.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: WYDARZENIA :: THE RESURRECTION OF RA'S AL GHUL :.
The Resurrection of Ra's al Ghul to nazwa 8-częściowej historii z Batmanem. Historia rozgrywa się w różnych tytułach związanych z Batmanem i jest tworzona przez różnych twórców. Pierwsza część trafi do sprzedaży 31 października, a ostatnia 19 grudnia 2007.

Głównym wątkiem historii jest powrót wroga Batmana, Ra's al Ghula, który umarł w Death and the Maidens wydanym w 2003 roku. The Resurrection of Ra's al Ghul, także łączy się z historią Batman & Son, gdzie został przedstawiony Damian, syn Batmana i Tali. I w końcu z Batman Annual #26: Head of the Demon, gdzie została opowiedziana historia Ra's al Ghula, oraz z Robin Annual #7. The Resurrection of Ra's al Ghul, także obejmuje postacie stworzone przez Denny'ego O'Neila, oraz związane z Ra's al Ghulem i erą w której Ra's został stworzony - Bronze Age.

Powroty z zaświatów w komiksowym świecie nie są czymś niezwykłym, jednak nadmierne wykorzystywanie tej możliwości, często nie spotyka się z przechylnością fanów. Postać Ra's al Ghula można niewątpliwie zaliczyć do grona najciekawszych wrogów Batmana. Zapewne sukces filmu Batman Begins przyczynił się także do wzrostu popularności tego bohatera. Ale czy "zmartwychwstanie" Ra's al Ghula w świecie komiksu to pomysł dobry? Według sondy, w której udział wzięły osoby odwiedzające BatCave: 41% głosujących jest nastawiona pozytywnie do tego pomysłu, jednak aż 37% chciałoby, by Ra's al Ghul pozostał martwy. Jak widać głosy są podzielone, jednak jednego możemy być pewni, że The Resurrection of Ra's al Ghul będzie ważnym wydarzeniem w życiu Batmana.BATMAN ANNUAL #26ROBIN ANNUAL #7BATMAN #670ROBIN #168

NIGHTWING #138DETECTIVE COMICS #838BATMAN #671ROBIN #169

NIGHTWING #139DETECTIVE COMICS #839

BATMAN: THE RESURRECTION OF RA'S AL GHUL
 • BATMAN ANNUAL #26

  Resurrection Shuffle
  Scenariusz: Peter Milligan
  Rysunki: David Lopez i Alvaro Lopez

  Talia czyta swojemu synowi historię życia Ra's al Ghula, a tejemniczy mędrzec przygotowuje wszystko na powrót swojego szefa. W międzyczasie Batman próbuje rozwiązać sprawę zaginionych ekologów.
 • ROBIN ANNUAL #7

  The Festival of Angry Ghosts
  Scenariusz: Keith Champagne
  Rysunki: Jason Pearson

  Damian zostaje poddany próbie podczas, której musi stawić czoła duchom. Ra's al Ghul obserwuje z dystansu swojego wnuka.
 • BATMAN #670

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Prelude
  Scenariusz: Grant Morrison
  Rysunki: Tony Daniel

  Następny rozdział w życiu Batmana rozpoczyna się tutaj! Cień największy wroga Batmana, Ra's al Ghula, ciągle wynurza się z nad głowy Mrocznego Rycerza. Czy przeznaczeniem Ra's al Ghula jest ponowne życie? Batman rozpoczyna swoje poszukiwania prawdy w specjalnym wstępie do The Resurrection of Ra's Al Ghul, gościnnie pojawiają się Talia al Ghul, Damian, Sensei i I-Ching!
 • ROBIN #168

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 1
  Scenariusz: Peter Milligan
  Rysunki: Freddie Williams II

  Specjalny numer napisany przez Petera Milligana (X-Men, X-Statix) rozpoczyna 7-częściowy Resurrection of Ra's al Ghul! Czytelnicy odkryli w zeszłym miesiącu w BATMAN #670, że Ra's al Ghul powrócił do życia! Co wskrzeszenie Ra'sa ma wspólnego z synem Batmana, Damianem? A co ważniejsze, czemu to sprawiło, że Damian udał się do Wayne Manor, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć oko w oko z Robinem? Gościnnie pojawiają się Talia al Ghul i Sensei!
 • NIGHTWING #138

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 2
  Scenariusz: Fabian Nicieza
  Rysunki: Don Kramer i Wayne Faucher

  The Resurrection of Ra's al Ghul część 2 z 7! Czy to może być prawda? Nightwing i Robin walczący ramię w ramię z Damianem? Czy połączenie mocy trzech "synów" Batmana wystarczy, by pokonać knowania nowo odrodzonego Ra's al Ghula? I co zrobi Nightwing, kiedy Robin zostanie skuszony ofertą, której nie może odrzucić? Gościnnie pojawiają się Talia al Ghul i Sensei!
 • DETECTIVE COMICS #838

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 3
  Scenariusz: Paul Dini
  Rysunki: Ryan Benjamin i Saleem Crawford

  The Resurrection of Ra's al Ghul część 3 z 7! Batman, Talia i I-Ching namierzają Ra'sa w jego kryjówce, podczas gdy Nightwing ściga Robina! I czemu Invisible Map jest taka ważna? Wszystko to, plus gościnne pojawienie się Tali al Ghul i Damiana.
 • BATMAN #671

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 4
  Scenariusz: Grant Morrison
  Rysunki: Tony Daniel i Jonathan Glapion

  The Resurrection of Ra's al Ghul część 4 z 7! Oto walka roku: Batman vs. Ra's al Ghul vs. Sensei! Czy ktokolwiek przeżyje? Plus sekret Nanda Parbat zostaje ujawniony.
 • ROBIN #169

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 5
  Scenariusz: Peter Milligan
  Rysunki: Freddie Williams II

  Część 5 z 7-częściowej historii Resurrection of Ra's al Ghul!. Robin wychodzi ze ślepego zaułka, by udownić, że kuszenie Ra's al Ghula nie jest za silne, by mu się oprzeć! Czy Nightwing weźmie swoją rolę starszego brata do serca i spróbuje uratować Tima? Gościnnie pojawiają się Batman, Damian i Talia al Ghul.
 • NIGHTWING #139

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 6
  Scenariusz: Fabian Nicieza
  Rysunki: Don Kramer i Wayne Faucher

  The Resurrection of Ra's al Ghul część 6 z 7, gościnnie pojawiają się Damian i Talia al Ghul! Czy to bitwa pomiędzy Nightwingiem i Robinem, której wszyscy się obawialiśmy? W międzyczasie, Ra's jest o jeden krok bliżej do swojego celu w Nanda Parbat - ale czy Batman i jego ekipa przybędą za późno?
 • DETECTIVE COMICS #839

  The Resurrection of Ra's Al Ghul - Part 7
  Scenariusz: Paul Dini
  Rysunki: Ryan Benjamin i Saleem Crawford

  Zaskakujący punkt kulminacyjny The Resurrection of Ra's al Ghul! Sekret otaczający ród Ra'sa zostaje ujawniony! Wszystko wyjaśnia się w Nanda Parbat, kiedy Batman, Robin, Nightwing i Damian zmierzą się z wieczną mocą Ra's al Ghul!
 • BATMAN: THE RESURRECTION OF RA'S AL GHUL

  Wydanie TPB historii The Resurrection of Ra's Al Ghul

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk