.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ROBIN :: ANNUAL :: ROBIN ANNUAL #7 :.

ROBIN ANNUAL #7

Tytuły historii: The Great Pumpkin, The Festival of Angry Ghosts
Miesiąc wydania: Październik 2007 (USA)
Scenariusz: Keith Champagne
Rysunki: Derec Donovan, Jason Pearson
Okładka: Jason Pearson
Tusz: Derec Donovan
Kolor: Derec Donovan, Guy Major
Liternictwo: John J. Hill
Ilość stron: 48

"The Great Pumpkin"

Scenariusz: Keith Champagne
Rysunki: Derec Donovan
Kolor: Derec Donovan
Tusz: Derec Donovan
Liternictwo: John J. Hill

Noc 29. października, już za niespełna godzinę rozpocznie się Devil's Night, a później przyjdzie czas na Halloween. Dwie noce w roku, które przerażają Robina. Batman określa je mianem "nocy amatorów". Jednak tym razem ktoś rozpoczął zabawę wcześniej.
Harvey Bullock pozwala bohaterowi rozejrzeć się na miejscu zbrodni. Denatowi wycięto wnętrzności w ten sam sposób, w który przygotowuje się dynie na Halloween. Robin znajduje też na miejscu zbrodni portfel i dokumenty ofiary.
Jaskinia, nim zdjęcia z miejsca zbrodni załadują się do komputerze, Tim postanawia potrenować. Według analizy danych ślady pozostawione przy ofierze zostały pozostawione przez kobietę, która nosi kosztowne buty. Wyniki sugerują też, że buty kupiono 8 miesięcy temu. Robin sprawdza w komputerze, kto nabył buty Nucci w rozmiarze od 8 do 10 w ciągu ostatniego roku w obrębie 20 mil od Gotham.
Następnego dnia Tim spotyka się Zoanne. Chłopak nie jest jednak w najlepszym stanie i niezbyt pomaga przy wyborze dyni.

  
Przykładowe Strony:
  

Robin wchodzi do mieszkania brata ofiary, ale jest już za późno, morderca dokonał kolejnej krwawej zbrodni. Na miejscu pojawia się też Harvey. Bohaterowie postanawiają wymienić się informacjami. Ktoś najwyraźniej poluje na całą rodzinę Quintas, a ofiarom wycina serca.
Alfred przysyła Timowi wyniki analizy komputera. Okazuje się, że jedną z osób, która zakupiła szukane buty była Mary Quintas, siostra ofiar. Robin prosi Alfreda, by ten znalazł informacje na temat miejsca pobytu syna pierwszej ofiary.
W rezydencji Mary już szykuje się do zabójstwa swojego bratanka. Okazuje się, że cała rodzina była seryjnymi mordercami. Kiedy kobieta ma już zabić chłopca, na miejscu, w samą porę, pojawia się Robin. Morderczyni nie zamierza poddać się bez walki jednak, kiedy słysz policyjne syreny skacze z balkonu. Przed skokiem, każe się nazywać Scary Mary. Robin pozostawia złapanie Mary policji. Sam sprawdza, czy z chłopakiem wszystko w porządku. Okazuje się, że jedyną rzeczą, o jaką martwi się Gareth to fakt, że nie może czekać cały rok by zobaczyć się z ciotką.
Halloween, Tim znowu nie jest zbyt pomocny Zoanne przy wycinaniu dyń. Na szczęście Halloween jest tylko raz w roku.

Autor: Q

Specjalny odcinek Halloweenowy. Robin i Havey Bullock na tropie seryjnego mordercy. Historia nie jest niczym specjalną. Za Tima całą robotę detektywistyczną odwala komputer, a sam chłopak ma poważne problemy w pokonaniu szalonej kobiety. Na dodatek tego styl, w jaki Donovan rysuje Bullocka, kompletnie nie pasuje do tej postaci. Harvey to brutalny gliniarz z kilkudniowym zarostem, a nie lalusiowatym gliniarzem w kapeluszu. Twórcy chyba zamierzali zdobyć przychylność czytelników przez pokazanie krwawych morderstw, ale niestety takie chwyty nie sprawiają, że historia staje się lepsza.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q


"The Festival of Angry Ghosts"

Scenariusz: Keith Champagne
Rysunki: Jason Pearson
Kolor: Guy Major
Liternictwo: John J. Hill

Wyspa Cheung Chang, Damian Wayne przechadza się uliczkami i nie może zrozumieć, co jest nie tak w tym miejscu. Pewien staruszek zaprasza go do swojego domu, bo o tej porze na ulicach jest niebezpicznie i coś może pochłonąć chłopaka. Staruszek proponuje mu herbatę, ale Damian odrzuca filiżankę. Jednak, kiedy chce już wyjść, starzec wspomina, że takie niegrzeczne zachowanie musi powodować, że jego ojciec wstydzi się za niego. Damian nie zgadza się z takim stwierdzeniem, dlatego wypija całą herbatę starca, a następnie nieprzytomny pada na podłogę.

  
Przykładowe Strony:
  

Cmentarz, Damian odzyskuje przytomność. Chłopak musi teraz stawić czoła duchom, które mówią mu, że jest martwy. Damian nie daje się zastraszyć i dlatego zostaje zmuszony do walki na miecze z Robinami.
Młody Wayne pokonuje przeciwników, cały czas nie wierzy w duchy, a jeśli ktoś znowu będzie chciał go zabić to nie będzie taki miły. Odchodzącego Damiana obserwuje Ra's al Ghul, który uważa, że chłopak jest silny, mądry i świetnie wyszkolony. Chociaż nie wierzy w duchy, to wkrótce nauczy się.

>>> Kontynuacja w Batman #670

Autor: Q


Na okładce mamy podany tagline: A Sneak Peek Into The Resurrection of Ra's al Ghul. W The Festival of Angry Ghosts otrzymujemy sneak peek do wydarzania, jakim jest zmartwychwstanie Ra's al Ghula. Co można powiedzieć o samej historii, o to Damian wnuk Ghula, zostaje wystawiony na próbę podczas, której dziadek chce sprawdzić jego możliwości. Czy taka historia zasługuje na oddzielny komiks? Według mnie można było śmiało ją umieścić we wstępie do The Resurrection of Ra's Al Ghul. Ale w takim wypadku wydawnictwo miałoby mniejsze wpływy. Z The Festival of Angry Ghosts najważniejsza jest praktycznie ostatnia strona i to zwłaszcza dla niej warto się zapoznać z tym komiksem.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk