.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


      .: KOMIKS :: USA :: BIRDS OF PREY :: ROK 2002 :: BIRDS OF PREY #39 :.

BIRDS OF PREY #39

Tytuł historii: Bruce Wayne: Murderer?, Part 5: The Gun
Miesiąc wydania: Marzec 2002 (USA)
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Rick Leonardi
Okładka: Phil Noto
Tusz: Jesse Delperdang, Rodney Ramos
Kolor: Wildstorm FX
Liternictwo: Albert T. DeGuzman
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Batman: Gotham Knights #25

Dzięki programowi symulacyjnemu Ted Kord aka Blue Beetle ma okazję zmierzyć się z Kalibakiem i uratować małą dziewczynkę. Barbara Gordon zaniepokojona jest jednak problemami z kondycją Teda po treningowej walce, dlatego postanawia umówić go jak najszybciej na wizytę u lekarza. Po wyjściu Korda córka komisarza kontaktuje się z Dinah, której zleca bliższe śledztwo na temat Vesper Fairchild. Chociaż Black Canary nie wie czemu Oracle tak interesuje się sprawą milionera, którego stać na zastęp prawników, to bez słowa sprzeciwu przejmuje nowe zadanie.
W międzyczasie doktor badający Teda Korda zdiagnozował u niego arytmie serca. Kolejne przeprowadzone badania nie są pomyślne i lekarz wyraźnie zaznacza, że bohater nie powinien wykonywać żadnych ciężkich ćwiczeń.

  
Przykładowe Strony:
  

Przeszukując biuro Vesper Fairchild Black Caanry natrafia na pewne nagranie zdradzające, że dziennikarka przeprowadzała śledztwo w sprawie Batmana.
Barbara Gordon odwiedza Sashe Bordeaux, jako jedna z jej adwokatów. Jednak pracująca w ochronie Wayne'a kobieta mimo tego, że jest oskarżona o współudział w morderstwie, nie udziala żadnych znaczących odpowiedzi, ani nie zdradza, co też Bruce i ona robili w noc morderstwa. Nie przekonuje jej również fakt, że to z broni zarejestrowanej na Bruce'a zabito Vesper, gdyż znana jest jej niechęć do broni palnej jej pracodawcy.
Od Black Canary Barbara dowiaduje się o zainteresowaniu, jakim reporterka obdarzyła Batmana i chociaż córka Gordona zapewnia swoją rozmówczynię, że cała sprawa nie ma nic wspólnego z Batmanem, to najbardziej niepokoi ją broń, z której zabito Vesper. Niespodziewanie w biurze Fairchild zjawia się Spoiler, która śledziła Dinah, gdyż od dłuższego czasu nie może skontaktować się z Batmanem, a jej trening nie został jeszcze zakończony.

>>> Kontynuacja w Robin #98

Autor: Q

Kolejna cześć Bruce Wayne: Murderer?, tak jak można się było tego spodziewać po historiach znajdujących się w seriach, które nie koncentrują się na postaci Batmana, mamy kilka pobocznych wątków, które nie posuwają głównej historii do przodu. Jednak o ile motyw z Tedem Kordem jest z tego punktu widzenia zbędny, to przynajmniej twórcy odkrywają pewną tajemnicę związaną z pracą Vesper. Rzucenie nowego światła na sprawę może otworzyć kilka nowych tropów, ale i tak chyba nikt nie wątpliwości, że to któryś z łotrów związanych z Batmanem odpowiedzialny jest za zabójstwo byłej dziewczyny Bruce'a.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk