.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: DETECTIVE COMICS :: ROK 2008 :: DETECTIVE COMICS #839 :.

DETECTIVE COMICS #839

Tytuł historii: The Resurrection of Ra's al Ghul, Part 7: Entitlement
Miesiąc wydania: Luty 2008 (USA)
Scenariusz: Paul Dini
Rysunki: Ryan Benjamin, Don Kramer
Okładka: Simone Bianchi
Tusz: Saleem Crawford, Wayne Faucher
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: John J. Hill
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Nightwing #139

Kiedy Ra's wreszcie dostał w swoje ręce Damiana, wściekły Batman wykorzystuje wszystkie swoje możliwości, by uratować swojego syna. Nietoperz nie zabija swojego przeciwnika, ale łamiąc mu kończyny zadba, by ten nie mógł się już ruszać. Jednak to jeszcze nie koniec walki, to będzie prawdziwe starcie na śmierć i życie dlatego Damian musi chwycić miecz i zapomnieć o wszystkich zasadach, o których uczyła go matka.
Na miejscu pojawiają się Nightwing, Robin, Alfred i Talia. Nie mają jednak czasu do namysłu, bo walka trwa i każda pomoc jest potrzebna i to nie tylko Bruce'owi, ale także mnichom.
Batman rozkazuje Dickowi i Timowi zajęciem się przeciwnikami nim ci zdążą się przegrupować. Z pomocą ma im pójść Damian. Talia jest temu przeciwna, ale Bruce wie, że jego syn jest dobrze wyszkolony i sobie poradzi.
White Ghost zabrał Ghula. Jest tylko jedno wyjście by ocalić Ra'sa, jego własny syn, urodzony tylko po to by wzmocnić unię. Syn który nigdy nie otrzymał takiego szacunku jak Talia. Dusan zna ryzyko, ale jako syn podejmie każde ryzyko, by uratować ojca. Zamiana ciał udaje się, niestety Dusanowi nie udaje się przeżyć, ale Ra's al Ghul odrodził się.

  
Przykładowe Strony:
  

Walka zostaje przerwana wraz z pojawieniem się Ghula. Batman domyśla się, że White Ghost musiał być kimś bliskim skoro transformacja się udała. Ra's już nie ukrywa kim był jego syn, bo nadszedł czas, by go pomścić, krwią z ran Batmana.
Przeciwnik ma wyraźną przewagę liczebną, ale jak stwierdza Nightwing "Nieśmiertelność jest przereklamowana".
Talia nie zamierza jednak ryzykować, życia swojego syna, więc ogłusza Damiana i go zabiera.
Rozpoczyna się decydujące starcie pomiędzy Batmanem i Ghulem. Nietoperz wykorzystuje granaty by wyrównać szanse.
Merlyn planuje wysadzić wszystko i nie przejmuje się tym, że to mogłoby zabić także Ra'sa. Nightwing próbuje go powstrzymać, ale przeciwnik rani go strzałą.
Batman zauważa w oczach Ghula prawdziwe szaleństwo, szaleństwo, które sprawia, że jego przeciwnik nie zamierza się nigdy poddać. Kiedy bohaterowie atakują się by zadać decydujące ciosy, nagle padają na ziemie. Mnisi informują, że za chwile przemówi Rama Kushna. Informuje on Ra'sa, że naruszył on równowagę pomiędzy życiem i śmiercią. Nanda Parbat pozostanie dla niego na zawsze zamknięta. Ma także wybór, albo odjedzie teraz, albo będzie cierpiał śmierć przez wieczność. Ghul chce jednak dalej walczyć, ale Batman radzi mu posłuchać bogów, a i ludzie Ra'sa także nie dopuszczają, by ich szef ponownie odszedł.
Całe miasto zaczyna się walić, bohaterom udaje się bezpiecznie opuścić strefę zagrożenia i wsiąść do samolotu.
Bruce ma nadzieje, że Talia zabrała Damiana w bezpieczne miejsce. Jego syn zasługuje by samemu dokonać wyboru, czy chce wypełniać przeznaczenie swojego ojca. Dick, Tim, Bruce i Alfred są znowu razem tak jak przystało na rodzinę podczas Bożego Narodzenia.

Autor: Q

The Resurrection of Ra's al Ghul dobiegło końca. Nie jest to idealne podsumowanie, ale komiks ma swój urok. Dini musiał zmieścić skończenia wszystkich wątków w jednym numerze, było to zadanie ciężkie, ale udało mu się dobrze z niego wyjść.
W Detective Comics #839 mamy praktycznie wszystko, wielką bitwę, starcie dwóch godnych siebie pracowników, zaskakujący zwrot akcji, syna, który oddaje swoje życie w zamian za ojca, matkę ratującą swojego syna. Taka duża liczba wydarzeń w jednym komiksie jest zbyt duża, przez co nie wszystko dostało tyle miejsca ile powinno.
W najciekawszym momencie, gdy dochodzi do decydującego starcia pomiędzy Batmanem i Ra'sem, włączają się bogowie. Z jednej strony starcie bohaterów pozostało nie rozstrzygnięte i w sposób, jednak, naciągany przerwane, ale z drugiej strony przerwany pojedynek, będzie musiał zostać kiedyś dokończony.
Głównym wątkiem jest pojedynek bohaterów. Niestety twórcy nie zadbali, by pokazać jak Damian wpadł w ręce Ghula i czemu Batman wcześniej nie interweniował. Dostajemy za to pełnego agresji Batmana, który jako ojciec nie może dopuścić, by coś złego stało się jego synowi. Również Talia, tak jak przez cały event pokazana jest jako matka, która jest gotowa na wszystko, by zadbać o bezpieczeństwo swojego syna.
Nanda Parbat zostało zniszczone, za uciekającymi bohaterami widać było płonący most, ale na pewno Ra's al Ghul i jego ludzie przetrawiali tą katastrofę. Ghul w nowym ciele, może nie idealnym, ale jednak w jego sytuacji nie mógł wybrzydzać powinien jeszcze nie raz wywrzeć duży wpływ na Batmana i jego przyjaciół. The Resurrection of Ra's al Ghul pokazało nam inne oblicza bohaterów, jedne z nich były ciekawsze inne mniej, ale wszystkie one pozwoliły pokazać mniej bohaterską twarz bohaterów.
Detective Comics #839 nie jest najmocniejszym punktem eventu, ale trzyma dobry poziom, tak jak całe wydarzenia wskrzeszenia Ghula.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk