.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS :: ROK 2002 :: BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #25 :.

BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #25

Tytuły historii:Bruce Wayne: Murderer?, Part 4: No Exit, Last Call at McSurley's
Miesiąc wydania: Marzec 2002 (USA)
Scenariusz: Devin Grayson; Mike W. Barr
Rysunki: Roger Robinson; Alan Davis
Okładka: Brian Bolland
Tusz: John Floyd; Mark Farmer
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: Bill Oakley; Pat Prentice
Ilość stron: 40

"Bruce Wayne: Murderer?, Part 4: No Exit"

Scenariusz: Devin Grayson
Rysunki: Roger Robinson
Tusz: John Floyd
Kolor: Gloria Vasquez
Liternictwo: Bill Oakley

<<< Kontynuacja z Nightwing #65

W drodze na komisariat Alfred zastanawia się jak też Bruce i Sasha zachowają się w trakcie rozprawy. W trakcie rozprawy wstępnej mimo starań pani adwokat Bruce'a, która wymieniła jego liczne zasługi dla Gotham City, sędzia nie zgadza się na wypuszczenie za kaucje milionera oskarżonego od morderstwo Vesper Fairchild. Będący na miejscu Alfred wręcza pani Green, adwokat Bruce'a, walizkę z 5 milionami dolarów na kaucję, o którą adwokat złoży ponowny wniosek. Zapewnia ją również, że nie będzie problemów, gdyby była potrzeba większa kwota.
Po wyjściu z sali rozpraw Alfred staje się celem dziennikarzy, gdyż dla mediów rozprawa była zamknięta. Z pomocą lokajowi przychodzi Dick, który pomaga mu przejść przez stado wygłodniałych dziennikarskich sępów.

  
Przykładowe Strony:
  

Po wyjściu przed sąd, Dick dowiedziawszy się, że Bruce'owi odmówiono wypuszczenia za kaucję, obawia się, że ten zostanie przeniesiony do Blackgate, Alfred jednak liczy, że pani Green uda się doprowadzić do zwolnienia za kaucje. Niestety Grayson nic nie wie na temat tego, co naprawdę zaszło w Wayne Manor, a to oznacza, jak słusznie stwierdza Alfred, że bohaterowie będą musieli sami dojść prawdy.
Barbara Gordon odwiedza Bruce'a w więzieniu Blackgate i prosi go by ten pozwolił by to ona reprezentowała go podczas przesłuchania. Jak się okazuje córka komisarza Gordona miała trochę wolnego czasu i ukończyła prawo na Harvardzie. Bruce jednak odmawia i stwierdza tylko, że będzie potrzebował jej gdzie indziej. Nie wdaje się jednak w żadne szczegóły i też nie rozmawia dłużej z Barbarą.

>>> Kontynuacja w Birds of Prey #39

Autor: Q
"Last Call at McSurley's"

Scenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Alan Davis
Tusz: Mark Farmer
Liternictwo: Pat Prentice

W barze McSurleya, gdzie przebywają licznie zbiry jest także Mathces Malone, który obserwuje zachowania drobnych kryminalistów, by móc w porę zapobiec jakiemuś napadowi. Batman zdobywa w lokalu także informacje, które pozwalają mu zapobiec kradzieżom, a także takie, które pomagają w odnalezieniu porwanych dzieci. Jednak sam lokal dobrze nie prosperuje i jeśli właściciel nie zapłaci zaległych podatków, to bar zostanie zamknięty. Na szczęście wśród osób, którzy zrzucili się na pomoc właścicielowi był także działający pod przykrywką Bruce Wayne, który dorzucił 10 tys. dolarów, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie baru McSurleya, który jest źródłem wielu cennych informacji dla Batmana.

Autor: Q

Na arenę Bruce Wayne: Murderer? wkracza Alfred, niestety nawet on nie jest wstanie pomóc Bruce'owi. Bo jak można pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce? Cały czas zastanawiające jest, dlaczego Wayne trzyma swoich najbliższych z dala od tej sprawy, czyżby wiedział o czymś, czego inni bohaterowie nie wiedzą? Jego zachowanie jest zastanawiające, a co za tym idzie intrygująco zapowiadają się także kolejne części tej historii.

Na ten numer warto też zwrócić uwagę, ze względu na dodatkową czarnobiałą historię, która jest naprawdę bardzo przyjemna. Bo jak przecież Bruce może nie wesprzeć spelunki, w której zdobywa wiele cennych informacji?

Ocena: 4 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk