego z innym przecinkiem, ale wspomniany wcześniej młody chłopak, którego bohater spotkał w świątyni i który podążył za nim na festiwal, rzuca się na mężczyznę i sam zostaje postrzelony. Od jednego z ludzi Ghula, Batman dowiaduje się, że wirus został ukryty w statui Durgi, która zgodnie z obrzędem, wrzucona została do rzeki.
Po zanurzeniu się w wodzie, Batman ma trudności z ustaleniem, w której statui umieszczono wirus. Niedługo potem dostrzega woskowy pojemnik. Po wpłynięciu na powierzchnię z ampułką wirusa, Batman zabiera rannego chłopaka do lekarza.

>>> Kontynuacja w Detective Comics #701

Autor: Q

Naprawdę interesują wypadają te próby odzyskania wirusa przez Batmana, a spotykanie po drodze starych znajomych to kolejny plus. Niestety, cała fabuła skupia się wyłącznie na tym, by go odnaleźć. Trudno więc doszukać się tutaj, innych wątków. Ra's al Ghul przy realizacji swojego planu powinien bardziej się postarać. Przede wszystkim przy organizowaniu ludzi do poszczególnych zadań. Jak na razie ponosi same straty - co oczywiście przechodzi na korzyść dla Batmana.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk