.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: SHADOW OF THE BAT :: ROK 1996 :: BATMAN: SOTB #54 :.

BATMAN: SHADOW OF THE BAT #54

Tytuł historii: Legacy Part Four: The Power of the Picts
Miesiąc wydania: Wrzesień 1996 (USA)
Scenariusz: Alan Grant
Rysunek: Dave Taylor
Okładka: Carl Critchlow
Tusz: Stan Woch
Kolor: Android Images, Pamela Rambo
Litery: Bill Oakley
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Robin #32

Podczas oprowadzenia wycieczki po zamku w Edynburgu, przewodniczka rozmawia z Bruce'm Wayne'em. W odpowiedzi na pytanie miliardera zdradza, że także pewien Szkot wyrażał duże zainteresowanie pewnymi obiektami.
W nocy Batman rozprawia się z trzema Szkotami, którzy zainteresowali się pewnym kamieniem, który podobno ma wielką moc. Jednak łatwość, z jaką rozprawia się z nimi bohater, świadczy o tym, że nie są to ludzie Ghula. Po chwili, na miejscu zjawiają się jednak prawdziwi zawodowcy. Mimo interwencji Nietoperza i Szkotów, dwóm z nich udaje się zabrać przemycone ampułki z wirusem.
Jeden ze zbirów próbuje zbiec, ale to jednak nie wystarcza, by uciec przed pędzącym ze schodów na desce Batmanem. Niestety drugi człowiek Ghula skorzystał z motoru i zdołał uciec. Jego złapany kolega nie zdradza jednak, gdzie miał się udać, bo tuż po nieudanej ucieczce, połyka truciznę.

  
Przykładowe Strony:
  

Po tym jak Batman wyjaśnia braciom Taskerom całą sytuację, ci dochodzą do wniosku, że najlepszym miejscem na rozpowszechnienie wirusa, będzie Salisbury Crags.
W trakcie drogi na wzgórze, bohaterowie natrafiają na motocykl z drugim zbirem. Szybka interwencja Batmana pozwala na odzyskanie wirusa. Później dzięki pomocy Batmana, Taskerom udaje się odzyskać swój ceny obelisk, który został sprzedany przez ich ojca. Wynik tej transakcji sprowadził wiele nieszczęść na wioskę.
Po powrocie do hotelu Bruce kontaktuje się z Robinem, który przekazuje mu dobre wieści z Paryża, jak i także kolejną lokalizuję od Oracle. Batman postanawia jak najszybciej udać się do Kalkuty.

>>> Kontynuacja w Batman #534

Autor: Q

Czwarta część Legacy wypada całkiem przyzwoicie, ale tak naprawdę najbardziej wartym zapamiętania momentem jest ten, gdy Batman, niczym bohater filmu XXX, zjeżdża po schodach przy pomocy kawałka deski. Zauważyć w tym można prawdziwą determinację. Gdy Mroczny Rycerz zaczyna działać, nic nie jest w stanie go powstrzymać. O ile w Contagion, Batman działał w Gotham City, to w przypadku Legacy ma okazję odwiedzić zupełnie inne rejony świata, a takie eskapady są przyjemnym oderwaniem od tradycyjnego miejsca akcji Nietoperza. Mam nadzieje, że pobyt w Kalkucie będzie równie przyzwoity jak ten w Edynburgu.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk