.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ROBIN :: ROK 1996 :: ROBIN #32 :.

ROBIN #32

Tytuł historii: Legacy Part Three: Born With Teeth
Miesiąc wydania: Sierpień 1996 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Mike Wieringo
Okładka: Mike Weiringo, Terry Austin, Bob Le Rose, Curtis King
Tusz: Stan Woch
Kolor: Adrienne Roy
Liternictwo: Tim Harkins
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Catwoman #36

Kiedy wcześniej Tim przebywał w Paryżu, nie miał okazji zobaczyć wszystkich zabytków, ale teraz dzięki przewodnikom Ra's al Ghula zobaczył wszystko to co powinien.
Dzień wcześniej. Po wylądowaniu w Paryżu bohaterowie rozdzielają się. Działając na własną rękę Tim wpada na Shen Chi, który kiedyś próbował go nauczyć sztuk walki. Tym razem jednak, w bezpośrednim starciu to Drake udowadnia, kto się zna na walce.
Po rozmowie z Batmanem, Tim postanawia nawiązać współpracę z Henri Ducardem. Bez jego pomocy nie będzie mógł powstrzymać Ra's al Ghula przed uwolnieniem wirusa.

  
Przykładowe Strony:
  

Po zapoznaniu się z potencjalnymi celami, największymi atrakcjami miasta, Henri uznaje, że wszystkie te miejsca są pod dobrą ochroną, dlatego kieruje Robina do niejakiego Guttera. Po drodze Tim spotyka Nightwinga, który mimo odniesionych ran nie dopuszcza do siebie myśli, by mógłby zaprzestać dalszych działań. Bohaterowie zgodnie stwierdzają, że skoro nie mogą znaleźć ludzi Ghula, to trzeba sprawić, by to oni zostali przez nich odnalezieni.
Przy użyciu reflektora jednej z restauracji, bohaterowie wyświetlają na niebie symbol Batmana, co od razu zwraca uwagę ludzi Ra'sa. Po pokonaniu większości opryszków, Robin domyśla się gdzie złoczyńca zaatakuje.
W Luwrze okazuje się, że ludzie Ghula, kradną wszystkie cenne obrazy i rzeźby. Chociaż na miejscu Robin sprawnie radzi sobie z przeciwnikami, to jednak niezwykle pomocny okazuje się być Ducard, który zabija pięciu łotrów.
Podczas drogi powrotnej do Gotham Tim zastanawia się nad słowami Henriego, który stwierdził, że jeśli by ich nie zabił, to Robin byłby trupem.

>>> Kontynuacja w Batman: Shadow Of The Bat #54

Autor: Q

Co prawda całe te zamieszanie z wirusem jest bardzo przeciętnym pomysłem, ale przeniesienie akcji do Paryża i ponowne wysłanie tam Tima, jest jak najbardziej świetnym pomysłem. Jeśli komuś podobały się numery z miniserii Robin gdzie młody Drake zdobywał umiejętności, które pozwoliły mu stać się lepszym pomocnikiem Batmana, to na pewno ucieszy go możliwość ponownego spotkania Henriego Ducarda, czy Shen Chi.

Jeśli zaś chodzi o samą fabułę Legacy, to jest to część, która głównie koncentruje się na Robinie - tytułowym bohaterem serii. Dlatego nie ma się co dziwić, że Batman, czy Nightwing odgrywają tutaj wręcz epizodyczne role.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk