.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: SHADOW OF THE BAT :: ROK 1998 :: BATMAN: SOTB #73 :.

BATMAN: SHADOW OF THE BAT #73

Tytuł historii: Cataclysm Part 1: Castles Built on Sand
Miesiąc wydania: Kwiecień 1998 (USA)
Scenariusz: Alan Grant
Rysunek: Mark Buckingham
Okładka: Glen Orbik
Tusz: Wayne Faucher
Kolor: Pamela Rambo
Litery: Bill Oakley
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Detective Comics #719

Człowiek przez lata swojego istnienia osiągnął niezwykle wiele, ale gdy siły natury dają o sobie znać, oznacza to, że ludzie będą cierpieć.
O 19:03 w jaskini włącza się alarm sejsmiczny. Część skał zaczyna się kruszyć, dlatego na komputer wysuwa się specjalna kewlarowa osłona. Po chwili zniszczenia są jeszcze większe, gdyż przewraca się wilki mechaniczny dinozaur, a w jaskini pojawia się wielki uskok.
Kontakt z Batmanem traci także Oracle, która moment później w wyniku trzęsienia ziemi spada z wózka i uderza głową o kant stołu. Jednak największe zniszczenia ogarniają rezydencję Wayne'a, która znajduje się tylko 1 milę od epicentrum.
W jaskini opadające stalaktyty niszczą Batmobil, a spadające skały uderzają Batmana w głowę, zostaje porwany przez nurt podziemnej rzeki.

  
Przykładowe Strony:
  

Trzy minuty wcześniej. W centrum handlowym sierżant Harvey Bullock kupuje cygara, a po chwili dostrzega kilku zbirów. Jednak kiedy chce ich aresztować, do akcja wkracza także Anarky. W tej samej chwili dochodzi również do wielkiego trzęsienia ziemi.
Chociaż Bullock planuje początkowo aresztować Anarky'ego, to widząc rozmiar zniszczeń wie, że każda para rąk będzie potrzebna do pomocy, dlatego wraz z bohaterem rusza na pomoc mieszkańcom Gotham, którzy zostali uwiezieni w ruinach swoich domów.
Dzięki zapobiegliwości Bruce'a budynek, w którym mieszka Barbara Gordon został odpowiednio zabezpieczy na wypadek trzęsienia ziemi. Dlatego po odzyskaniu przytomności Oracle bez problemów może go opuścić i na własne oczy zobaczyć rozmiar zniszczeń. Po dotarciu do komisariatu policji dostrzega, że budynek wygląda jak po ataku bombowym. Nie wiedząc czy jej ojciec był w środku mobilizuje złamanego policjanta do podjęcia odpowiednich zajęć.
Sytuacja nie wygląda także dobrze w rezydencji Wayne'a, gdzie w ruinach został uwięziony Alfred, a nieprzytomny Batman tylko dzięki swojej pelerynie zaczepionej o skały nie spadł jest w dół podziemnego wodospadu.

>>> Kontynuacja w Nightwing #19

Autor: Q

Cataclysm to jak najbardziej odpowiednie określenie historii, która rozpoczęła się w Batman: Shadow of the Bat #73. Widok zniszczeń, które ogarnęły Gotham City i tak znane lokalizacje jak jaskinia Batman, czy rezydencja Wayne'ów robi wrażenie. Ruiny nie pozostawiają złudzeń - nic już nie będzie takie samo.

Pierwsza cześć historii pozostawia czytelników w niepewności, bowiem Batman i Alfred pozostawieni zostają w dość niebezpiecznej sytuacji. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że bohaterom uda się wyjść cało z tych opresji, ale co potem? Tak więc początek robi wrażenie, ale pokazanie wielkich zniszczeń nie jest zbyt trudne. Bardziej istotne jest jak później twórcom uda się pokazać wpływ tych wydarzeń na losy mieszkańców Gotham.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk