.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 1998 :: DETECTIVE COMICS #719 :.

DETECTIVE COMICS #719

Tytuł historii: Cataclysm Prelude: Sound and Fury
Miesiąc wydania: Marzec 1998 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Jim Aparo, Mark Buckingham, Flint Henry
Okładka: Patrick Martin, Bill Sienkiewicz
Tusz: Bob McLeod
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: John Costanza
Ilość stron: 32

Na łodzi, płynącej do więzienia Blackgate, skazańcy opowiadają sobie historie swoich spotkań z Batmanem. Większość z nich brzmiała podobnie:
Chociaż plan napadu był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a ucieczka także przebiegała perfekcyjnie, to wtedy nie wiadomo skąd pojawił się mierzący ponad 2 metry Batman, ze zbroją jak czołg i z pazurami jak u tygrysa.
Gangsterzy byli bez szans w starciu z takim przeciwnikiem. A kiedy któremuś z nich udało się wymknąć, to i tak później wpadał w ręce Robina. Jednak w swoich opowieściach więźniowie podkolorowują swoje wersje, twierdząc, że to interwencje policji, a nie Batmana, sprawiały, że zostawali aresztowani.

  
Przykładowe Strony:
  

Jednak, kiedy po dopłynięciu do Blackgate więźniów wita grupa nietoperzy, niektórzy z przestępców od razu kulą się ze strachu i proszą by ktokolwiek uratował ich przed Batmanem.
Tymczasem w Gotham City dr Relazzo zauważa nietypowe zachowania nietoperzy. Chwilę później wyniki z pomiarów niepokoją badaczkę, która natychmiast próbuje ona dodzwonić się do swoich tajemniczych przełożonych by ostrzec ich przed zbliżającym się do miasta niebezpiecznym trzęsieniem ziemi. Niestety w jaskini Batmana niema nikogo, kto odebrałby telefon.

>>> Kontynuacja w Batman: Shadow of the Bat #73

Autor: Q

Historia Sound and Fury jako wprowadzenie do Cataclysm prezentuje się przeciętnie, bo wszystko praktycznie ogranicza się do ostatnich stron, na których pojawia się pierwsze ostrzeżenie o zbliżającej się katastrofie. Reszta opowieści zbyt oryginalna nie jest, bo ile razy mieliśmy przedstawione opowieści z punktu widzenia zbirów, którzy musieli stanąć oko w oko z Batmanem. Wątek ten wypada przyzwoicie dzięki oprawie graficznej, zwłaszcza, kiedy widzimy wyobrażenia Nietoperza w oczach zbirów, ale bynajmniej nie jest to historia godna większej uwagi.

Drobny plus należy się za zaangażowanie nietoperzy, które samą swoją obecnością potrafią wzbudzić strach u więźniów, których złapał Batmana, a także za zachowanie chmary tych ssaków, które wyczuły zbliżające się niebezpieczeństwo. Czy także Batman potrafi przewidzieć zbliżającą się katastrofę, o tym dowiemy się z Batman: Shadow of the Bat #73, gdzie rozpocznie się Cataclysm.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk